Laptop

ja sam pre godinu dana uzeo nesto slicno acer intel za 50 000 tako da uporedi sta jos ima za te pare

Pa, ovo je kao biznis laptop, skoro sve je aluminijum i fensi smensi, a ja bas biznis laptop zelim, zato sto su najkvalitetnije izradjeni pa naduze traju.
Acerovi nisu tako pouzdani, a meni treba laptop koji cu moci da koristim za faks i mobilnost barem 5,6 godina.
Treba mi nesto brzo, sa jakom baterijom, tiho i kvaliltetno, ovo mi deluje kao upravo to sto trazim, pa sam dosao da pitam da li je sve tako kao sto se cini...
 
Pa, ovo je kao biznis laptop, skoro sve je aluminijum i fensi smensi, a ja bas biznis laptop zelim, zato sto su najkvalitetnije izradjeni pa naduze traju.
Acerovi nisu tako pouzdani, a meni treba laptop koji cu moci da koristim za faks i mobilnost barem 5,6 godina.
Treba mi nesto brzo, sa jakom baterijom, tiho i kvaliltetno, ovo mi deluje kao upravo to sto trazim, pa sam dosao da pitam da li je sve tako kao sto se cini...
e pa sad ne znam sta podrazumevas pod pouzdan posto oduvek imam acer bez problema dok znam 3 primera hpa da se pregreju i ugase
 
Kupovina laptopova je lutrija! Nikad ne znaš kako će te služiti. Može trajati 6-7 godina, a može se pokvariti posle par dana. Čuo sam dosta priča od ljudi koji su plaćali svoje laptopove po 700 evra i koji su se brzo pokvarili.
 
Pa, ovo je kao biznis laptop, skoro sve je aluminijum i fensi smensi, a ja bas biznis laptop zelim, zato sto su najkvalitetnije izradjeni pa naduze traju.
Acerovi nisu tako pouzdani, a meni treba laptop koji cu moci da koristim za faks i mobilnost barem 5,6 godina.
Treba mi nesto brzo, sa jakom baterijom, tiho i kvaliltetno, ovo mi deluje kao upravo to sto trazim, pa sam dosao da pitam da li je sve tako kao sto se cini...

Dobar je ali ne nadaj se previše da je boljeg kvaliteta jer je "biznis laptop" . Razlika je u maski, ono bitno je unutra i to ti je isti kvalitet kao kod drugih.
Od baterije možeš da očekuješ da će trajati 2 godinice, posle toga će držati do 2 sata plafon ( tako je u 90% slučajeva).

Ukratko - dobar i lep laptop, ali kod HP-a 20-30% od cene otpada samo na brend.
Ako ti brend ne znači, potraži kod konkurencije jer i oni imaju aluminijumske obloge ( nije kućište od aluminijuma ), iste pefromanse a biće jeftinije.
 
Ljudi dajte neki konkretniji odgovor, kumum vas. Nije mi 60 000 sica kako god da okrene covek

- - - - - - - - - -

Dobar je ali ne nadaj se previše da je boljeg kvaliteta jer je "biznis laptop" . Razlika je u maski, ono bitno je unutra i to ti je isti kvalitet kao kod drugih.
Od baterije možeš da očekuješ da će trajati 2 godinice, posle toga će držati do 2 sata plafon ( tako je u 90% slučajeva).

Ukratko - dobar i lep laptop, ali kod HP-a 20-30% od cene otpada samo na brend.
Ako ti brend ne znači, potraži kod konkurencije jer i oni imaju aluminijumske obloge ( nije kućište od aluminijuma ), iste pefromanse a biće jeftinije.

Pa, jel moze neki primer okvirno ?
 
Kupovina laptopova je lutrija! Nikad ne znaš kako će te služiti. Može trajati 6-7 godina, a može se pokvariti posle par dana. Čuo sam dosta priča od ljudi koji su plaćali svoje laptopove po 700 evra i koji su se brzo pokvarili.

Juče sam baš bio u servisu zbog redovnog čišćenja ( uslov za 5-ogodišnju garanciju) i za pola sata se nagledao svačeg.
Došla žena sa Asus laptopom i kaže " Greje se kao ringla, bukvalno mi opeče noge", pa jedan momak došao sa HP-om i pita za bateriju jer mu ne drži ni 2 sata ( kaže kupio pre dve god) a oni njemu " Ima, cena je 70e" :roll:
Treći došao sa Dell-om i kaže " Ovde desno nešto čangrlja kao da melje orahe" :hahaha:
 
Pa, jel moze neki primer okvirno?

Slabo ti ja to pratim, ali primećujem da Lenovo ima dobar kvalitet ali još uvek ne ubijaju sa cenom ( možda sam subjektivan jer imam Lenovo). Kao Samsung u početku, kad su bili fini a onda počeli i oni da šišaju.

Mada, proceni realno šta ti treba jer i najjeftiniji laptop može sve da ti završi osim igrica i 3D renderovanja/ profi obrade grafike.
Ako ti treba za biznis/studije/multimediju - svaki ti je dobar pa biraj po ceni i izgledu.... ja bih tu dodao samo osvrt na kvalitet plastike ( tastera) koja je kod Dell-a katastrofalna.

Lenovo "alumijumski"
http://i.sdlcdn.com/img/product/Lenovo_Z-570_59-321542_Laptop_1.jpg
http://images03.olx.in/ui/18/55/67/...ures-of--New-in-Box-Lenovo-V-570-for-sell.jpg
 
ovaj sam merkao nedelju dana
za malo da ga kupim, kad se ispostavilo da ortak ima takav, tastatura mi se ne svidja nista, procesor je bas uzasan, a baterija drzi 3 sata i to uz pomoc boziju
mozda ga ima duze i nije je odrzavao meni traje 4,5 sata ali je ne drzim u njemu nego jednom mesecno ispraznim i do 40% napunim,zavisi koliko aplikacija je istovremeno ukljuceno nije isto ako samo pustis film
 
Slabo ti ja to pratim, ali primećujem da Lenovo ima dobar kvalitet ali još uvek ne ubijaju sa cenom ( možda sam subjektivan jer imam Lenovo). Kao Samsung u početku, kad su bili fini a onda počeli i oni da šišaju.

Mada, proceni realno šta ti treba jer i najjeftiniji laptop može sve da ti završi osim igrica i 3D renderovanja/ profi obrade grafike.
Ako ti treba za biznis/studije/multimediju - svaki ti je dobar pa biraj po ceni i izgledu.... ja bih tu dodao samo osvrt na kvalitet plastike ( tastera) koja je kod Dell-a katastrofalna.
Lenovo "alumijumski"
http://i.sdlcdn.com/img/product/Lenovo_Z-570_59-321542_Laptop_1.jpg
http://images03.olx.in/ui/18/55/67/...ures-of--New-in-Box-Lenovo-V-570-for-sell.jpg
Rece da kad kupujes HP placas brend, a Lenovo je 100 puta gori po tom pitanju. Pola cene na Lenovo, Apple i Sony laptopove ti je cist brend.
Pokusavao sam da nadjem neki thinkpad koji nije apsolutno djubre za ispod 70 000 i nisam uspeo. Jedini thinkpad modeli koji valjaju kostaju daleko preko 1000 evra, a ni oni nemaju neke posebne karakteristike.
 
Rece da kad kupujes HP placas brend, a Lenovo je 100 puta gori po tom pitanju. Pola cene na Lenovo, Apple i Sony laptopove ti je cist brend.
Pokusavao sam da nadjem neki thinkpad koji nije apsolutno djubre za ispod 70 000 i nisam uspeo. Jedini thinkpad modeli koji valjaju kostaju daleko preko 1000 evra, a ni oni nemaju neke posebne karakteristike.

Haha, pa ako misliš da je Lenovo dostigao taj nivo da može da dere tek onako, "na reč", hvala ti.
Ja kad sam prošle godine uzeo "Lenija", Hp mašine sa lošijim perfomansama, bez numeričke tastature i bez aluminijumskih obloga su bili 20-30% skuplji.

Meni brendovi ne znače ništa, ovog što imam sam uzeo jer je imao najbolji odnos perfomanse - cena.

- - - - - - - - - -

Asus ili Hp? Koji je po vama bolji kao brend?

Pa HP naravno, ali...
 
I njega sam snimio, nego ja bih kad bi mi baterija trajala barem 6 sati, a nikako to ne mogu da nadjem, kao da trazim nesto nemoguce u picku materinu.
Asus ili Hp? Koji je po vama bolji kao brend?
p.s Vidis, cak sam im i pitanje postavio :lol:
ybg uzmi dodatnu bateriju:lol:sta ce ti toliko i u kafic poneses adapter:lol:meni je jako bitan izgled i posle asusa mi je acer a retko koji hp mi se svideo..niko nikad nije izneo konkretno po cemu je 1 bolji od drugog osim da on zna da je bolji jer je naravno izvikaniji brend pa da ispadne znalac:lol:
 
Teško da ćeš naći bateriju koja drži 6 sati.

Ako ti laptop treba za rad, onda gledaj da ti bude bolji procesor, na uštrb grafike, koja ti treba samo ako hoćeš da igraš igrice, a laptop generalno nije ni predviđen za igranje. Radna memorija obavezno na 1600 mhz.
 
Ma, grafika cisto da nije integrisana zato sto znam da mnogo brze crkavaju laptopovi sa integirsanom grafikom nezavisno od namene. I naravno da hocu da imam mogucnost da mogu da radim neku obradu slika i grafike na racunaru, **** ti tu masinu koja ne moze da potera cs6 zaista....
 
ybg uzmi dodatnu bateriju:lol:sta ce ti toliko i u kafic poneses adapter:lol:meni je jako bitan izgled i posle asusa mi je acer a retko koji hp mi se svideo..niko nikad nije izneo konkretno po cemu je 1 bolji od drugog osim da on zna da je bolji jer je naravno izvikaniji brend pa da ispadne znalac:lol:

ja mislim da sam vec spomenuo da mi je bitno da ne bude bucan, da imam odlican odziv, da baterija ima trajanje prenosnog racunara(sta da radim sa jebenom ciglom od dve kile koja ne moze da izdrzi 4 sata surfa sa wifiom, a da nije prikljucena na steker-po toj logici mogu kuciste na rame da stavim pa sa tim da se setam po gradu), i da ima neku brzinu koja je dostojna za 2013tu godinu i za 600 evra koje sam spreman da izdvojim. Ja mislim da mi novcana granica uopste nije niska i kad gledam izbor drasticno je iznad proseka...
 
Haha, pa ako misliš da je Lenovo dostigao taj nivo da može da dere tek onako, "na reč", hvala ti.
Ja kad sam prošle godine uzeo "Lenija", Hp mašine sa lošijim perfomansama, bez numeričke tastature i bez aluminijumskih obloga su bili 20-30% skuplji.

Meni brendovi ne znače ništa, ovog što imam sam uzeo jer je imao najbolji odnos perfomanse - cena.

- - - - - - - - - -



Pa HP naravno, ali...

zbunjujes me :lol: Nemoj tako nedoreceno, sta ali ? :DDD
Sto se tice Lenova, evo izvoli da pogledas konkurent Hpu koji sam postavio. http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-core-i5-3210m-4gb-320gb-intel-hd-dvdrw.html
Apsolutno neupotrebljivo djubre. Tastatura ne dao bog nikom, pad nikad gori nisam video...doslovno bez misa ne moze da se koristi. Model napravljen sa low budget coolerom, cuje se kao traktor da se nalazi u laptopu, sramota bi me bilo u kaficu da ga upalim, Lenovo team dao izjavu: BOLI NAS *****, STO NISTE KUPILI MODEL OD 1000 EVRA. Sve je minimum 2 puta slabije na ovom Lenovu u poredjenju sa datim Hpom osim procesora koji je isti, a Pakard jeftiniji za 5000 dinara.
Ne kazem da je Lenovo lose, samo kazem da ne vredi te pare sigurno.
http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-hd-i5-3210m-4gb-500gb-intel-hd-win7pro.html
Ovaj bi mi recimo legao kao majka na grob mrtvog sina, ali ne bih dao za njega 1000 evra, pa da parama palim cigarete.
A, koji to Lenovo imas? Da pogledam i njega.
 
Poslednja izmena:
zbunjujes me :lol: Nemoj tako nedoreceno, sta ali ? :DDD


Već sam ti rekao.

Kod svih laptop brendova platiš komponente koje pravi neki Kinez itd, i procenat posredniku ( što je pravi posao "proizvođača" laptopova) ali samo kod HP-a i Mac-a ta provizija košta n puta više nego komponente.
Samo, kad kupiš Mac, kupio si mašinu bez premca i platio si ekskluzivu a HP je prosečna mašina, ništa posebno.

Kao brend ( to si pitao) su bolji, kao kvalitet ništa bolji od drugih ( osim što imaju bolje tastature od pojedinih ).


Sto se tice Lenova, evo izvoli da pogledas konkurent Hpu koji sam postavio. http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-core-i5-3210m-4gb-320gb-intel-hd-dvdrw.html
Apsolutno neupotrebljivo djubre. Tastatura ne dao bog nikom, pad nikad gori nisam video...doslovno bez misa ne moze da se koristi. Model napravljen sa low budget coolerom, cuje se kao traktor da se nalazi u laptopu, sramota bi me bilo u kaficu da ga upalim, Lenovo team dao izjavu: BOLI NAS *****, STO NISTE KUPILI MODEL OD 1000 EVRA. Sve je minimum 2 puta slabije na ovom Lenovu u poredjenju sa datim Hpom osim procesora koji je isti, a Pakard jeftiniji za 5000 dinara.
Ne kazem da je Lenovo lose, samo kazem da ne vredi te pare sigurno.
http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-hd-i5-3210m-4gb-500gb-intel-hd-win7pro.html
Ovaj bi mi recimo legao kao majka na grob mrtvog sina, ali ne bih dao za njega 1000 evra, pa da parama palim cigarete.
A, koji to Lenovo imas? Da pogledam i njega.


Hbg, urek`o si i Lenovo.
Sad i oni počeli da šišaju ovčice kao HP
 
zbunjujes me :lol: Nemoj tako nedoreceno, sta ali ? :DDD
Sto se tice Lenova, evo izvoli da pogledas konkurent Hpu koji sam postavio. http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-core-i5-3210m-4gb-320gb-intel-hd-dvdrw.html
Apsolutno neupotrebljivo djubre. Tastatura ne dao bog nikom, pad nikad gori nisam video...doslovno bez misa ne moze da se koristi. Model napravljen sa low budget coolerom, cuje se kao traktor da se nalazi u laptopu, sramota bi me bilo u kaficu da ga upalim, Lenovo team dao izjavu: BOLI NAS *****, STO NISTE KUPILI MODEL OD 1000 EVRA. Sve je minimum 2 puta slabije na ovom Lenovu u poredjenju sa datim Hpom osim procesora koji je isti, a Pakard jeftiniji za 5000 dinara.
Ne kazem da je Lenovo lose, samo kazem da ne vredi te pare sigurno.
http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-hd-i5-3210m-4gb-500gb-intel-hd-win7pro.html
Ovaj bi mi recimo legao kao majka na grob mrtvog sina, ali ne bih dao za njega 1000 evra, pa da parama palim cigarete.
A, koji to Lenovo imas? Da pogledam i njega.

nemoj srrati, missim evo kuckam sa jednog slicnog modela tinkped e430, ladan je ko babina sisa, imam ga dvije godine, i jace, cim je izasao imao sam ga.
izrada nije neka, al nishta ne lupa, ne shteka, baterija i dalje drzi 3 i po 4 sata. e sad sto ovde deru ljude to je drugi par opanaka. ja sam ga platio 350 evra, doduse imam popust od 40% na sve lenovo i epl modele.

- - - - - - - - - -

i stavi ga enerdzi sejver mod, ne budi bancho, otkida i na njemu
 

Back
Top