Demokratska Stranka: Vilu Tadicu treba da placa drzava Srbija a ne mi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Demokratska Stranka: Vilu Tadicu treba da placa drzava Srbija a ne mi

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Podrazumevano Demokratska Stranka: Vilu Tadicu treba da placa drzava Srbija a ne mi

Beograd -- Nije u redu da DS umesto države bivšem predsedniku Borisu Tadiću plaća luksuznu vilu za stanovanje, kaže za Blic funkcioner DS Goran Ješić.

Potpresednik vojvođanske vlade kaže da je to populistička odluka bivšeg predsednika.

"Ali to je demagoško-populistička odluka bivšeg predsednika da nema pravo na rezidenciju, doživotnu zaradu, na obezbeđenje, vozača... iako to postoji u najnerazvijenim demokratskim društvima, a kamoli u jednoj zemlji koja pretenduje da bude član Evropske unije. To su demokratske tekovine. Ovaj populizam je sličan odluci da ministri rade za 100.000 dinara, a pritom nose odela koja koštaju nekoliko hiljada evra. Dakle, to su čiste populističke mere koje apsolutno nikom ne donose dobro. Zato Tadić živi... tamo gde danas živi", kaže Ješić.

Govoreći o rekonstrukciji vlade, Ješić kaže je ona sve izglednija.

"Ova vlada napravila je u proteklih godinu dana toliko gafova da je prosto neverovatno da neko može za godinu dana da napravi toliko gluposti. Ako do rekonstrukcije dođe, ona mora biti široka, čvrsta i nikako ne sme da bude kao ona koju je pravio Mirko Cvetković pre nekoliko godina. Moraju se zameniti svi oni koji su generisali gluposti i probleme. Pogledajte ministra poljoprivrede, kulture, obrazovanja, infrastrukture, pa do toga da su pojedini ljudi povezani sa kriminalnim grupama, što je u potpunosti dokazano. Da je DS imala toliko afera, ja ne znam gde bismo mi završili", kaže Ješić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=07&dd=08&nav_category=11&nav_id=730263

Ma kakva vila kakvi bakraci.

a sto bi uopste ziveo u luksuznoj vili? sto kao Kostunica ne zivi u svom stanu, koji je imao i pre nego je dosao na funkciju?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2204

Podrazumevano Re: Demokratska Stranka: Vilu Tadicu treba da placa drzava Srbija a ne mi

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    Beograd -- Nije u redu da DS umesto države bivšem predsedniku Borisu Tadiću plaća luksuznu vilu za stanovanje, kaže za Blic funkcioner DS Goran Ješić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=07&dd=08&nav_category=11&nav_id=730263

Ma kakva vila kakvi bakraci.

a sto bi uopste ziveo u luksuznoj vili? sto kao Kostunica me zivi u svom stanu, koji je imao i pre nego je dosao na funkciju?
    Научила банда ДС-лопова ДА ДРЖИ ОБЕ РУКЕ У НАШЕМ ЏЕПУ..... овај Јешић ће тотално да уништи ДС.......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Podrazumevano Re: Demokratska Stranka: Vilu Tadicu treba da placa drzava Srbija a ne mi

hahaha...smesni su svi ovi partiski vojnici...zasto bi drzava(miporeski obveznici) placali nekome dozivotno izdrzavanje po svim osnovama,plata,automobil,obezbedjenje...pa jos i vilu.....more sve vas(bez obzira na stranku) treba dati lopatu i kramp i to sto veci i pravac na njivu ili u rudnik da vidite kako se nesto zaista radi i kako se dolazi do prave trzisne vrednosti a ne prodaja magle i demagogije na koju ste svi navikli i jos trazite dodatne dozivotne beneficije....more i bicikl vam ne bi kupio....a sada odoh da radim i stvaram da bi vi svi mogli sebi da podizete plate i zivite ko Svajcarci u Srbiji.

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a sta ce mu vila kad ga zena sa decom napustila, nema ni kuceta ni maceta...a i gde su mu one milijarde koje navodno cuva u vatikanskoj banci? nece ih valjda u grob poneti...

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

...sta ce mu kao samcu vila...dosta mu je jednokrevetna soba...ionako nije nikad u bg...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio miso6207 Pogledaj poruku
    ...sta ce mu kao samcu vila...dosta mu je jednokrevetna soba...ionako nije nikad u bg...
    pa da garsonjera mu je dosta. Na primer u Borci.

Domaćin TRIMURTI (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    286

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Научила банда ДС-лопова ДА ДРЖИ ОБЕ РУКЕ У НАШЕМ ЏЕПУ..... овај Јешић ће тотално да уништи ДС.......
    Заболе ме пертла за њих...дабогда се Детонирали Сами

ТОЛИКО СУ УНИШТИЛИ И ЗАДУЖИЛИ СРБИЈУ ДА ЋЕМО ПРОПЉУВАТИ КРВ И ГЕНЕРАЦИЈАМА ТО ВРАЋАТИ

Дао бих ја ВИЛЕ - СВАКОМЕ У ДС-у

Primećen član
    Učlanjen
    28.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A kako Tomi Nikoliću ni jedna banka nije tela da dadne kredit pre izbori a sad dobijo stanbeni a onako mator?

Jedan stan, jedna koliba, a onda uzeo stan na kredit da mu Dinkić bude komšija...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Tadic bi trebao da dobije besplatan smestaj od drzave u Padinjaku...

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Flap Petrovych Pogledaj poruku
    A kako Tomi Nikoliću ni jedna banka nije tela da dadne kredit pre izbori a sad [B]dobijo stanbeni [/B]a onako mator?

Jedan stan, jedna koliba, a onda uzeo stan na kredit da mu Dinkić bude komšija...

...

...zato sto je naucio pisati...

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa da garsonjera mu je dosta. Na primer u Borci.

Нек живи у хотелу "Славија" као и сви добростојећи самци.

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gluposti !
    Solventan je on da plaća 10 takvih vila.
    Na tome da se zahvali ovom glupom i obnevidelom narodu !

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Dati mu sobicu u "Bristolu.
    3 x 4.
    Da bude komšija generalima, koji nisu učesvovali u prethodnom ratu !

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku

...vidis, to mi nije palo na pamet...moze, moze...ima , verovatno, i slobodnih bakutanera za partiju bridza...

Zainteresovan član BeliSoko (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

IX. PRAVA PREDSEDNIKA REPUBLIKE PO PRESTANKU MANDATA

Pravo na počasni naziv

Član 34.
    Predsednik Republike kome je prestao mandat ima pravo na počasni naziv „bivši predsednik Republike“ i pravo da prisustvuje državnim svečanostima u skladu s protokolom.

Član 35.
    Pravo na počasni naziv „bivši predsednik Republike“ imaju svi predsednici Republike Srbije birani počev od 9. decembra 1990. godine, odnosno od održavanja prvih višestranačkih izbora, kao i predsednici Savezne Republike Jugoslavije i predsednici državne zajednice Srbija i Crna Gora koji su bili iz Republike Srbije.

Pravo na naknadu plate
    Član 36.
    Bivši predsednik Republike ima pravo na naknadu plate u iznosu plate predsednika Republike dok se ne zaposli ili dok ne ispuni uslove za penziju po propisima o penzijskom i invalidskom osiguranju, ali najviše šest meseci od dana kada mu je prestao mandat. Pravo na naknadu plate bivšem predsedniku Republike može da se produži dok on ne ispuni uslove za penziju po propisima o penzijskom i invalidskom osiguranju, ali najviše za još šest meseci. Vreme u kome ostvaruje pravo na naknadu plate bivšem predsedniku Republike računa se u staž osiguranja u smislu propisa o penzijskom i invalidskom osiguranju.

Pravo na vraćanje na rad
    Član 37.
    Bivši predsednik Republike ima pravo da se u roku od tri meseca od dana kada mu je prestao mandat vrati na rad kod poslodavca kod koga mu miruje radni odnos zbog toga što je izabran na funkciju predsednika Republike.

Pravo na mesečno primanje po prestanku prava na naknadu plate
    Član 38.
    Bivši predsednik Republike koji se ne zaposli pre nego što mu prestane pravo na naknadu plate, ima pravo na mesečno primanje u iznosu od 80% plate predsednika Republike dok se ne zaposli, ali najduže dok ne ispuni uslove za penziju po propisima o penzijskom i invalidskom osiguranju. Vreme u kome ostvaruje pravo na mesečno primanje bivšem predsedniku Republike računa se u staž osiguranja u smislu propisa o penzijskom i invalidskom osiguranju.

Pravo na posebno mesečno primanje
    Član 39.
    Ako se bivši predsednik Republike zaposli, a njegova plata je manja od 80% plate predsednika Republike, on ima pravo na posebno mesečno primanje u iznosu razlike između 80% plate predsednika Republike i plate koju prima. Ako se bivši predsednik Republike penzioniše, a njegova penzija je manja od 80% plate predsednika Republike, on ima pravo na posebno mesečno primanje u iznosu razlike između 80% plate predsednika Republike i penzije koju prima.

Pravo na Kancelariju
    Član 40.
    Bivši predsednik Republike ima pravo na kancelarijski prostor, na savetnika, sekretara i pravo na službeni automobil s vozačem (u daljem tekstu: Kancelarija) na onoliko vremena koliko je trajao njegov mandat predsednika Republike. Bivši predsednik Republike može da koristi službeni automobil s vozačem samo da bi obavio posao u svojstvu bivšeg predsednika Republike. Kancelarijski prostor, službeni automobil i vozača obezbeđuje Vlada, u saglasnosti s bivšim predsednikom Republike. Savetnika i sekretara obezbeđuje Generalni sekretarijat predsednika Republike na predlog bivšeg predsednika Republike.

Rad Kancelarije
    Član 41.
    Rad Kancelarije obezbeđuje Generalni sekretarijat predsednika Republike. O trošenju sredstava za rad Kancelarije odlučuje bivši predsednik Republike, a naredbodavac za trošenje sredstava je generalni sekretar predsednika Republike. Finansijsko poslovanje Kancelarije vodi Generalni sekretarijat predsednika Republike.

Pravo na obezbeđenje
    Član 42.
    Bivši predsednik Republike ima pravo da ga obezbeđuju policija i Vojska Srbije jednu godinu po prestanku mandata, u skladu s propisom Vlade. Obezbeđenje može da se produži ako za to postoje opravdani razlozi i ako je bivši predsednik Republike saglasan s tim.

Ostala prava po prestanku mandata
    Član 43.
    Bivši predsednik Republike ima pravo na diplomatski pasoš. Bivši predsednik Republike ima pravo na pristup arhivama iz vremena dok je bio predsednik Republike. -
    See more at: http://www.predsednik.rs/sh/node/94#sthash.064AJVkv.dpuf
    Ja ovde ne vidim da ima pravo na korišćenje vile čije bi finansiranje išlo na teret države?
    Poslednji put ažurirao/la BeliSoko : 08.07.2013. u 10:50

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Stvarno nije pošteno da jadni DS plaća vilu Tadiću. Mislim da bi po hitnom postupku trebalo tu obavezu prebaciti na udruženje ratnih vojnih invalida, ili da se oporežu plate iznad 10.000 dinara.

Zainteresovan član Mladji referent (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Ni DS ga nece. Na sta je spao. Mozda ga hrvati prihvate kao gej ikonu kada je vec bio na njihovom prajdu.

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    585

“You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

To je ta DS koja ga je do juce kovala u zvezde.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio BeliSoko Pogledaj poruku
    Ja ovde ne vidim da ima pravo na korišćenje vile čije bi finansiranje išlo na teret države?
    Uobicajeno je tako kako rece ovaj funkcioner iz DS-a.

Ako znamo da Jovanka Budisavljveic vec decenijama zivi u nekakvoj vili , ne znam zasto to ne bi mogao i bivsi predsednik Srbije?

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    436

a kako bi bilo da Tadic sam sebi placa vilu?
    Sergej Milinković-Savić: Rekao sam Terziću ni za 5 miliona evra u Zvezdu. Mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za Zvezdu i Partizan.

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Uobicajeno je tako kako rece ovaj funkcioner iz DS-a.

Ako znamo da Jovanka Budisavljveic vec decenijama zivi u nekakvoj vili , ne znam zasto to ne bi mogao i bivsi predsednik Srbije?
    Problem je u tome što Tadić nije bio predsednik Srbije. Možda neke druge zemlje jeste, ali Srbije nije.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Citat Original postavio Velebitdrema Pogledaj poruku
    Problem je u tome što Tadić nije bio predsednik Srbije. Možda neke druge zemlje jeste, ali Srbije nije.
    A Jovanka Budisavljevic je bila? Ili kako?

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    567

Neka mu Đelićeva tetka ponudi kauč.Možda se i obogati...
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    A Jovanka Budisavljevic je bila? Ili kako?
    Jovanka nije bila, i takođe treba da sama plaća svoje račune, kao i Boris. Stvarno ne vidim ni jedan razlog zašto bi građani plaćali vilu(ej, molim te, ni manje ni više nego vilu) tamo nekom lezileboviiću čiji će se mandati pamtiti samo po slikanju za plejboj, pozdravljanju sa Đokovićem i vaterpolistima i nebuloznim jugonostalgičarskim izjavama.

Slične teme

1. Demokratska stranka zlo za Srbiju
    Autor no_problem u forumu Politika
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 16.03.2012., 22:22
  2. Demokratska Stranka - politicko krilo srpske mafije
    Autor Chedo Kokardic u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29.11.2006., 17:45
  3. Odgovora: 228
    Poslednja poruka: 18.11.2006., 13:38
  4. Demokratska stranka i Republika Srpska
    Autor Yan u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 14.11.2006., 01:00
  5. Demokratska stranka - stožer kriminala u Srbiji?
    Autor BanDS! u forumu Politika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.03.2005., 20:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •