Alkoholicarima-pravo na reprodukciju-ili ne!?

baron svemira

Obećava
Poruka
86
U ovo nase novije doba,mnogo se govori o pravima coveka,o slobodi,da svako sam odlucuje,npr.da li ce imati dece-ili ne! U slucaju,kada se radi,da je jedan ili jos mnogo gore,oba supruznika alkoholicari,stvar je potpuno drukcija! Stvaranje novog ljudskog bica,mnogo je ozbiljna stvar.To nije ,kupovina bicikla,ili automobila.Treba stvoriti jedno potpuno novo,ljudsko bice.Ono se radja,kao potpuno bespomocno,i u potpunosti je zavisno,od svojih roditelja.

Apsolutno je sigurno,to je notorna cinjenica,da roditelji,koji konzumiraju permanentno alkohol,da nisu u stanju,ni osnovne roditeljske obaveze da izvrsavaju!A sta se nazalost desava?Hiljade i hiljade,hendikepiranih usled prekomernog konzumiranja alkohola,muskaraca i zena,stvaraju decu.i to,ne samo jedno,cesto i po pet sest.

Sta drustvena zajednica,drustvo u celini,cini,da spreci ovakav zlocin,nad nevino0m decom! Ta deca,uglavnom beze od kuce,beze od defektnih roditelja,koji nisu u stanju,da im stvore,ni minimalne uslove,za kakav takav,normalan zivot.Sve to,pod parolom,niko nema pravo,da se mesa u zivot jedne porodice.E,kada ta ocajna deca,u pubertetu,edukovana losim primerima kriminalizovane,velegradske ulice,pocnu da stvaraju svojim ponasanjem,sve veci problem,tada se mi,kao zajednica probudimo,ali obicno kasno!Smatram,da je jedna od osnovnih obaveza,koje socijalne ustanove,treba da imaju u prevenciji,ovako nemilih situacija.

Parovi,odnosno osobe,kod kojih je lako uocljivo,da su sklone preteranom konzumiranju alkohola,trebalo bi da budu pod pojacanom paznjom,socijalnih ustanova. Strucni ,socijalni radnici,trebalo bi da upozore ovakve ljude,da moraju prethodno da se lece,od alkoholizma.Tek nakon lecenja (ukoliko je bilo uspesno) dozvoliti im pravo na reprodukciju.Ukoliko se nista ne preduzme,onda smo svi saucesnici,u njihovoj odluci,da neodgovorno stvaraju decu,aq koja ce kasnije,praviti veliki problem i sebi,i celoj zajednici!


:dash::dash::dash:
 
aryan.bmp
 
U ovo nase novije doba,mnogo se govori o pravima coveka,o slobodi,da svako sam odlucuje,npr.da li ce imati dece-ili ne! U slucaju,kada se radi,da je jedan ili jos mnogo gore,oba supruznika alkoholicari,stvar je potpuno drukcija! Stvaranje novog ljudskog bica,mnogo je ozbiljna stvar.To nije ,kupovina bicikla,ili automobila.Treba stvoriti jedno potpuno novo,ljudsko bice.Ono se radja,kao potpuno bespomocno,i u potpunosti je zavisno,od svojih roditelja.

Apsolutno je sigurno,to je notorna cinjenica,da roditelji,koji konzumiraju permanentno alkohol,da nisu u stanju,ni osnovne roditeljske obaveze da izvrsavaju!A sta se nazalost desava?Hiljade i hiljade,hendikepiranih usled prekomernog konzumiranja alkohola,muskaraca i zena,stvaraju decu.i to,ne samo jedno,cesto i po pet sest.

Sta drustvena zajednica,drustvo u celini,cini,da spreci ovakav zlocin,nad nevino0m decom! Ta deca,uglavnom beze od kuce,beze od defektnih roditelja,koji nisu u stanju,da im stvore,ni minimalne uslove,za kakav takav,normalan zivot.Sve to,pod parolom,niko nema pravo,da se mesa u zivot jedne porodice.E,kada ta ocajna deca,u pubertetu,edukovana losim primerima kriminalizovane,velegradske ulice,pocnu da stvaraju svojim ponasanjem,sve veci problem,tada se mi,kao zajednica probudimo,ali obicno kasno!Smatram,da je jedna od osnovnih obaveza,koje socijalne ustanove,treba da imaju u prevenciji,ovako nemilih situacija.

Parovi,odnosno osobe,kod kojih je lako uocljivo,da su sklone preteranom konzumiranju alkohola,trebalo bi da budu pod pojacanom paznjom,socijalnih ustanova. Strucni ,socijalni radnici,trebalo bi da upozore ovakve ljude,da moraju prethodno da se lece,od alkoholizma.Tek nakon lecenja (ukoliko je bilo uspesno) dozvoliti im pravo na reprodukciju.Ukoliko se nista ne preduzme,onda smo svi saucesnici,u njihovoj odluci,da neodgovorno stvaraju decu,aq koja ce kasnije,praviti veliki problem i sebi,i celoj zajednici!


:dash::dash::dash:

Cute-Kids-Like-to-Drink-033[1].jpg
:zcepanje:
 
U ovo nase novije doba,mnogo se govori o pravima coveka,o slobodi,da svako sam odlucuje,npr.da li ce imati dece-ili ne! U slucaju,kada se radi,da je jedan ili jos mnogo gore,oba supruznika alkoholicari,stvar je potpuno drukcija! Stvaranje novog ljudskog bica,mnogo je ozbiljna stvar.To nije ,kupovina bicikla,ili automobila.Treba stvoriti jedno potpuno novo,ljudsko bice.Ono se radja,kao potpuno bespomocno,i u potpunosti je zavisno,od svojih roditelja.

Apsolutno je sigurno,to je notorna cinjenica,da roditelji,koji konzumiraju permanentno alkohol,da nisu u stanju,ni osnovne roditeljske obaveze da izvrsavaju!A sta se nazalost desava?Hiljade i hiljade,hendikepiranih usled prekomernog konzumiranja alkohola,muskaraca i zena,stvaraju decu.i to,ne samo jedno,cesto i po pet sest.

Sta drustvena zajednica,drustvo u celini,cini,da spreci ovakav zlocin,nad nevino0m decom! Ta deca,uglavnom beze od kuce,beze od defektnih roditelja,koji nisu u stanju,da im stvore,ni minimalne uslove,za kakav takav,normalan zivot.Sve to,pod parolom,niko nema pravo,da se mesa u zivot jedne porodice.E,kada ta ocajna deca,u pubertetu,edukovana losim primerima kriminalizovane,velegradske ulice,pocnu da stvaraju svojim ponasanjem,sve veci problem,tada se mi,kao zajednica probudimo,ali obicno kasno!Smatram,da je jedna od osnovnih obaveza,koje socijalne ustanove,treba da imaju u prevenciji,ovako nemilih situacija.

Parovi,odnosno osobe,kod kojih je lako uocljivo,da su sklone preteranom konzumiranju alkohola,trebalo bi da budu pod pojacanom paznjom,socijalnih ustanova. Strucni ,socijalni radnici,trebalo bi da upozore ovakve ljude,da moraju prethodno da se lece,od alkoholizma.Tek nakon lecenja (ukoliko je bilo uspesno) dozvoliti im pravo na reprodukciju.Ukoliko se nista ne preduzme,onda smo svi saucesnici,u njihovoj odluci,da neodgovorno stvaraju decu,aq koja ce kasnije,praviti veliki problem i sebi,i celoj zajednici!


:dash::dash::dash:
a "s"rba i onako ima previse da im treba kontrola radjanja :lol: . Open niki rassentheoretiker .
 
e ybg, ako bi nastavio da zabranjujes ostavljanje potomstva stigao bi do nacisticke nemacke.

Zavisnicima bi ti trebalo zabraniti i ne mesaj babe i zabe,Hitler je zeleo rasu Arijevaca plavih ociju i plave kose-cistokrvnih Nemaca i Nemica dok je ovde rec o tome da alkoholicari ne treba da imaju decu ni porodicu jer je to smrt za tu decu i zenu.

Znas sta znaci kad neko spava sa flasom,pijan baulja po kuci,nema pojma sta govori i radi a cerka mu ide u srednju skolu i ima probleme mnoge jer joj je otac takav?

Znas sta znaci kad zena rinta dan-noc da bi donela neku crkavicu kuci a mora da krije od muza da ne kupi alkohol,da bi ona i deca za hranu imali?

Nemas pojma,ocigledno.

I zato nemoj da pises ne buloze,ako te tema ne zanima ne troluj vec je zaobidji.
 
Poslednja izmena:
Tek nakon lecenja (ukoliko je bilo uspesno) dozvoliti im pravo na reprodukciju.Ukoliko se nista ne preduzme,onda smo svi saucesnici,u njihovoj odluci,da neodgovorno stvaraju decu,aq koja ce kasnije,praviti veliki problem i sebi,i celoj zajednici!


:dash::dash::dash:

Prvo, da ne dodje do zabune, smatram da bi to bilo korisno, ali postoji more problema koje bi takva norma prouzrokovala.

Ne mozes nekome dati ili oduzeti pravo na reprodukciju. To je jedno od osnovnih prava svakog coveka. Mozes, recimo oduzeti starateljstvo nad detetom. Da li ce oni praviti decu, ili ne, nikako ne mozes da kontrolises.

Jedan prakticni problem: ne vidim nikakav nacin kako bi socijalna ustanova znala koga da kontrolise, i kome da savetuje lecenje - ko je alkoholicar i kome treba oduzeti pravo na reprodukciju.

Evo, recimo hipoteticki: Socijalni radnik obavi vestacenje, i utvrdi da su oba roditelja zavisnici od alkohola. Podnese izvestaj nadleznom organu i ovaj muskarcu i (ili) zeni "Öduzme" pravo na reprodukciju. Oni to ne ispostuju, prekrse pravilo i zena zatrudni. Sta je sankcija? Tesko da se moze obezbediti postovanje same norme.
 
Zavisnicima bi ti trebalo zabraniti i ne mesaj babe i zabe,Hitler je zeleo rasu Arijevaca plavih ociju i plave kose-cistokrvnih Nemaca i Nemica dok je ovde rec o tome da alkoholicari ne treba da imaju decu ni porodicu jer je to smrt za tu decu i zenu.

Znas sta znaci kad neko spava sa flasom,pijan baulja po kuci,nema pojma sta govori i radi a cerka mu ide u srednju skolu i ima probleme mnoge jer joj je otac takav?

Znas sta znaci kad zena rinta dan-noc da bi donela neku crkavicu kuci a mora da krije od muza da ne kupi alkohol,da bi ona i deca za hranu imali?

Nemas pojma,ocigledno.

I zato nemoj da pises ne buloze,ako te tema ne zanima ne troluj vec je zaobidji.

pitaj tu decu dal zele da su mrtva ili zele da zive. mozda zale sto je bas njima pala takva karta, ali to ne znaci da ne zele da zive.

kratak bi bio put od zabrane reprodukcije problematicnim grupama do dozvole za reprodukciju samo tzv. arijevskoj rasi.
 
U ovo nase novije doba,mnogo se govori o pravima coveka,o slobodi,da svako sam odlucuje,npr.da li ce imati dece-ili ne! U slucaju,kada se radi,da je jedan ili jos mnogo gore,oba supruznika alkoholicari,stvar je potpuno drukcija! Stvaranje novog ljudskog bica,mnogo je ozbiljna stvar.To nije ,kupovina bicikla,ili automobila.Treba stvoriti jedno potpuno novo,ljudsko bice.Ono se radja,kao potpuno bespomocno,i u potpunosti je zavisno,od svojih roditelja.

Apsolutno je sigurno,to je notorna cinjenica,da roditelji,koji konzumiraju permanentno alkohol,da nisu u stanju,ni osnovne roditeljske obaveze da izvrsavaju!A sta se nazalost desava?Hiljade i hiljade,hendikepiranih usled prekomernog konzumiranja alkohola,muskaraca i zena,stvaraju decu.i to,ne samo jedno,cesto i po pet sest.

Sta drustvena zajednica,drustvo u celini,cini,da spreci ovakav zlocin,nad nevino0m decom! Ta deca,uglavnom beze od kuce,beze od defektnih roditelja,koji nisu u stanju,da im stvore,ni minimalne uslove,za kakav takav,normalan zivot.Sve to,pod parolom,niko nema pravo,da se mesa u zivot jedne porodice.E,kada ta ocajna deca,u pubertetu,edukovana losim primerima kriminalizovane,velegradske ulice,pocnu da stvaraju svojim ponasanjem,sve veci problem,tada se mi,kao zajednica probudimo,ali obicno kasno!Smatram,da je jedna od osnovnih obaveza,koje socijalne ustanove,treba da imaju u prevenciji,ovako nemilih situacija.

Parovi,odnosno osobe,kod kojih je lako uocljivo,da su sklone preteranom konzumiranju alkohola,trebalo bi da budu pod pojacanom paznjom,socijalnih ustanova. Strucni ,socijalni radnici,trebalo bi da upozore ovakve ljude,da moraju prethodno da se lece,od alkoholizma.Tek nakon lecenja (ukoliko je bilo uspesno) dozvoliti im pravo na reprodukciju.Ukoliko se nista ne preduzme,onda smo svi saucesnici,u njihovoj odluci,da neodgovorno stvaraju decu,aq koja ce kasnije,praviti veliki problem i sebi,i celoj zajednici!


:dash::dash::dash:

nisam vernik, al' iz nekog razloga imam potrebu da kazem o boze....

iz boldovanog je sve jasno.
 
Prvo, da ne dodje do zabune, smatram da bi to bilo korisno, ali postoji more problema koje bi takva norma prouzrokovala.

Ne mozes nekome dati ili oduzeti pravo na reprodukciju. To je jedno od osnovnih prava svakog coveka. Mozes, recimo oduzeti starateljstvo nad detetom. Da li ce oni praviti decu, ili ne, nikako ne mozes da kontrolises.

Jedan prakticni problem: ne vidim nikakav nacin kako bi socijalna ustanova znala koga da kontrolise, i kome da savetuje lecenje - ko je alkoholicar i kome treba oduzeti pravo na reprodukciju.

Evo, recimo hipoteticki: Socijalni radnik obavi vestacenje, i utvrdi da su oba roditelja zavisnici od alkohola. Podnese izvestaj nadleznom organu i ovaj muskarcu i (ili) zeni "Öduzme" pravo na reprodukciju. Oni to ne ispostuju, prekrse pravilo i zena zatrudni. Sta je sankcija? Tesko da se moze obezbediti postovanje same norme.


ili se takvi ljudi onesposobe da imaju decu. ili se izvrsi nasilan abortus da ta jadna, nevina i ocajna deca ne bi zivela i patila.
 
Izvini, ali ovo je najgluplja stvar koju sam procitao na internetu...
Izvrsi se abortus?!. Jesi li ti iole normalan? Znaci ubio bi dete jer su mu roditelji alkoholicari. Nadam se da si bio sarkastican.....

cinizam na konto uvodnog posta. ja ne bih, ali tako ispada prema uvodnom postu....da ne bi pravila problem sebi ni zajednici ta deca.
 
Prvo, da ne dodje do zabune, smatram da bi to bilo korisno, ali postoji more problema koje bi takva norma prouzrokovala.

Ne mozes nekome dati ili oduzeti pravo na reprodukciju. To je jedno od osnovnih prava svakog coveka. Mozes, recimo oduzeti starateljstvo nad detetom. Da li ce oni praviti decu, ili ne, nikako ne mozes da kontrolises.

Jedan prakticni problem: ne vidim nikakav nacin kako bi socijalna ustanova znala koga da kontrolise, i kome da savetuje lecenje - ko je alkoholicar i kome treba oduzeti pravo na reprodukciju.

Evo, recimo hipoteticki: Socijalni radnik obavi vestacenje, i utvrdi da su oba roditelja zavisnici od alkohola. Podnese izvestaj nadleznom organu i ovaj muskarcu i (ili) zeni "Öduzme" pravo na reprodukciju. Oni to ne ispostuju, prekrse pravilo i zena zatrudni. Sta je sankcija? Tesko da se moze obezbediti postovanje same norme.

Ovde je pitanje samo o načinima. Ili možda grešim?
 
Ima stvari o kojima treba razmišljati konkretno. Ako pođeš da bistriš omiljenu poeziju, ili se prikopčaš na temu na kojoj se bistri poezija; onda je tvoj apstraktni moralni stav skroz ok.

Ako uzmete da se trcate disfunkcionalnim porodicama, onda bi bilo pošteno govoriti iz nekavog je.ebenog konkretnog iskustva. I pri tome, da preduhitrim, ne mislim da to mora biti iskustvo koje ste doživeli na rođenoj koži. Ne očekujem da se sad raspišu deca alkoholičara - mada bi bilo dobro da se to desi. Ono što bih volela da pitam, jeste, da li poznajete decu alkoholičara? Da li ste se s njima družili godinama, upoznali i njih, i njihove porodice? Pretpostavljam da mnogi jesu. Ja lično znam za barem deset porodica u kojima je jedan od roditelja - obično otac - alkoholičar; a znam ih tek iz viđenja. Nema ničeg normalnijeg nego da znate barem za jedan takav slučaj u ovoj zemlji - i ne samo u njoj.

To što za nekog iz drugog ulaza znate da se ožderava i, eventualno, kod kuće mlati ženu i sitnu dečicu; to je, da izvinete, golo gov.no. O tome se može samo filozofirati. Šta je humano i šta ne. Šta bi bilo pošteno, a šta ne bi. Šta je nacizam a šta, možda, nije. Možemo o tome da lupetamo koliko i o japanskom teatru - svi smo samo sedeli u gledalištu, i niko nema pojma o čemu ti ljudi, koji moj, govore.

Šta mi verujemo da bi deca alkoholičara htela, a šta ne bi.

Sticajem okolnosti, znam za jedno dete alkoholičara. Hoću da kažem, privatno je, lično poznajem, kao i celu porodicu. Godinama sam i godinama imala pogled iznutra, putem tog prijateljstva. Ali nije čak ni u tome stvar. Nije stvar u tome što ja, lično, znam kakav je stav ta osoba imala prema svom pijanom roditelju; zato što jedno mišljenje ne čini pravilo. Ono od čeg mi se kaki, jeste galama koja se nadigne kad god neko pokuša da zatalasa politički korektne vode. Naravno da svako ima pravo na reprodukciju. Naravno da je alkoholizam bolest koja se leči. Naravno da nije pošteno suditi alkoholičaru bez da uzimamo u obzir kakve su ga traume u detinjstvu naterale da se uhvati boce. Naravno da su nečije traume iz detinjstva bitne. Naravno da ćemo uvažiti traume iz detinjstva ludaka koji siluje malu decu. Jer, naravno, da je imao majku koja ga je češće grlila, on ne bi silovao decu. Već bi bio primeran pripadnik društva. Siroti pedofil.

Što se mene tiče, kučkaste i zle kakva jesam; ja imam problem s načinima. Kad se započne ovakva tema, jedino što se počnem pitati, jeste: da, stvarno, a kako bi se to izvelo? Ne možeš ljudima da zabraniš da se tucaju i rađaju decu. Oni te neće poslušati. Šta, da im uvedeš kazne ko saobraćajne? Pa ako nemaju da plate, da idu u zatvor? Ovoliko košta to što si napravio dete mada ti je rečeno da ne smeš; a ako nemaš da platiš, dan u zatvoru ti je koliko ono dinara, pa ti kako hoćeš...

Naravno, reći ćete: a ko je uopšte rekao da ne smeju? Problem je upravo u tome što niko nije. To kakav stav zauzmu ljudi koji nisu ni alkoholičari ni deca alkoholičara. neće promeniti uslove u kojima žive deca alkoholičara. Ali ako nastavimo da drobimo o apsolutnim ljudskim pravima, bez obzira, onda nemamo prava da se češemo po glavi i lamentiramo u smislu: e, je.bi ga, a šta sad da se uradi?

Apsolutno ljudsko pravo svakog ljudskog bića podrazumeva da svakog čiji je DNK sličan vašem uzimate s podjednakim respektom. Zato što je DNK jedino merilo. Ako je Čovek, onda ga se mora respektovat. Čim je Čovek, on ima pravo na ljudski tretman. I ljudska prava. Samim tim što je čovek, on je zaslužio prava. On se rodio s tim pravima, zato što se rodio ko Čovek.

Ja to ne mislim. Ja ne mislim da je neki pedofil podjednako vredan kao i ja u kontekstu ljudskosti, zato što ja ne tuc.am decu. Znate? To što smo i on i ja pripadnici iste vrste, to je koletaralna šteta, ne plemićka povelja. On neće sebi da podigne tvrđavu nigde blizu moje dece, dok se ja pitam. Pošteno govoreći, i nek se unerede svi nacisti bilo gde da ih ima, ja uopšte ne mislim da je pedofil pripadnik moje vrste, ni čovek.

Sad će mi reći, ali to nije isto, alkoholičar i pedofil. Ima alkoholičara koji su silovali svoju rođenu decu. Šta tu preteže? To što je pedofil, il to što je alkoholičar, il to što - možda - trezan nikad ne bi silovao svoje dete? Fakt je da opijati oslobađaju kočnica. Ko stvarno želi da vidi na svojoj koži šta će opijat da pusti na slobodu? I, ako ne znate šta bi se moglo desiti, u šta se pouzdavate? U ljudskost? U političku korektnost? Niko ne može nikome reći: ne možeš da rađaš decu. Ali niko ne može nikome reći: od sad ćeš da budeš - čovek. Zato što vas, znate, neće poslušat.

Oćemo da naplaćujemo penale onima koji nisu politički korektni, i da ih šaljemo u zatvor zato što nisu? Sve je to hajka na veštice.

Ovo je previše kompleksna tema da bi ju se svelo na rijeliti šou. Šta ko misli da je poslednji bastion humanoida. Dokle ide granica koja je politički korektna, a odakle počinju zakonske sankcije. Ono što ja znam, jeste da ljudi koji su šizofreni, i sreli se u ludnici, ne bi trebali imat decu. I ne karikiram, zaista za takav slučaj znam. I znam im decu. I znam da se roditelji te dece definitivno nisu trebali reprodukovati.

Mislite da život sve pravda? Da to što ste nekom preneli iskru života, da je to jedini i dovoljan argument?

O, ljudi. Verujte mi da nije.
 
Tema@ slažem se da je alkoholičar neodgovorna osoba, prvo prema sebi samom, a onda lančano i prema svom okruženju. Samo ideja o zabrani reprodukcije alkoholičara je čista utopija, tom logikom čitav spisak bi se mogao napraviti: zabrana reprodukcije narkomanima, pedofilima....I znajući ljudsku prirodu-otišlo bi do u bolesne detalje poput Hitlerovih tj neko bi se već našao da vrši selekciju kakva boja kose, fizionomija,etc...
I šta ćemo sa onima koji su stekli decu pa onda otkrili ,,ljubav" ka alkoholizmu?
 
Ovde je pitanje samo o načinima. Ili možda grešim?

Pitanje je i o nacinima, i o opravdanosti.

Naravno da rotitelji alkoholicari negativno uticu na dete (opet, ne nuzno u 100% slucaja, ali u najvecem broju), ali nikome se ne moze oduzeti ljudsko pravo, na osnovu jedne drustvene (zakonske) norme.

Najbolje, najefikasnije i najbezbolnije resenje jeste borba protiv alkoholizma i njegovo efikasnije lecenje uz oduzimanje starateljstva tokom lecenja i zavisnosti. Dete ce dobiti roditelja, a roditelj ce se izleciti bolesti zavisnosti.

- - - - - - - - - -

je l samo ja ovde vidim suštinu?
odnosno da je tema otvorena zbog teme o usvajanju dece od strane homoseksualaca
samo ne znam šta je poenta, da li ironija što se, eto, razni tipovi provuku sa decom, a homoseksualcima se usvajanje brani
ili je autor ozbiljan :think:

Ako mu je cilj bio ovo prvo, onda verovatno nije razmisljao da i homoseksualci mogu posegnuti za flasom :roll:
:D
 

Back
Top