Hipermarketi na putu do Grcke...kupiti ovde ili tamo?

markokos84

Početnik
Poruka
6
Cao svima!

Drugari i ja idemo kolima u Pefkohori, pa smo u nedoumici...Da li kupiti konzerviranu hranu, kartone piva, zestinu u Srbiji pa vukljariti u gepeku, ili kupiti u nekom supermarketu u Grckoj? I da li je problem prenositi to preko granice?

Zna li neko dobar hipermarket na autoputu do pefkohorija, i sta je dakle najjednostavnija/isplativija varijanta? :) Tnx!
 
prosle godine sam bila u polihronom, imas lidl pre pefkohorija i ima ava... nesto poznatiji kao zuti market na putu izmedju polihrona i haniotija, mozes i svaki dan otici do njega... haniken je bio na akcijama 5+1 i 4+2, konzerve su skuplje a i ne znas bas sta te ceka unutra. za zestinu ako volis uzo i metaksu ne vuci odavde nego na ovamo u povratku, ne znam da li te jos nesto zanima, svi se npr zale na jogurt tamo, a ja ga ni ovde ne pijem pa ne znam....
lidl mi se nije dopao tamo jedino alva i tako nesto....
pitaj ako se setis necega :)
 
S obzirom da te zaista zanima alkohol u velikim kolicinama , nemas sta da razmisljas .
Tolike kolicine NE mozes preneti preko granice normalno jer za vise vas treba vam pun ceo gepek .
Jasno je da ce snabdevanje biti tamo . Mozda startna kolicina zestine .
Nisam tamo uzimala konzervirani gotovu hranu ali sam cula da je jeftinija nego kod nas . Koliko ... neznam .
 
pivo njihovo neko fix je tamo bilo 0.56e, tako da je i to jeftino ne treba nositi, a za konzerve meni se cini da su skuplje... npr evo ovde je pasulj sa slaninom karnex 170-220din, a tamo gotovo jelo ispod 3e nisam videla
prošle godine u Lidlu je limenka 0.5 nekog stranog piva (ne sećam se naziva sem da je plava konzerva) bila oko 0.35e.
 
IvaB10, bez uvrede, ali mi smo muskarci...na nas trojicu, gepek ce biti polu prazan :D

Dakle, utvrdjeno, pivo se ne nosi, ostaju samo 3 pitanja...

1. Ima li nekih problema sa prenosom alkohola/hrane preko granice, ipak je EU u pitanju?
2. Jesu li cene u svim lancima marketa iste? Npr, u Lidl
3. Ima li neki dobar veliki izmedju Soluna i Pefkohorija, ili na putu do Soluna?
 
IvaB10, bez uvrede, ali mi smo muskarci...na nas trojicu, gepek ce biti polu prazan :D

Dakle, utvrdjeno, pivo se ne nosi, ostaju samo 3 pitanja...

1. Ima li nekih problema sa prenosom alkohola/hrane preko granice, ipak je EU u pitanju?
2. Jesu li cene u svim lancima marketa iste? Npr, u Lidl
3. Ima li neki dobar veliki izmedju Soluna i Pefkohorija, ili na putu do Soluna?
1. nema problema sa prenošenjem hrane ali nema potrebe za preterivanjem...valjda ćete da jedete i girose i pice. meso je jeftinije nego kod nas...ponesite roštilj. ne mislite valjda da nosite paradajz????
2. marinopulos je skuplji od Lidla
3 Lidl imaš u svakom većem mestu
 
ne znam sta da ti kazem svrati u lidl u dolazku i uzmi za dva tri dana, u medjuvremenu vidis ovaj drugi koji ti je blizi, ako ti vise odgovara lidl, smislis da obidjes nesto u tom kraju i tamo da se kupas i odskakuces ponovo do lidla.
mene se konkretno vise dopada ovaj drugi a i jeftiniji je bar za ono sto smo mi kupovali, pivo, cips, slatkisi, gricke...
 

Back
Top