gushi me njena/njegova ljubav

shta mu ga to znachi? i kako ljubav mozhe gushiti?

da li ste negog shutirali zbog toga jer vas je gushila ta ljubav?

imali tu spasa da nedodje do pedale?

:lol:
Znaci da neko zbog tebe izgubi sebe. I toliko ti se podredi da to pocinje da opterecuje.

(A ima i onih parove kojima to odgovara i pocinju da lice jedno na drugo. Kao vezani pupcanom vrpcom, svuda idu zajedno, zajedno se goje, pocnu slicno i da se oblace,... Nema sanse da drug druga iscupa da odu sami na utakmicu, ili drugarica drugaricu na kafu. Kao da su dovoljni jedno drugome.)
 
Jedno je ljubav, jedno je posesivnost i emotivno zlostavljanje.
U ljubavi mozes biti ti, ne moras da postajes druga osoba.
U ljubavi te ne pita, stalno "a sto kasnis, a ko je ona, ako te vidim samo da pricas sa nekom, raskidam sa tobom, a sto me danas nisi zvao, a sto se ne vidjamo svako vece, ti neces da provodis vremena sa mnom, to znaci da me ne volis".

Ko te voli, pustice da budes to sto jesi, jer zna da ces mu se vratiti (tj. siguran je u to i u sebe).
 
Jedno je ljubav, jedno je posesivnost i emotivno zlostavljanje.
U ljubavi mozes biti ti, ne moras da postajes druga osoba.
U ljubavi te ne pita, stalno "a sto kasnis, a ko je ona, ako te vidim samo da pricas sa nekom, raskidam sa tobom, a sto me danas nisi zvao, a sto se ne vidjamo svako vece, ti neces da provodis vremena sa mnom, to znaci da me ne volis".

Ko te voli, pustice da budes to sto jesi, jer zna da ces mu se vratiti (tj. siguran je u to i u sebe).

pa to

a mnoge veze ili chak brakovi kad puknu cuje se da je ih je ugusila ljubav

- - - - - - - - - -

zar i ti sestro brate ceciliju da slusas

ko je cecilija?

nije valjda nadimak za vasu cecu ?
 
shta mu ga to znachi? i kako ljubav mozhe gushiti?

da li ste negog shutirali zbog toga jer vas je gushila ta ljubav?

imali tu spasa da nedodje do pedale?

:lol:

Nemam pojma šta umobolnima znači neshvatanje pojma čiste ljubavi. Pa, kao termin "guši"... Šta more, guši? Dajjjjjjjjj, zekite me. :lol: Fora je da ne gaziš. Kako ne kapiraš? :lol: A da gazuckaš, onda ne bi "gušila" ahaM, jer bi bilo kao puno zanimljivo, znaš. Ou, jea. Taj rad. :lol:

Ja ne šutiram. Još manje pedaliram. Sviam koji jesu mene, jer im nije trebala normalna i fina cura, hvala im.

Nema spasa. Pedala je pedala. Od takvih ti dođe kao spas. Spasla si se na vreme, a da nisi ni svesna.

Znam, znam, znam...da ne ispada tako u prvi mah.

Ni meni nije,

A, onda.."progledaš". I kažeš, hvala ti Bože.

Što bi rekli, ipak nisi baš toliko zglajzala u životu, da dobiješ takvu "nagradu". :lol:

A, ko jeste..znači..da zasluženo je.

:bye:
 
shta mu ga to znachi? i kako ljubav mozhe gushiti?

da li ste negog shutirali zbog toga jer vas je gushila ta ljubav?

imali tu spasa da nedodje do pedale?

:lol:

Moje iskreno misljenje na ovu temu je da jedna strana u vezi oseca gusenje samo zato jer nije ulozila isti procenat emocija kao druga strana , znaci 50-50 % da bi to naravno bilo 100 % i perfektna veza. Ako tebe iritira sve sto ti kaze voljena osoba pa makar to receno lepim tonom, i ako nestane ta prijatnost u komunikaciji to je onda definitivno kraj za mene. A gusenje ne bi trebalo da postoji ako je ulozen isti procenat u vezu...
 
shta mu ga to znachi? i kako ljubav mozhe gushiti?

da li ste negog shutirali zbog toga jer vas je gushila ta ljubav?

imali tu spasa da nedodje do pedale?

:lol:

evo ja, mahom se to desavalo kod mene, imao sam kvalitetne devojke, pazljivo sma i ih birao a imam i nos za to kad ide nesto i na brzinu.
svako zeli biti voljen, gusi te kad ti ne daje prostor da budes svoj, vec zeli da budes samo njen 24 sata na dan.
 
pa to

a mnoge veze ili chak brakovi kad puknu cuje se da je ih je ugusila ljubav

Gadno je biti u vezi sa ljubomornom osobom jer je stalno "gde si bila, sta si radila, zasto mi se nisi javila kada si stigla na posao", a zamisli to u braku "a sto radis trecu smenu, a sto radis prekovremeno, a sto ne ides odmah posle kuci, a je l' ima neko novi na poslu, a sto te on tako gleda, a mislim da je bolje da ja samo radim".

Ljubomora ubija. Jer realno, nije ljubav gde sa nekim zelis da provedes svaki trenutak svog vremena. Nekome ce to mozda delovati romanticno i lepo, par, trudi se da maksimalno vremena provodi zajedno, ali meni ne. Opet, postavlja se i pitanje zasto neko zeli da provede svaki trenutak vremena sa nekim drugim?

Jesmo li toliko nesrecni i neispunjeni kao pojedinci da zaista moramo biti sa nekim u svakom trenutku da bi se osecali bolje u vezi sebe, tj. srecnije? Nije nista lose i sramota u tome osecati se nesrecno i bedno, desava se svima, ali ako nekog toliko "volimo" i provodimo svaki trenutak sa tom osobom da bi se mi osecali bolje, onda je to i malo sebicno zar ne?

Iz licnog iskustva tvrdim da to prelazi posle u "a zasto neces da provodis vise vremena sa mnom, zasto moras da ides, a zasto ne mozes danas da dodjes, ti da me volis ti bi dosao, napustio prijatelje, posao i sl". Opet, nije ta osoba toliko "napadna" zato sto voli drugu osobu, ne, ona voli ono sto joj ta osoba pruza, daje joj smisao i vrednost zivotu, tako da sebicno uzima (iako joj se cini da beuzslovno daje, pati i mnogo vise "voli") nikada ne mareci za ono sto druga osoba zeli.

Davno su rekli ljudi nesto na foru: "Ako ne mozes biti srecan sam sa sobom, ne mozes biti srecan ni u vezi".
 

Back
Top