Milovan Vitezović: Srbi mimo sveta, a svet mimo sebe!

- Pitanje je koliko Evropa u globalističkom otuđenju zna svoju bit. Treba li da podsećam (i koga) da je Evropa počela na Balkanu, da je Balkan dokaz njene drevnosti jer je ponela ime po lepoj kćeri kralja Katreja, majci Agamemnona, Menelaja i Anaksibija, metaforičnoj velikoj majci Trojanskog rata, svetskog rata pre naše ere. Balkan je epski zavičaj Evrope. On određuje njeno epsko poreklo i oslobađa nas teškog pitanja da li bi bilo ovakve Evrope, sa ovakvom istorijom i civilizacijom, bez njenog homerovskog pitanja. Srbija je, kao centralna balkanska zemlja, kao kapija naroda, branila Evropu na taj Vidovdan 1389. godine. Sad Evropa hoće na istom prostoru da porazi Srbiju, na sramotu svojih istorija. Mi pripadamo evropskim kulturama za koje Evropa, u svim globalizmima na koje je pristala i na kojima se organizuje, neće da zna. Mi pripadamo Evropi Getea, a ne Merkelovih.

Ovim rečima je sve kaz'o.

bravo za temu.
 
Није лепо красти грчку историју и цивилизацијска достигнућа и представљати их као своје. То је тако... македонски.

А да ли смемо да скренемо пажњу на винчанско писмо (илити староевропско, како га називају европски научењаци) или рађање металургије у оквиру исте цивилизације? Или најстарије урбано насеље и најстарије камене скулптуре у Европи (Лепенски вир)? Или српски језик као најсроднији санскрту од свих индоевропских?
 
Винчанско-српски аз буки и остали наши доприноси од пре петнаест хиљада година припадају категорији метафизичких, тако рекућ надискуствених.

Тако да је ред да нам се због тога узврати надискуственим признањима и захвалницама писаним винчанским писменима.
 
Винчанско-српски аз буки и остали наши доприноси од пре петнаест хиљада година припадају категорији метафизичких, тако рекућ надискуствених.

Тако да је ред да нам се због тога узврати надискуственим признањима и захвалницама писаним винчанским писменима.

Ја сам ти скренуо пажњу на колевку цивилизације која се налази баш на животном простору Срба, а ти сад види шта ћеш с тим, да ли ћеш покушати да то отуђиш и однесеш Краљици Мајци као израз најдубље оданости или ћеш да шутиш и учиш и браниш од одвратних варвара са запада.
 
Ја стварно не разумем потребу да сваку ствар скрећемо на погрешан колосек. Те Слобин песник, те крађа историје...Не капирам тај поремећај

Al` dobar si, sve nam citiras neke elegije i ode o Srbima, narodu vecnom.

Meni se vise svidja nesto ovakvo. Ovo, recimo, spada u antologijske misli i teze :worth: Dobro je sto su ovi ljudi skrajnuti na margine drustvenog bivstvovanja.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/256825/Beogradski-reditelj-se-izvinjava-Djokovicu
 
Ја стварно не разумем потребу да сваку ствар скрећемо на погрешан колосек. Те Слобин песник, те крађа историје...Не капирам тај поремећај

Несвесно, такви следе пут Анте Старчевића, Србина, оца домовине, како му тепају Хрвати.
 
Не капираш ти још по нешто ако мислиш да је неки Милован тај који баштини и брани Менелаја и његову матер од неког Мишела и Мајкла.

Ма, да, ја мислим да је Витезовић рођени брат Ахилејев...

*ernauton de carmaingе
Напротив, ја сматрам да је наш народ јадан и да је заслужио нестанак. Уопште не мислим да је вечан.
 
Poslednja izmena:

Back
Top