SRCEM KROZ BEOGRAD

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
HeBePoBaTaH_:

Zato što postoji konflikt između zrelog i nezrelog mišljenja tzv. disonancija.

Uostalom, jaka stvar šta ja mislim

Vidi!
Moguće...ali u staroj Grčkoj, gde je izmišljena patetika, bila je UZVIŠENo bitter-sweet osećanje...Posle su ga varvari pokvarili prekomernom i prečestom upotrebom.
Gde čovek vidi emociju, onako nespakovanu u fišek, i učini mu se da j eprekomerna - misli da je patetika. To je hvatanje koraka sa današnjim ritmom života, a ne sa osećanjem. Nemamo vremena za razlivene emocije per su, i stoga ih preziremo. Da li smo u pravu?
Stara dobra opšta mesta.....
 
Suzi će da me razvuče na tenderu, mada gde je ovde pitanje? Nema pitanja :P Očekuje od nas da kažemo "I mi smo se vatali u Odeonu", dobro patetično - "osetili na ramenu toplu ruku"..(..tetika)

Ne mogu da se ne složim sa Bet, mada su georgike užas jedan, ali je lep didaktički ep itd. Prvo su Rimljani sve pokvarili rečima. Mogu i savremeni instant doživljaji da budu patetični, sve zavisi.
I opšte mesto je istina izražena na banalan način.
Čim je nešto banalno, bez obzira na "fišek" je patetično.
Patetika je nerazvijena, neartikuliasna osećajnost, ali bolje ikavki sentimentalni doživljaji nego nikakvi.
Zarad humanosti.
I sam često patetičan u sećanjima koja me vežu za kraj etc.... pa se tako, u stvari možda bunim, da ne postanemo previše tunjavi, već da se lepo artikulišemo :wink:
 
Jao, nismo se vatali u Odeonu nikad
bioskopi su mi služili za spavanje
uz filmove 20.veka
al je dobro bilo u Poslednjoj šansi
među repovima irskih setera
vatati se ispod stola
uz toplu čokoladu :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top