Broj nastaradalih Jevreja u holokaustu!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Broj nastaradalih Jevreja u holokaustu!

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Broj nastaradalih Jevreja u holokaustu!

Danas pojedinci ( istorijski revizionisti ) negiraju da se desio genocid nad Jevrejskim narodom, a i ako ga priznaju hoce da broj jevrejskih zrtava minimalizuju.
    JEWISH POPULATIONS IN EUROPE'S NATIONS, 1933

POSTWAR JEWISH POPULATIONS, 1950

Europe's Jewish population fell from about 9.5 million in 1933 to 3.5 million in 1950. Poland's Jewish population fell from three million to 45,000.

Aktivan član Aston M (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Broj nastaradalih Jevreja u holokaustu !

Po ovim brojevima, Rusi su najbolje očuvali svoje Jevreje (od zemalja koje su bile okupirane, ili jedan njihov deo)

Ova mapa nije baš dobar pokazatelj koliko ih je ubijeno jer do 1950 neki su se preselili iz Evrope u Izrael.

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

A u Albaniji porastao broj Jevreja...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    479

Citat Original postavio Aston M Pogledaj poruku
    Po ovim brojevima, Rusi su najbolje očuvali svoje Jevreje (od zemalja koje su bile okupirane, ili jedan njihov deo)
    ..dok nije antisemitizam ponovno u Rusiji proradio, da.
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    ..dok nije antisemitizam ponovno u Rusiji proradio, da.
    na šta misliš, je li na Staljina pod stare dane kad je i Molotovljevu ženu otjerao u Sibir?
    Džaba kupaći na rese

Iskusan Battlecat (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Svedska udvostrucila Portugal 4x UK i Irska povecan broj

Rusija izgubila skoro milion. Jer se prosirila, pa na jos vecem prostoru ima preko pola miliona manje nego na startu rata u starim granicama, minus jos po svim ovim ostalim zemljama gde je okupirala.... Negde oko 750K manje ...

Mada, dosta veliki broj se odselio za Izrael posle ...
    Poslednji put ažurirao/la Battlecat : 08.07.2013. u 15:44
    Being right isn't nearly as important as knowing when to shut up.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

Citat Original postavio Aston M Pogledaj poruku

Ova mapa nije baš dobar pokazatelj koliko ih je ubijeno jer do 1950 neki su se preselili iz Evrope u Izrael.
    i ameriku i po drugim zemljama...
    al dobro,nemam nameru da umanjujem zlochin govoreci kako ih nije izgubilo zhivot 6 miliona...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Citat Original postavio Battlecat Pogledaj poruku
    Svedska udvostrucila Portugal 4x UK i Irska povecan broj

Rusija izgubila skoro milion. Jer se prosirila, pa na jos vecem prostoru ima preko pola miliona manje nego na startu rata u starim granicama, minus jos po svim ovim ostalim zemljama gde je okupirala.... Negde oko 750K manje ...

Mada, dosta veliki broj se odselio za Izrael posle ...
    A šta misliš zašto je Rusija (odnosno SSSR) izgubila skoro milion Jevreja?

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio mmaher Pogledaj poruku
    i ameriku i po drugim zemljama...
    al dobro,nemam nameru da umanjujem zlochin govoreci kako ih nije izgubilo zhivot 6 miliona...
    da se ne pravimo sad ludi... većina ljudi zna da je broj od 6 miliona malo preuveličan...
    Džaba kupaći na rese

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    A šta misliš zašto je Rusija (odnosno SSSR) izgubila skoro milion Jevreja?

- - - - - - - - - -

.
    Ne znam tacno. Sta znam sigurno je da Rusi jako mrze Jevreje od pamtiveka ... Iz licnog iskustva sta sam cuo. To je jednostavno preovladavajuce tamo i kod mladih i starih... Kad cuju da je neko Jevrej, kao da je vestac. Maltene je ta reakcija i to su tako vapsitani ljudi znaci koji sad imaju vec po 50+ godina ... Nije samo klinci, nesto skorije.

Moderator Лекизан (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    281

Да ли је могуће да је у Немачкој пре рата живело само 560 000 Јевреја а у Пољској чак 3 000 000, најјачи антијудаизам би требао да буде код Пољака а не Немаца.
    "Рука која пише трули и нестаје као прах, а писање, ако су и груба слова, али Божија су, и заувек остају." Савина књига,XI век.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

Citat Original postavio Лекизан Pogledaj poruku
    Да ли је могуће да је у Немачкој пре рата живело само 560 000 Јевреја а у Пољској чак 3 000 000, најјачи антијудаизам би требао да буде код Пољака а не Немаца.
    ta logika ne mora da bude ispravna...shto je hitler i dokazao...
    u svakom sluchaju,komplexi su zaebana stvar...
    plus benefit koji se preuvelichavanjem dobio...to ne zanemariti...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Ne znam tacno. Sta znam sigurno je da Rusi jako mrze Jevreje od pamtiveka ... Iz licnog iskustva sta sam cuo. To je jednostavno preovladavajuce tamo i kod mladih i starih... Kad cuju da je neko Jevrej, kao da je vestac. Maltene je ta reakcija i to su tako vapsitani ljudi znaci koji sad imaju vec po 50+ godina ... Nije samo klinci, nesto skorije.
    E pa druže moj, valjda znaš je da su tokom njemačke okupacije Ukrajine, Bjelorusije i dijelova Rusije tokom II svjetskog rata Jevreji ubijani i deportovani u logore kao i u svim državama u kojima su nacisti vladali, btw svi ruski Jevreji su u vrijeme Carevine živjeli baš u ovom dijelu, manji broj se kasnije preselio... Rusi nemaju veze sa ovim...

Naravno da je i u Rusiji bilo antisemitizma, kao i u čitavoj Evropi i da je tokom 19. i početkom 20. vijeka bilo pogroma Jevreja (pogrom je inače ruska riječ)... međutim nigdje Jevreji nisu bili inkorporisani u društvo kao u Rusiji, pogotovo za vrijeme SSSR-a... inače, mnogi Jevreji u Rusiji (kao i oni porijeklom iz Rusije) danas, za razliku od drugih zemalja istočne i srednje Evrope sebe smatraju nacionalnim Rusima, judeističke religije, ili kako već...

Čak i u državi Izrael... znaš li da je jedan od službenih jezika u Izraelu ruski, to je i komandni jezik izraelske armije... reprezentacija Rusije kad igra fudbalske utakmice u Izraelu ima više navijača od domaće selekcije... čak su se u samom Izraelu pojavile ultradesničarske grupe (skin heads-i) sastavljeni od "Jevreja" porijeklom iz Rusije...
    Džaba kupaći na rese

Aktivan član salinjo90 (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ne znam, ali istoricarii pricaju da ih je dosta manje ubijeno nego sto oni(Ameri) to prikayuju.
    "Ako bi mi neko na jednoj strani ponudio istinu sa svim dokazima, a na drugoj strani Hrista, ja bih izabrao Hrista jer u njemu je sva istina". Fjodor Dostojevski

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

E pa druže moj, valjda znaš je da su tokom njemačke okupacije Ukrajine, Bjelorusije i dijelova Rusije tokom II svjetskog rata Jevreji ubijani i deportovani u logore kao i u svim državama u kojima su nacisti vladali, btw svi ruski Jevreji su u vrijeme Carevine živjeli baš u ovom dijelu, manji broj se kasnije preselio... Rusi nemaju veze sa ovim...

Naravno da je i u Rusiji bilo antisemitizma, kao i u čitavoj Evropi i da je tokom 19. i početkom 20. vijeka bilo pogroma Jevreja (pogrom je inače ruska riječ)... međutim nigdje Jevreji nisu bili inkorporisani u društvo kao u Rusiji, pogotovo za vrijeme SSSR-a... inače, mnogi Jevreji u Rusiji (kao i oni porijeklom iz Rusije) danas, za razliku od drugih zemalja istočne i srednje Evrope sebe smatraju nacionalnim Rusima, judeističke religije, ili kako već...

Čak i u državi Izrael... znaš li da je jedan od službenih jezika u Izraelu ruski, to je i komandni jezik izraelske armije... reprezentacija Rusije kad igra fudbalske utakmice u Izraelu ima više navijača od domaće selekcije... čak su se u samom Izraelu pojavile ultradesničarske grupe (skin heads-i) sastavljeni od "Jevreja" porijeklom iz Rusije...
    Znam samo da oni imaju to jos od vremena Taras Buljbe ... Da mrze Jevreje. To im je neka kao tradicija, sta li je ... Ovako sam video po medijima, a i cuo od ljudi... Mislim da Rusi i Poljaci debelo prednjace u tome od ostatka Evrope, mozda i sveta. Ako izuzmemo Arape

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Znam samo da oni imaju to jos od vremena Taras Buljbe ... Da mrze Jevreje. To im je neka kao tradicija, sta li je ... Ovako sam video po medijima, a i cuo od ljudi... Mislim da Rusi i Poljaci debelo prednjace u tome od ostatka Evrope, mozda i sveta. Ako izuzmemo Arape
    Jevreje su mrzili i proganjali u čitavoj Evropi, u nekim državama oni su na prelazu iz srednjeg u novi vijek potpuno očišćeni... među Slovenima (istočnim i srednjim) je bilo najviše Jevreja... to valjda govori o tome gdje su najbolje prihvaćeni...

U zapadnoj Evropi, izuzev nešto malo u Holandiji i Engleskoj, Jevreja danas i nema... zato ih i ne mrze
    Džaba kupaći na rese

Domaćin Jebivet@r (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Britanija i Holandija (te dve su mi odmah pale na pamet), su sigurno bile bolje i sigurnije za Jevreje, od Ruskog carstva.

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Citat Original postavio Jebivet@r Pogledaj poruku
    Britanija i Holandija (te dve su mi odmah pale na pamet), su sigurno bile bolje i sigurnije za Jevreje, od Ruskog carstva.
    vjerovatno da... ali ako misliš da nije bilo antisemitizma u tim državama u svim periodima grdno se varaš...

btw ja nisam pričao o carstvu nego o kasnijem periodu, mada su Jevreji i za vrijeme carske Rusije zauzimali visoke pozicije...
    Poslednji put ažurirao/la svarozic : 09.07.2013. u 17:15
    Džaba kupaći na rese

Iskusan Blau (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    387

јеврејска популација у Европи између 1930 и 1948 изгубила је око 300 000 људи...
    Господару служим,слугама господарим!

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    324

Citat Original postavio Blau Pogledaj poruku
    јеврејска популација у Европи између 1930 и 1948 изгубила је око 300 000 људи...
    Ovo je premalo, to nema veze za mozgom.

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Jevreje su mrzili i proganjali u čitavoj Evropi, u nekim državama oni su na prelazu iz srednjeg u novi vijek potpuno očišćeni... među Slovenima (istočnim i srednjim) je bilo najviše Jevreja... to valjda govori o tome gdje su najbolje prihvaćeni...

U zapadnoj Evropi, izuzev nešto malo u Holandiji i Engleskoj, Jevreja danas i nema... zato ih i ne mrze
    Pa oni su se naseljavali po morskim trgovackim mestima, a velika populacija istocne Evrope je zbog toga sto im je tu blizu originalan zivotni prostor. Mnogi ljudi koji su postali Jevreji su originalno iz Istocne Evrope i dole prema Aziji. Tako su prirodno ostali gde su vecinski bili... Ima one grupe njihove i kako se klasiraju. To sam cuo od par prijatelja koji su i sami Jevreji.

Oni koji su migrirali iz Spanije i Italije i pred Turcima itd. nisu previse globalno promenili sliku sto se toga tice...

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    324

Jevreji su naseljavali Jevreje a ne iseljavali.

Inace se mora Jevrejska populacije Evrope deliti na istok i zapad. Na zapadnu gradsku populaciju i seljacku na istoku.

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

a šta ćemo sa imenima, datumima smrti i ostalim podacima nekoliko miliona stradalih Jevreja u Aušvicu, Dahau-u, Buhenvaldu,Varšavi itd?!

Pa oni su se naseljavali po morskim trgovackim mestima, a velika populacija istocne Evrope je zbog toga sto im je tu blizu originalan zivotni prostor. Mnogi ljudi koji su postali Jevreji su originalno iz Istocne Evrope i dole prema Aziji. Tako su prirodno ostali gde su vecinski bili... Ima one grupe njihove i kako se klasiraju. To sam cuo od par prijatelja koji su i sami Jevreji.

Oni koji su migrirali iz Spanije i Italije i pred Turcima itd. nisu previse globalno promenili sliku sto se toga tice...
    jedan dio jeste primio judeizam, a potiču od Slovena, Germana, Balta, turanaca, ugrofinaca i ostalih naroda iz istočne Evrope i srednje Azije... ali jedan dio i to značajan definitivno jeste doseljen tokom srednjeg vijeka sa zapada i juga... ne znam šta kažu haplogrupe Aškenaza?!
    Poslednji put ažurirao/la svarozic : 09.07.2013. u 20:29
    Džaba kupaći na rese

Ističe se Matt Wolfeys (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Највише су ермигирали (што каже Боле ) из Шпаније током инквизиције, након реконкисте. Међутим, Турци их, вероватно једини, нису протеривали, и султан их је позвао у Османско царство како би поспешили трговину у царству.

Ова "наши" јевреји су углавном Сефарди (Јевреји са Иберијског полуострва, баш ти које је султан населио у царству). Ти други су Ашкенази (Германски Јевреји).
    Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи...

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

What Is the Holocaust?
    The Holocaust was the systematic, state-organized persecution and murder of at least six million Jews--as well as other targeted groups--by Nazi Germany and its collaborators. They slaughtered two-thirds of Europe's Jews and one-third of the world's Jewish population. In addition, Nazi Germany's genocidal policies destroyed millions of other defenseless people, including Roma and Sinti (Gypsies), Polish citizens, Soviet prisoners of war, homosexuals, the handicapped, Jehovah's Witnesses, and other political and religious dissidents within Germany itself.

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Matt Wolfeys Pogledaj poruku
    Највише су ермигирали (што каже Боле ) из Шпаније током инквизиције, након реконкисте. Међутим, Турци их, вероватно једини, нису протеривали, и султан их је позвао у Османско царство како би поспешили трговину у царству.

.
    Ne moze da se kaze da ih nisu proterivali. Zavisi u kom periodu i od situacije. Znali su da i dostignu beneficije i status, ali isto tako da budu progonjeni, proterivani, ubijani konvertovani, ponizavani i kamenovani samo na osnovu religije. Ovde pise isto sumirano lepo.

The situation where Jews both enjoyed cultural and economical prosperity at times but were widely persecuted at other times was summarised by G.E. Von Grunebaum :

"It would not be difficult to put together the names of a very sizeable number of Jewish subjects or citizens of the Islamic area who have attained to high rank, to power, to great financial influence, to significant and recognized intellectual attainment; and the same could be done for Christians. But it would again not be difficult to compile a lengthy list of persecutions, arbitrary confiscations, attempted forced conversions, or pogroms."

Takodje poznati su ogromni pokolji Jevreja tokom 19-og veka svuda po imperiji, gde su tretirani uz ogromnu brutalnost i strogocu.

Mislim, da ostanemo na temi i ne pravimo digresije. Samo sam hteo da pokazem da je taj dobar odnos Turaka prema Jevrejima mit i nema realnu osnovu u istoriji.
    Poslednji put ažurirao/la Battlecat : 10.07.2013. u 08:38

Slične teme

1. Prodajte 064 broj
    Autor randomizer u forumu Internet
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.05.2015., 20:30
  2. Novi broj casopisa
    Autor Tech read u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 31.08.2003., 23:31
  3. Novi broj casopisa
    Autor techread u forumu Video igre
    Odgovora: 0