Zašto sve manje majki doji?

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
otkad su uvedene pauze za dojenje na poslu mislim da nema razloga da zene ne koriste tu mogucnost da doje decu
statistika bi trebalo da pokaze porast dojene dece umesto pad
u suprotnom,razloge treba traziti u drugim stvarima
adaptirano mleko nikada ne moze biti isto sto i majcino
 
otkad su uvedene pauze za dojenje na poslu mislim da nema razloga da zene ne koriste tu mogucnost da doje decu
statistika bi trebalo da pokaze porast dojene dece umesto pad
u suprotnom,razloge treba traziti u drugim stvarima
adaptirano mleko nikada ne moze biti isto sto i majcino

Pazi-PAUZA ZA DOJENJE!:dash:
Kome to treba i kako to radi?Radnica u samoposluzi,pali svoju "ljutu"masinu,odvozi se kuci,a nasmejani jednogodisnjak strpljivo ceka sisu!Cim ga podoji vraca se svojim besnim kolima natrag da nosi gajbe i naplacuje na kasi!
Daj bre Cave,ne smaraj.Dojenje do godinu dana je sasvim dovoljno detetu,ili bi do vojske trebalo da ga mati doji?
 
Pazi-PAUZA ZA DOJENJE!:dash:
Kome to treba i kako to radi?Radnica u samoposluzi,pali svoju "ljutu"masinu,odvozi se kuci,a nasmejani jednogodisnjak strpljivo ceka sisu!Cim ga podoji vraca se svojim besnim kolima natrag da nosi gajbe i naplacuje na kasi!
Daj bre Cave,ne smaraj.Dojenje do godinu dana je sasvim dovoljno detetu,ili bi do vojske trebalo da ga mati doji?

pa ako neko hoce da doji posle sto da ne
a neke majke se vracaju ranije na posao pa im trebaju te pauze pod uslovom da hoce da doje
 
otkad su uvedene pauze za dojenje na poslu mislim da nema razloga da zene ne koriste tu mogucnost da doje decu
statistika bi trebalo da pokaze porast dojene dece umesto pad
u suprotnom,razloge treba traziti u drugim stvarima
adaptirano mleko nikada ne moze biti isto sto i majcino

Stvarno ne znam u kojoj to zemlji u praksi, naravno da treba traziti u drugim stvarima, vestacka ishrana odraslih ljudi, zatrovano sve oko nas, malo majki ima dugo kvalitetno mleko itd.
 
Pazi-PAUZA ZA DOJENJE!:dash:
Kome to treba i kako to radi?Radnica u samoposluzi,pali svoju "ljutu"masinu,odvozi se kuci,a nasmejani jednogodisnjak strpljivo ceka sisu!Cim ga podoji vraca se svojim besnim kolima natrag da nosi gajbe i naplacuje na kasi!
Daj bre Cave,ne smaraj.Dojenje do godinu dana je sasvim dovoljno detetu,ili bi do vojske trebalo da ga mati doji?

preporučuje se što duže dojenje djece... čak i do dvije godine... inače majke koje rade mogu izmuzati mlijeko, pa da beba pije na flašicu majčino mlijeko...

btw najveća lafina koja se može čuti je da neka majka-porodilja nema mlijeka... to je nemoguće...
 
Poslednja izmena:
znaci, zahebao je i rts sa repriziranjem boljeg zivota i srecnih ljudi :lol:

svake druge nedelje, da li dojite, koliko dojite, zasto ne dojite, sve manje dojite, dojite, dojite, DOJITEEEEEE!!!!

mene samo zanima ako vas ne zanima dojenje i nervira vas prica o tome zasto se skupite cim otvorim temu
kao da imate hint kad cu je otvoriti
 
E,bas da vidim ko bi doneo konobarici dete na podoj u kafani.Cemu to?Je l ta zena lezi na poslu,pa se bez stresa odgega kuci da podoji ili se izmuze!Koja je poenta ovih tvojih tema?

Doneo bi joj muz,svekar,neki rodjak,prijateljica... Svasta,dete moze podojiti u kancelariji.
Kakav stres o cemu govoris? Zasto bi bilo sta bilo prece od dobrobiti deteta?
Kakva poenta? Vec rekoh,da li se radi o nedostatku vremena usled posla ili odluci da ne doji iz drugih razloga.
 
mene samo zanima ako vas ne zanima dojenje i nervira vas prica o tome zasto se skupite cim otvorim temu
kao da imate hint kad cu je otvoriti

ko kaze da nas nervira, naprotiv, uvek se dobro zabavimo :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Cuo sam da se grudi opuste od dojenja, mada moze i na flasicu da se doji dete majcinim mlekom.

a jesi li cuo kako li to utice na grudi? :think: mozda se tako ne opuste :zcepanje:
 
preporučuje se što duže dojenje djece... čak i do dvije godine... inače majke koje rade mogu izmuzati mlijeko, pa da beba pije na flašicu majčino mlijeko...

btw najveća lafina koja se može čuti je da neka majka-porodilja nema mlijeka... to je nemoguće...

Значи, дете које трчи и вози бициклу треба да леже мајци у крило и да вуче из сисе?

Па немам речи којом могу да изразим гађење!

- - - - - - - - - -

Doneo bi joj muz,svekar,neki rodjak,prijateljica... Svasta,dete moze podojiti u kancelariji.
Kakav stres o cemu govoris? Zasto bi bilo sta bilo prece od dobrobiti deteta?
Kakva poenta? Vec rekoh,da li se radi o nedostatku vremena usled posla ili odluci da ne doji iz drugih razloga.

Не сери више ако бога знаш!
 

Back
Top