Servis klime

pele27

Primećen član
Poruka
959
Da li je uopste potrebno i da li vi uopste radite servis klima uredjaja kod kuce? Naime, kolega moj se privatno bavi ugradnjom i odrzavanjem klima uredjaja i kada sam ga pozvao jednom prilikom da mi servisira uredjaj, ukratko me je pitao da li klima radi. Ja odgovorio potvrdno i rekao mi je da nista ne diram, nikakvi servisi i te stvari. Ja se zacudio. Rekao je da NIKADA ne zovem ni za kakav servis. Ko je sada lud? Telefonom me bar dva puta nedeljno zovu iz klima servisa i nude servis. Sta raditi? Sta vi radite?
 
imaš na jutubetu kako se čisti, ako nećeš servis i ako ima freona. ja sam očistio unutrašnju jedinicu, a spoljnu nisam. a moraš da čistiš, kako da ne čistiš, je l' bar pereš filtere?
 
mora sve da se cisti. nama smrdi kad je ukljucimo onako tacnona bakterije neke
ja ignorisala po vrucini i cerka i ja se razbolele....i tobas neku bakteriju navukle
ne znam jel od klime al se potrefilo

samo to sto se oseca je sasvim dovoljan znqk da mora da se cisti sve komplet. filter smo oprali ali dzaba
 
Skinem filtere i operem sa blagim rastvorom vode i tecnog sapuna, moze da se uzme i neka mekana, najmeksa cetkica da se blago istrlja da se ne unisti filter. Zatim isperem mlakom vodom detaljno dobro pod tusem.
Pustim da se napolju prirodno osusi, vratim na mesto i gotovo.
A neki ljudi i peru rastvorom asepsola, moze i to, ali jednom ja tako uradila pa mi se osecalo na kiselinu, al mozda nije bilo dobro isprano, al ja sam specifican slucaj i imam jako izrazen njuh, pa mi dosta stvari smeta (mirisi) koji drugi ni ne primecuju :)

- - - - - - - - - -

To je sto se tice unutrasnje jedinice, a spoljna kako se cisti - nemam pojma...
 
Djelimično je u pravu.
Ako klima dobro radi, znači da gasa ima, da su kanali prohodni i da motor i kompresor radi o.k.

Međutim, čišćenje filtera i unutrašnjih vazdušnih kanala kod unutrašnje jedinice posle zime je skoro obavezno.
Tu je leglo bakterija.
To čišćenje može svako da napravi sam. Ima da se kupi jedan sprej, koga poprskaš po već opranom filteru i uključuš klimu jedno 15minuta i gotovo.
Vanjska jedinica se uglavnom ne čisti, jer je kiša i vjetar čiste.
Ako se slučajno nakupi prašina, izduvajte je sa kompresorom ali izdaleka 1-2m i gotovo.
 
Da li je uopste potrebno i da li vi uopste radite servis klima uredjaja kod kuce? Naime, kolega moj se privatno bavi ugradnjom i odrzavanjem klima uredjaja i kada sam ga pozvao jednom prilikom da mi servisira uredjaj, ukratko me je pitao da li klima radi. Ja odgovorio potvrdno i rekao mi je da nista ne diram, nikakvi servisi i te stvari. Ja se zacudio. Rekao je da NIKADA ne zovem ni za kakav servis. Ko je sada lud? Telefonom me bar dva puta nedeljno zovu iz klima servisa i nude servis. Sta raditi? Sta vi radite?

Сервисирала.
Прво, јер ми се декодирала па није радила.
Друго, наводно хвалило фреона. :think:
Ај' питај тог свог друга је л' могуће да фали фреон? :lol:
 
ja prskam povremeno unutrašnju jedinicu medicinskim alkoholom...filter samo operem

kad se skine prednja maska sa unutrašnje jedinice, ima neko koritance za kondenzat koje je ispod onih rebara. tu svačega ima. zmije, miševi, krokodili...:D

- - - - - - - - - -

a ima fora da se napravi emulzija sa vodom i eteričnim uljem od lavande, pa mu to dođe i za čišćenje i da malo mirisa
 
Сервисирала.
Прво, јер ми се декодирала па није радила.
Друго, наводно хвалило фреона. :think:
Ај' питај тог свог друга је л' могуће да фали фреон? :lol:

Ako se na vanjskoj jedinici kod ventila na onoj bakrenoj cjevčici pravio led, onda nije bilo dovoljno freona (nije freon već jedan drugi gas).
Taj ventil mora biti orošen a ne zaleđen.
 
Da li je uopste potrebno i da li vi uopste radite servis klima uredjaja kod kuce? Naime, kolega moj se privatno bavi ugradnjom i odrzavanjem klima uredjaja i kada sam ga pozvao jednom prilikom da mi servisira uredjaj, ukratko me je pitao da li klima radi. Ja odgovorio potvrdno i rekao mi je da nista ne diram, nikakvi servisi i te stvari. Ja se zacudio. Rekao je da NIKADA ne zovem ni za kakav servis. Ko je sada lud? Telefonom me bar dva puta nedeljno zovu iz klima servisa i nude servis. Sta raditi? Sta vi radite?

Tvoj kolega i to kompletno.
Neservisirana ( nedezinfikovana) klima je isto kao da si iz kontejnera izvadio najprljaviju krpetinu i stavio je preko nosa.

Ja je sam servisiram a postupak / odabir dezificijensa sam usavršio u saradnji sa stručnjakom Medicinskog fakulteta ( snajka - doktorka :D ).
Doduše, u apoteci se ispostavilo da ljudi već čekaju u redu za Asepsol :hahaha:
http://forum.krstarica.com/showthre...ницу-климе?p=25547811&viewfull=1#post25547811
 
jednom godisnje najmanje, a preporucuje se i cesce
obavezno je ciscenje klime i to je to servisiranje na koje se misli
ako ne zoves najmanje na jednu godinu propada ti i garancija
tako da to sto ti je drug reko nije bas drugarski, jedino ako je on mislio na neko tehnicko servisiranje
to ciscenje je 20e
mozes i ti sasm ali opet ubijas garanciju
a 5 godina nije malo garancije
a i ne mozes do svih delova da dodjes ako nisi strucniji
i treba i freon dopunjavati tako da ima i ta zezancija, i to ti ulazi u cenu od 20e

ciscenje nije samo obavezno zbog garancije nego i zbog bolesti...si cuo za legionarsku bolest, koksaki virus i dr?
 
Ja jedino sto sam cistio to su filteri. Klima vise nije u garanciji. Medjutim, nacuo sam se raznih prica da serviseri uzmu pare a nista ne urade. Naravno mislim na onaj tehnicki deo servisa oko spoljne jedinice. Naravno, fora je i sa dopunom freona, kao okace gomile creva, boce ovo ono a ne urade u stvari nista. Cak mi je jedan drugar rekao da je naterao servisere da izmere na kucnoj vagi bocu pre i posle servisiranja..ako bude laksa, onda su stvarno nesto i sipali u klimu :)
 
Ako se na vanjskoj jedinici kod ventila na onoj bakrenoj cjevčici pravio led, onda nije bilo dovoljno freona (nije freon već jedan drugi gas).
Taj ventil mora biti orošen a ne zaleđen.

naravno
kao i u frizideru zamrzivacu i drugim rashladnim uredjajima... sve treba vremenom dopunjavati
Хвала. :)

Значи, ипак то сервисирање има значај.
 
Ja jedino sto sam cistio to su filteri. Klima vise nije u garanciji. Medjutim, nacuo sam se raznih prica da serviseri uzmu pare a nista ne urade. Naravno mislim na onaj tehnicki deo servisa oko spoljne jedinice. Naravno, fora je i sa dopunom freona, kao okace gomile creva, boce ovo ono a ne urade u stvari nista. Cak mi je jedan drugar rekao da je naterao servisere da izmere na kucnoj vagi bocu pre i posle servisiranja..ako bude laksa, onda su stvarno nesto i sipali u klimu :)

pa sad to je vec do majstora licno dal je on pokvaren ili nije....ali da treba treba
i filteri treba da se ciste
nije u pitanju samo tehnika nego zdravlje i to je ozbiljna stvar sa tim nema zezanja....

vidi ovo
http://www.klimauredjaji.com/odrzavanje.do
 

Back
Top