Odskakanje od sredine

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Culi smo ovaj izraz milion puta, neko se ne uklapa u svoju sredinu, mozda je drugaciji u nekom pogledu, ima drugacija interesovanja, itd, itd.
Kako takav pojedinac moze postojati u drguacijoj sredini, ako ne moze da zadovolji svoju potrebu za prihvatanjem i razumevanjem? Da li se takvi pojedinci neminovno zatvaraju u sebe i postaju tzv. samotnjaci?

Sta im je ciniti, menjati sredinu, prosiriti interesovanja, prihvatiti sebe, menjati se?
 
Culi smo ovaj izraz milion puta, neko se ne uklapa u svoju sredinu, mozda je drugaciji u nekom pogledu, ima drugacija interesovanja, itd, itd.
Kako takav pojedinac moze postojati u drguacijoj sredini, ako ne moze da zadovolji svoju potrebu za prihvatanjem i razumevanjem? Da li se takvi pojedinci neminovno zatvaraju u sebe i postaju tzv. samotnjaci?

Sta im je ciniti, menjati sredinu, prosiriti interesovanja, prihvatiti sebe, menjati se?

Sve ovo pomalo.
 
Odgovor je! odgovor je! da li da dam odgovor ili da vas pustim malo da muckate glavom? Ajde, pusticu vas prvo :mrgreen: Sto se odgovora na osnovno pitanje ove teme tice, ja mislim da je ocigledan: menjas sredinu. E sad, zasto bi iko sumnjao u ovaj odgovor? To mene zanima da mi vi mene kazete.
 
Npr. jednom homoseksualcu koji zivi u nekoj provincijskoj maloj pripizdini ce svakako biti lakse ako se preseli u metropolu gde je vise slicnih njemu, tamo ce mnogo lakse naici na razumevanje i manje je verovatno da ce ostati sam. Prosto.
 
Мора да се прилагоди средини у којо живи. Ако је средина баш лоша, да се том појединцу не свиђа ни мало, онда нека оде одатле.

- - - - - - - - - -

Npr. jednom homoseksualcu koji zivi u nekoj provincijskoj maloj pripizdini ce svakako biti lakse ako se preseli u metropolu gde je vise slicnih njemu, tamo ce mnogo lakse naici na razumevanje i manje je verovatno da ce ostati sam. Prosto.

Њега не требају разумети, већ лечити. Просто.
 
Prilagodjavanje je stetno po zdravlje jer se prilagodjavanjem ignorisu instinkti (umesto da radis sta ti zelis, kako ti zelis, ti radis ono sto drugi zele da radis) i time dovode do dezintegracije. Umesto da imas prijatelja kakvog ti zelis (kakav odgovara tvom bioloskom i psiholoskom sklopu) ti se trudis da "razumes" one koji ti nikako ne odgovaraju i na taj nacin brkas prijatelje i neprijatelje :lol: (usput, prilagodjavanje neprijateljima s ciljem da ih savladas je sasvim zdrava stvar jer je to prilagodjavanje druge vrste, nemojmo to nikako pomesati sa ovim stetnim prilagodjavanjem.)

Naravno, ja razumem da neki nemaju tu opciju koja im omogucava da se presele na neko drugo mesto odn. da nadju ili stvore bolju okolinu i da s tim ovo nije povoljan odgovor. Ali ti su ljudi, nazalost, u ku rcu: nema im pomoci. U takvoj situaciji biras samo da sto sporije umres (ili, ako si lud, ides na sve ili nista) :lol: jer ti ljudi ne zive, vec umiru lagano. Jedini spas im je da se pojavi neko ko ce im pruziti ruku (ne mora biti psihijatar ili psihoterapeut, oni svejedno nisu od nikakve pomoci :lol:, vec moze biti neki mocan covek, ili grupa njih, koji su sami prebrodili sve te probleme i koji imaju neceg zajednickog s osobom u ku rcu.)
 
Culi smo ovaj izraz milion puta, neko se ne uklapa u svoju sredinu, mozda je drugaciji u nekom pogledu, ima drugacija interesovanja, itd, itd.
Kako takav pojedinac moze postojati u drguacijoj sredini, ako ne moze da zadovolji svoju potrebu za prihvatanjem i razumevanjem? Da li se takvi pojedinci neminovno zatvaraju u sebe i postaju tzv. samotnjaci?

Sta im je ciniti, menjati sredinu, prosiriti interesovanja, prihvatiti sebe, menjati se?

tako shto ce se odreci potrebe za prihvatanjem i razumevanjem, jer zna da istu u drugachijoj sredini ne moze zadovoljiti... mogu a ne moraju...

posvetiti se onom shto im donosi zadovoljstvo, a ako to nije dovoljno promeniti sredinu...
 
Menja se, menja se, samo nemojmo biti previse bukvalni: znamo na koju vrstu menjanja se ovde misli. Mozes li ti, naprimer, da se prilagodis majmunskom drustvu? Mozes li da sa vode predjes na mokracu? Mozes li da sa lepe devojke predjes na ruznu? Sa dobre muzike na losu? Sa ravnopravnog protivnika na izuzetno loseg? Sa saha na iks-oks? Sa konja na magarca?
 
Њега не требају разумети, већ лечити. Просто.
Pa kad ti je to tako prosto objasni kako se to homoseksualnost leci? Tako da se homoseksualac prilagodi tvom krdu i da bi se uklopio u njega ozeni zenu i napravi decu, a onda leci svoje frustracije (jer zivi zivotom koji nije njegov vec zivotom da bi udovoljio krdu) tako sto se na njima izivljava? Kako bi ti to "lecio" sve sto se tvom oku ne dopada i sto su te tata i mama ucili da je bolesno?
Osudjivanje razlicitih i neprihvatanje istih, koji pri tom nikoga ne povredjuju, stavise medju njima ima jako puno emotivnih, empaticnih ljudi, dobrih prijatelja,kvalitetnih radnika, upravo je jedna od mnogobrojnih bolestina celog drustva kome je potrebno radikalno lecenje. Izgleda da u skolama treba da se uvede obavezan predmet etika (ne cini drugome ono sto ne zelis da drugi cine tebi) jer je ocigledno ova disciplina pala u dubok zaborav.
 
Битно је бити свој и не повиновати се паланачко-кабадахијском металитету који, на жалост, "дрма" нашим друштвом. Такође, такве особе морају бити носиоци промена и у том смислу је широко поље. Кључно је одабрати друштво, екипу која ти годи и са којом ћеш квалитетно проводити време. Недостатак љубави, разумевања и прихватања је кобан по човека... :pivce:
 
Poslednja izmena:
Npr. jednom homoseksualcu koji zivi u nekoj provincijskoj maloj pripizdini ce svakako biti lakse ako se preseli u metropolu gde je vise slicnih njemu, tamo ce mnogo lakse naici na razumevanje i manje je verovatno da ce ostati sam. Prosto.

A ja prosto ne mogu da verujem da neko iako svestan jednog zivota odlucuje da zivi u toj nekoj pripizdini.Nek promeni lokaciju dobro za sve.Ili ocekuje da se cela pripizdina prilagodi doticnom.Ako je nemoguce menjanje onda je tako za sve.
 
A ja prosto ne mogu da verujem da neko iako svestan jednog zivota odlucuje da zivi u toj nekoj pripizdini.Nek promeni lokaciju dobro za sve.Ili ocekuje da se cela pripizdina prilagodi doticnom.Ako je nemoguce menjanje onda je tako za sve.
Niko jadan, a posebno oni "razliciti" koji se ne uklapaju ne bi svojom voljom ziveo u pripizdini, ali nekad nemas izbora, tu si rodjen, tu su te doveli itd. Ali pripizdine u kojma svakog zanima tvoj seksualni zivot i tvoja seksualna orijentacija i uzima sebi za pravo da te podjebava i zagorcava ti zivot samo zato jer te ne razume, jesu mesta za bezati odatle. A takve su u princpipu provincije. Nazalost poslednjih 20godina se i Bg pretvorio u jednu takvu. Veliku pripizdinu.
 
Sta im je ciniti, menjati sredinu, prosiriti interesovanja, prihvatiti sebe, menjati se?



Ma o cemu se radilo zajednica ce kociti. Ima jedan film o coveku koji je zapao u ludaru u kojoj su se bolesnici setali kruzno u jednom smeru. Kako je on hodao u drugom poceli su u pocetku da ispustaju krike da bi ga nakon toga rukama poceli gurati i sklanjati jer ne koraca istim pravcom kao oni.

U pitanju je igra centripetalne i centrifugalne sile gde drustvo (sira sredina, zajednica) po svojoj prirodi suzbija kvalitet kod individue ukoliko se isti pocne javljati. Ciniti je to da individua ne podlegne njima vec da jaca sebe da bi vremenom, svoj, nazovimo ga kvalitet, nametnuo zajednici.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Niko jadan, a posebno oni "razliciti" koji se ne uklapaju ne bi svojom voljom ziveo u pripizdini, ali nekad nemas izbora, tu si rodjen, tu su te doveli itd. Ali pripizdine u kojma svakog zanima tvoj seksualni zivot i tvoja seksualna orijentacija i uzima sebi za pravo da te podjebava i zagorcava ti zivot samo zato jer te ne razume, jesu mesta za bezati odatle. A takve su u princpipu provincije. Nazalost poslednjih 20godina se i Bg pretvorio u jednu takvu. Veliku pripizdinu.

Znas kako kazu,pametan nadje nacin abudala izgovor.Svi koji su otisli su te demantovali da se kao ne moze. A ja sad treba da budem tolerantan jel i da se prilagodjavam tebi koji mi drzavu naziva pripizdinom.Uvek imas izbor u zivotu,ali bas uvek,jedino ako si glup pa to ne vidis onda cami u mestu i kopni polako,sve svojom zaslugom.
 
Ma o cemu se radilo zajednica ce kociti. Ima jedan film o coveku koji je zapao u ludaru u kojoj su se bolesnici setali kruzno u jednom smeru. Kako je on hodao u drugom poceli su u pocetku da ispustaju krike da bi ga nakon toga rukama poceli gurati i sklanjati jer ne koraca istim pravcom kao oni.

U pitanju je igra centripetalne i centrifugalne sile gde drustvo (sira sredina, zajednica) po svojoj prirodi suzbija kvalitet kod individue ukoliko se isti pocne javljati. Ciniti je to da individua ne podlegne njima vec da jaca sebe da bi vremenom, svoj, nazovimo ga kvalitet, nametnuo zajednici.
.Kvalitet se uvek nametne i prepozna bez obzira kakva je sredina,ako covek ostane dosledan sebi,prepoznace se njegova vrednost ako je ima.Te price kako je bilo koja sredina ugusila kvalitet pojedinca su mi malo suplje.Velika je razlika izmedju subjektivnog i objektivnog poimanja kvaliteta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kvalitet se uvek nametne i prepozna bez obzira kakva je sredina,ako covek ostane dosledan sebi,prepoznace se njegova vrednost ako je ima.Te price kako je bilo koja sredina ugusila kvalitet pojedinca su mi malo suplje.Velika je razlika izmedju subjektivnog i objektivnog poimanja kvaliteta.

Prepoznace se vrednost ali je nece prihvatiti. Sredina ce ga polako, iz dana u dan gusiti. Vecina ce prihvatiti one kvalitete koje ona smatra za shodno, nesto sto ne izlazi iz suvise uskog kalupa koji se namece jos od malih nogu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Culi smo ovaj izraz milion puta, neko se ne uklapa u svoju sredinu, mozda je drugaciji u nekom pogledu, ima drugacija interesovanja, itd, itd.
Kako takav pojedinac moze postojati u drguacijoj sredini, ako ne moze da zadovolji svoju potrebu za prihvatanjem i razumevanjem? Da li se takvi pojedinci neminovno zatvaraju u sebe i postaju tzv. samotnjaci?

Sta im je ciniti, menjati sredinu, prosiriti interesovanja, prihvatiti sebe, menjati se?

Zavisi na koji način je neprilagođen. Ako je neko nadrastao svoju sredinu- palanku, grad, državu..on ide dalje, traži sebi mesto u svetu. I zato su najpatetičniji ljudi koji se žale da ih sredina ne razume, a ništa ne menjaju u svom životu. Oni pokazuju da imaju potrebu da se distanciraju od sredine, da je omalovaže ,a da pri tom ništa kvalitetno ne naprave osim što sopstvene neuspehe pravdaju nerazumevanjem okoline.

Izuzetno kvalitetni i uspešni ljudi su najčešće jednostavni i ničim ne odskaču od sredine osim svojim delima. Oni ne pate od naduvanog ega i arogancije. Na nekom komunikacijskom nivou se ne razlikuju od seljaka , prihvataju ljude sa zainteresovanošću i poštovanjem. Ona populacija na skali između njih je problematična
 
Znas kako kazu,pametan nadje nacin abudala izgovor.Svi koji su otisli su te demantovali da se kao ne moze. A ja sad treba da budem tolerantan jel i da se prilagodjavam tebi koji mi drzavu naziva pripizdinom.Uvek imas izbor u zivotu,ali bas uvek,jedino ako si glup pa to ne vidis onda cami u mestu i kopni polako,sve svojom zaslugom.

Ne znam o cemu se radi i u cemu sam ja tebe demantovala? Ja sam zbrisala iz jedne pripizdine i uskoro palim i iz ove vece. Ta tvoja zemlja je i moja, al to ne znaci da ne mogu da kazem istinu o njoj.
 
Ma o cemu se radilo zajednica ce kociti. Ima jedan film o coveku koji je zapao u ludaru u kojoj su se bolesnici setali kruzno u jednom smeru. Kako je on hodao u drugom poceli su u pocetku da ispustaju krike da bi ga nakon toga rukama poceli gurati i sklanjati jer ne koraca istim pravcom kao oni.

U pitanju je igra centripetalne i centrifugalne sile gde drustvo (sira sredina, zajednica) po svojoj prirodi suzbija kvalitet kod individue ukoliko se isti pocne javljati. Ciniti je to da individua ne podlegne njima vec da jaca sebe da bi vremenom, svoj, nazovimo ga kvalitet, nametnuo zajednici.

Da, tema je vezana za sve vrste odskakanja od sredine..

Ostaje pitanje samo, zasto se masa plasi jednog pojedinca? Brojniji su, pojedinac nece povesti "revoluciju" protiv njih.
Mozda se samo plase onoga sto ne mogu da pojme i razumeju, tj. automatski ga uzimaju za nesto opasno.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top