Dojenje odrasle dece na javnom mestu

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Pre par dana u Greenetu za susednim stolom sedi žena, oko nje trčkara klinče od 2 godine, u ruci mu kifla. Pojede klifu, priđe mami, sede joj u krilo, ona pomeri bluzu malo i krenu da ga doji. Kad nisam povratila onaj sladoled, nikad neću.

N amerno pišem ovde da se sakrijem od onih "zdravo je dojiti dete do prvog razreda" majki sa DiP-a.
 
Pre par dana u Greenetu za susednim stolom sedi žena, oko nje trčkara klinče od 2 godine, u ruci mu kifla. Pojede klifu, priđe mami, sede joj u krilo, ona pomeri bluzu malo i krenu da ga doji. Kad nisam povratila onaj sladoled, nikad neću.

N amerno pišem ovde da se sakrijem od onih "zdravo je dojiti dete do prvog razreda" majki sa DiP-a.

pa suva kifla,da se dete na ugusi :malav:
 
Pre par dana u Greenetu za susednim stolom sedi žena, oko nje trčkara klinče od 2 godine, u ruci mu kifla. Pojede klifu, priđe mami, sede joj u krilo, ona pomeri bluzu malo i krenu da ga doji. Kad nisam povratila onaj sladoled, nikad neću.

N amerno pišem ovde da se sakrijem od onih "zdravo je dojiti dete do prvog razreda" majki sa DiP-a.


Bas tako.

Danas je sve kao prirodno i dobro i nista ne treba pozurivati. Pre neki dan sa prijateljicom na rucku a njen sin se ukakio, ne zna jos da trazi ni nosu ni wc, a cetvrta mu godina. Kaze sad su druga vremena, ne sme se dete pozurivati. Stid me bilo, celi restoran se pogusio. kakav idiotluk.
 
juce sam srela jednu prijateljicu, voza bebana u kolicima... beban nema jos 2 godine, a ona se porodila po drugi put pre dvadesetak dana
kad je pocela da kuka, kako nema vremena, kako je zapostavila starije dete, kako ne zna gde glavom udara, kako se zeznula, kako je trebala da pravi pauzu...
a pre dve godine, kad je bila sveza mlada, mi drzala slovo sto imam jedno dete, sto ce biti velika razlika
pomislih samo prc! tako ti i treba :mrgreen: i ne kajem se ich
 
ja sam pre neki dan bila kod prijateljice koja je totalno nemajcinski tip, inzenjerka, pitala sam se kako ce i jedno dete..prvo rodila sa 35, a sad rodila drugo. i sad dva komada, bebac 2 meseca, decak 2 godine
i super je, totalno smirena, ushtosena, opustena, jeee, bas me je odusevila..:heart:
strelac je to:)
 
Ma ne. Sad vecina majki tako vaspitava decu, doje dok zele, nose pelene dok sami ne nauce na nosu, nista im se ne namece i nista ih ne uce...

ne preteruj kataria:)

Ne preteruje, sve majke koje ja vidim, rade tako.
Cekam da vidim kad ce moja sestra, (koja je vaspitacica u jaslicama i sa godinu i po stavlja tamo decu na nosu i kuka kako roditelji ne saradjuju) da njenog sina koji ima vise od godinu i po da stavlja na nosu.
Tvrdi da jos nije spreman. Mda.
 
Pre par dana u Greenetu za susednim stolom sedi žena, oko nje trčkara klinče od 2 godine, u ruci mu kifla. Pojede klifu, priđe mami, sede joj u krilo, ona pomeri bluzu malo i krenu da ga doji. Kad nisam povratila onaj sladoled, nikad neću.

N amerno pišem ovde da se sakrijem od onih "zdravo je dojiti dete do prvog razreda" majki sa DiP-a.

Sramota je sto tako razmisljas.

Najprirodnija stvar na svetu je dojenje. Tome dojke i sluze.
A majcino mleko je nesto najbolje sto mozes detetu da pruzis.
Najmanje 2 godine a preko toga koliko majka i dete zele.

Danas se svi bore za Podrsku Javnog Dojenja!!! Podrsku zenama da doje
i takve kao ti, ako vec ne mogu to da prihvate nek cute...

Kad budes informisana o tome sta predstavlja dojenje za dete mozemo dalje da pricamo.
 
Pre par dana u Greenetu za susednim stolom sedi žena, oko nje trčkara klinče od 2 godine, u ruci mu kifla. Pojede klifu, priđe mami, sede joj u krilo, ona pomeri bluzu malo i krenu da ga doji. Kad nisam povratila onaj sladoled, nikad neću.

N amerno pišem ovde da se sakrijem od onih "zdravo je dojiti dete do prvog razreda" majki sa DiP-a.

Ja sam danas prisustvovala sceni u kojoj full sređena mama skida gaće detetu i ono sere na sred parka... bar da je uz neko drvo, sa strane... preko puta javni WC.
Normalno da nije pokupila...

- - - - - - - - - -

Sramota je sto tako razmisljas.

Najprirodnija stvar na svetu je dojenje. Tome dojke i sluze.
A majcino mleko je nesto najbolje sto mozes detetu da pruzis.
Najmanje 2 godine a preko toga koliko majka i dete zele.

Danas se svi bore za Podrsku Javnog Dojenja!!! Podrsku zenama da doje
i takve kao ti, ako vec ne mogu to da prihvate nek cute...

Kad budes informisana o tome sta predstavlja dojenje za dete mozemo dalje da pricamo.
Koji svi?
Ja više ljudi znam da su protiv toga, nego za... zapravo daleko je više onih kojima je to gadno.
Meni lično nije, ne bi mi smetalo da to neko radi preda mnom, ali baš u kafiću nije morala... isto tako ne moraju ni po parkovima ili takvim mestima...
 
Ja sam danas prisustvovala sceni u kojoj full sređena mama skida gaće detetu i ono sere na sred parka... bar da je uz neko drvo, sa strane... preko puta javni WC.
Normalno da nije pokupila...

- - - - - - - - - -


Koji svi?
Ja više ljudi znam da su protiv toga, nego za... zapravo daleko je više onih kojima je to gadno.
Meni lično nije, ne bi mi smetalo da to neko radi preda mnom, ali baš u kafiću nije morala... isto tako ne moraju ni po parkovima ili takvim mestima...

To je odvratno.
Sto joj nisi prisla i uputila je gde se obavlja nuzda
 
Zasto poredis obavljanje nuzde sa hranjenjem.deteta?! Pobogu?!

Kako ti jedes na sred restorana? Zasto beba ili dete ne bi moglo?
Zasto bi se skrivala?
Jel radi nesto sramotno?

Treba sa ponosom da doji!!! A gospodje koje hrane na flasicu da se stide!
Aman ženo, sa kim se ti raspravljaš?
Većini je to odvratno i većina to ne radi iz nekog razloga. Sve mame imaju decu ( to ih i čini mamama, jelte) pa ne idu ulicom i ne doje decu po parkovima, pogotovo ne kafićima.
Pa ni sranje nije ništa sramotno. Samo postoji i mesto i vreme za to.
 
Aman ženo, sa kim se ti raspravljaš?
Većini je to odvratno i većina to ne radi iz nekog razloga. Sve mame imaju decu ( to ih i čini mamama, jelte) pa ne idu ulicom i ne doje decu po parkovima, pogotovo ne kafićima.
Pa ni sranje nije ništa sramotno. Samo postoji i mesto i vreme za to.

To sto je neko rodio ne cini ga majkom!
Kamoli dobrom majkom!

Sramota je da umesto da podrzavate najprirodniju stvar na svetu, karakterisete je kao mesto cega majke treba da se stide.
Nije ni cudo sto je losa statistika dojenja, kad ovakve komentare procitam.
Najzdraviji pocetak zivota je majcino mleko!
I svaki sisar na svetu doji svoje mladunce, samo covek ima potrebu da to radi neko drugi,
A to se desava u zemljama kao sto je nasa, gde je mnjenje ovakvo kakvim ga vi predstavljate, sramotno!
 

Back
Top