Šljaka u Švajcarskoj za početnike
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Šljaka u Švajcarskoj za početnike

Početnik
    Učlanjen
    31.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Šljaka u Švajcarskoj za početnike

Dobar dan želim,
    Pratim krstaricu povremeno vec godinama, ali se tek sad učlanih i to sa konkretnim razlogom. Hoću da priupitam one koji imaju saznanja i volju da mi daju kojekakve korisne savete šta i kako da radim. Situacija je sledeća: cura i ja dižemo sidro, za početak bar na 3 meseca. Imamo neku vezicu da se ubacimo kod drugara u Cirih dok se ne snadjemo. Imamo neku vezicu mozda i za Engelberg kasnije, sto je koliko toliko blizu Cirihu, tj, tamo ja imam vezu da me ubace na gradiliste. E, sad, zanima me šta ako jedno od nas ne nadje posao, koje su minimalne cifre za koje se moze naci garsonjerica ili sobica i koliku platu bih ja mogao da ocekujem kao gradjevinac "na crno"? I šta bi devojka mogla da radi ako se izjalovi ovo sto imamo u planu za cuvanje nekog deteta? Nisam baš najbolje sročio, ali, napisao sam da sam početnik u naslovu, tako da nemojte zameriti i slobodno odgovarajte i na ono što nisam pitao a smatrate da je bitno. Svako dobro

Zainteresovan član Tonto (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Podrazumevano Re: Šljaka u Švajcarskoj za početnike

Citat Original postavio vidic Pogledaj poruku
    Dobar dan želim,
    Pratim krstaricu povremeno vec godinama, ali se tek sad učlanih i to sa konkretnim razlogom. Hoću da priupitam one koji imaju saznanja i volju da mi daju kojekakve korisne savete šta i kako da radim. Situacija je sledeća: cura i ja dižemo sidro, za početak bar na 3 meseca. Imamo neku vezicu da se ubacimo kod drugara u Cirih dok se ne snadjemo. Imamo neku vezicu mozda i za Engelberg kasnije, sto je koliko toliko blizu Cirihu, tj, tamo ja imam vezu da me ubace na gradiliste. E, sad, zanima me šta ako jedno od nas ne nadje posao, koje su minimalne cifre za koje se moze naci garsonjerica ili sobica i koliku platu bih ja mogao da ocekujem kao gradjevinac "na crno"? I šta bi devojka mogla da radi ako se izjalovi ovo sto imamo u planu za cuvanje nekog deteta? Nisam baš najbolje sročio, ali, napisao sam da sam početnik u naslovu, tako da nemojte zameriti i slobodno odgovarajte i na ono što nisam pitao a smatrate da je bitno. Svako dobro
    Nisi napisao nesto jako bitno, a to je da li imas/te dozvolu boravka ili makar EU pass ? To je dosta bitna stavka. Moze neko da te ubaci na crno da radis, ali ne racunaj da mozes da iznajmis stan na svoje ime.Ti si zvanicno turista i kao takav nemas pristup trzistu rada.
    Change your focus and change your world.

Početnik
    Učlanjen
    31.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tonto Pogledaj poruku
    Nisi napisao nesto jako bitno, a to je da li imas/te dozvolu boravka ili makar EU pass ? To je dosta bitna stavka. Moze neko da te ubaci na crno da radis, ali ne racunaj da mozes da iznajmis stan na svoje ime.Ti si zvanicno turista i kao takav nemas pristup trzistu rada.
    Nemamo eu pasoš, niti bilo kakve boravišne vize. Za stan bi se verovatno i snašli, preko naših poznanika koji su tamo, nego me zanima koja je šansa da cura nadje posao ako se odlucimo da odrizikujemo i kakav bi to posao mogao biti? Zanima me i koliko bi se moglo uštekati Franaka čisto sa strane, mesečno, ukoliko bi smo oboje radili. Hvala na odgovoru. Poz.

Početnik Camry (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam EU pasoš, ima li neke šanse za rad u CH?

Početnik zgemba82 (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja bih u susedni luxemburg da radim ako je moguce 2-3 meseca naravno da nemam pasos eu ali mene interesuju bilo kakvi poslovi gradjevina , pranje casa uvece u nekom kaficu ...... da se bar nesto zaradi isao bih sada u augustu

Sent from my Telenor_OneTouch using Forum Krstarice mobile app

Slične teme

1. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.03.2008., 01:31
  2. Dafina uhapšena u Švajcarskoj
    Autor Samanta_ u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.05.2007., 02:08
  3. nova godina za početnike u beogradu
    Autor eva fermina u forumu Beograd
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 13.01.2007., 01:53