Nagovestaj promena stavova Srba prema Hrvatima?
Strana 1 od 49 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1201

Tema: Nagovestaj promena stavova Srba prema Hrvatima?

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15919

Exclamation Nagovestaj promena stavova Srba prema Hrvatima?

Da je ovo normalna zemlja o ovome se ne bi ni pricalo, a pogotovo ne bi imalo veze s politikom. Eh, da smo ... ali na ovim prostorima je besneo krvavi rat, narodima su njihove vodje sistematski i perfidno usadjivali mrznju prema drugima ...

E, ta odrednica ''na ovim prostorima'' je izuzetno vazna za temu. Tako se naime zove jedna pesma. Nekad sam rado slusao radio, a sad zapravo veoma retko, vise slucajno. Ali, u svakom slucaju vec decenijama najradije slusam stanicu 202. To je beogradska stanica i organizacioni je deo RTS-a. I tako danas posle dugog vremena upalim radio, kad ono, bas kao inekad subotom, emisija Hit 202. Svake sedmice se to bira glasovima slusalaca. Prvo izaberu 10, pa se onda broj smanjuje kao na turniru da bi na kraju bilo finale sa 2 pesme. Zabavna muzika, ucestvuju ravnopravno domaci i strani. E, danas je u tom finalu bilo glasanje izmedju 2 pesme, po jedna iz Hrvatske i Srbije.

Hrvati:

https://www.youtube.com/watch?v=qtPrgJMJWKM

Srbi:

https://www.youtube.com/watch?v=etKmbed16yM

I dakle u ostroj borbi za jedan glas pobedise Hrvati, na srpskoj stanici u zemlji Srbiji. Ako mene pitate Hrvatima je jaci tekst, a nasima muzika. Hrvati su pevali o stanju na ovim prostorima pri cemu uopste nisu mislili samo na svoju zemlju.

Tu se prirodno namece vise pitanja. Prvo je postavljeno u naslovu teme, a drugo bi recimo bilo da li bi ovo moglo da se desi pre 10, 15 ili 20 godina? Onda me jos zanima da li bi i danas bilo moguce da recimo na nekoh hrvatskoj radio stanici u slicnom takmicenju pobedi bend iz Srbije?

Kako bilo, sve mi ovo deluje kao vesnik otopljavanja odnosa izmedju dva donedavno zakrvljena naroda. To je bolje nego rat. Sve je bolje nego rat.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Aktivan član
    Učlanjen
    12.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nagovestaj promena stavova Srba prema Hrvatima?

Отопљавање само у варијанти да им се куће подложе, другачије не..
    А што се тиче гласања, па, нормални, прави Србин никад не би гласао прије за хрватску пјесму, то говори о моралном и људском суноврату овога народа, а не о нечему другом..
    Poslednji put ažurirao/la dlugomir : 07.07.2013. u 00:45

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    885

. . .

nače, svako približavanje, obavezno će biti na izrazitu štetu Srba a korist hrvata. A zašto. Pa zato što hrvati imaju nacionalnu svest a Srbi je nemaju. Zato što hrvati imaju hrvatsku televiziju I medije , a Srbi nemaju srpsku televiziju I medije. Umesto srpske televizije, mi imamo televiziju Srbije. Istoo je I sa vojskom, Hrvati imaju svoju , hrvatsku vojsku,mi Srbi nemamo svoju srpsku vojsku, nego vojsku Srbije, koja je sušta suprotnost srpskoj vojsci. I tako dalje.
    Poslednji put ažurirao/la Platin : 07.07.2013. u 10:15
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Iskusan
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako se gleda muzika..onda je ovo i dalje SFRJ.
    malo mi je tema bzvz...pa i onu koloniju hr.grupu se slusala po Srbiji u najzescim periodima devedesetih

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    . . .

nače, svako približavanje, obavezno će biti na izrazitu štetu Srba a korist hrvata. A zašto. Pazato što hrvati imaju nacionalnu svest a Srbi je nemaju. Zato što hrvati imaju hrvatsku televiziju I medije , a Srbi nemaju srpsku televiziju I medije. Umesto srpske televizije, mi imamo televiziju Srbije. Istoo je I sa vojskom, Hrvati imaju svoju , hrvatsku vojsku,mi Srbi nemamo svoju srpsku vojsku, nego vojsku Srbije, koja je sušta suprotnost srpskoj vojsci. I tako dalje.
    Verovatno zato sto njihovi privrednici vise kontrolisu svoju vlast i nastupaju zajednicki..dok nasi privrednici funkcionisu namire vlast,davanjem za kampanje..vlast onda dobije neku kintu od ovih preko granice..i tu je jedino dobar ministar ili nekih foteljas u nasoj vladi.
    Poslednji put ažurirao/la Platin : 07.07.2013. u 10:15

Elita
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    5459

Život mora teći dalje. Samo zagađena rana ne može zacijeliti. Samo mržnjom otrovani mogu sipati mržnju. Mržnja je razarujuća po čovjeka. Nagriza gore nego li kakva opasna boleština. Negdje sa margina pa kroz sadržinu i naslov (u prenesenom značenju) polako ulazimo u miran suživot. Ono što bi nazvali normalnim postupkom jeste glasovanje za kvalitetu bez političke i nacionalne potke. Tako treba i mora biti. Neka pobjeđuju bolji a ne brojniji. Što god neko mislio, progresivan stav vodi u boljitak i dobrosusjedske odnose. Glazba je uvijek spajala ljude i nacije, pa evo i ovaj put.
    Poslednji put ažurirao/la Nez : 07.07.2013. u 13:40
    Fortiter in re, suaviter in modo

"Odvažno u činu, blago u načinu"

Iskusan
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nez Pogledaj poruku
    Život mora teći dalje. Samo zagađena rana ne može zacijeliti. Samo mržnjom otrovani mogu sipati mržnju. Mržnja je razarujuća po čovjeka. Nagriza gore nego li kakva opasna boleština. Negdje sa margina pa kroz sadržinu i naslov (u prenesenom značenju) polako ulazimo u miran suživot. Ono što bi nazvali normalnim postupkom jeste glasovanje za kvalitet bez političke i nacionalne potke. Tako treba i mora biti. Neka pobjeđuju bolji a ne brojniji. Šta god neko mislio, progresivan stav vodi u boljitak i dobrosusjedske odnose. Muzika je uvijek spajala ljude i nacije, pa evo i ovaj put.
    Ne mora da znaci..nisu nacisti manje mrzeli ruse,zbog slusanja cajkovskog...ili sovjeti zbog recimo mozarta ili vagnera.
    Muzika jeste univerzalna..iz razloga sto je ili dobra ili losa.
    Mi ovde slusamo muziku takvu kakva je..ali nas ne spaja.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

де Ви брезалтернативни живите да ми је знати....

Centar "Sava" je ispunjen, a hrvatska pevačica dočekana je velikim aplauzom. Kada je zapevala "Prijatelji stari, gdje ste", pojavile su se suze u očima predsednice Skupštine Srbije Slavice Đukić-Dejanović,
    http://www.mondo.rs/a196742/Zabava/Muzika/Tereza-rasplakala-Slavicu-Djukic-Dejanovic.html

Aktivan član
    Učlanjen
    12.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio chupakaz Pogledaj poruku
    malo mi je tema bzvz...pa i onu koloniju hr.grupu se slusala po Srbiji u najzescim periodima devedesetih

- - - - - - - - - -

Verovatno zato sto njihovi privrednici vise kontrolisu svoju vlast i nastupaju zajednicki..dok nasi privrednici funkcionisu namire vlast,davanjem za kampanje..vlast onda dobije neku kintu od ovih preko granice..i tu je jedino dobar ministar ili nekih foteljas u nasoj vladi.
    Једно је кад то иде на радију, па ајде, нека и прође, али, друго је кад гласаш свесно за њих и кад се највећи пљувачи по Србији и Србима уздижу на ниво полубожанства. Највећа гамад која је долазила ође, пунила је Арену више пута и Срби луди јој давали паре, а по повратку, као и прије доласка, дрвље и камење по Србима. Е то је мука наша!

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1011

pojavile su se suze u očima predsednice Skupštine Srbije Slavice Đukić-Dejanović,
    таква никад не би сузе пустила над страдањима Срба..

Iskusan
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LKJUOIJHY Pogledaj poruku
    Једно је кад то иде на радију, па ајде, нека и прође, али, друго је кад гласаш свесно за њих и кад се највећи пљувачи по Србији и Србима уздижу на ниво полубожанства. Највећа гамад која је долазила ође, пунила је Арену више пута и Срби луди јој давали паре, а по повратку, као и прије доласка, дрвље и камење по Србима. Е то је мука наша!
    I najvece ustasina u proslom ratu su svrsavali na cecine pesme..
    ja iskreno ne slusam ove nase chobana..kako nase tako i njihove.
    No mislim da likovi koji idu na te koncerte...ne gledaju na to kao na izdajstvo nacije.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    885

- - - - - - - - - -

Ne ,nego njihova država , koju imaju , kontroliše svoje privrednike, koji opet, tu državu doživljavaju kao svoju, I vole je . I to je sve. Uz to , za to su zasčužni svi Srbi koji kupuju njihove proizvode, ali I Evropska Banka za obnovu I razvoj. Tako sad hrvatsk država kontroliše frikom Dijamant , Cnetroprom, Somboled, Dukat, Merkator koji su kupiliod slovenaca, Ideju, Jelen Do, Soko Štark, Grand kafu...300 000 hektara najv+bolje zemlje u Vojvodini, . I tako dalje. Dakle, Krem Bananicce I Najlepše želje su hrvatski prizvodi, A ima toga kolko oćeš.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3721

Odlican dokaz da su Srbi skroz pukli i da je Beograd svet !!!
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    885

Citat Original postavio Nez Pogledaj poruku
    Život mora teći dalje. Samo zagađena rana ne može zacijeliti. Samo mržnjom otrovani mogu sipati mržnju. Mržnja je razarujuća po čovjeka. Nagriza gore nego li kakva opasna boleština. Negdje sa margina pa kroz sadržinu i naslov (u prenesenom značenju) polako ulazimo u miran suživot. Ono što bi nazvali normalnim postupkom jeste glasovanje za kvalitet bez političke i nacionalne potke. Tako treba i mora biti. Neka pobjeđuju bolji a ne brojniji. Šta god neko mislio, progresivan stav vodi u boljitak i dobrosusjedske odnose. Muzika je uvijek spajala ljude i nacije, pa evo i ovaj put.
    Očigledfno da tvoju decu nisu zaklali. No, ima među Srbimadosta onih , čijim su predcima vadili oči pre klanja. Pa oni ako zaborave, he bi ga... onda je zabravljeno. I nemoj samo da mi kažeš onu čuvenu malohrvatsku, ili jugoustašku... I mi smio njima... jer nismo.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    таква никад не би сузе пустила над страдањима Срба..
    што не, ако је добра кинта....

Iskusan
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lepi Bora Pogledaj poruku
    Covece nisu pukli..u vreme II.svetskog rata..mislis da se na ruskim konzervatorijumima nije ucio Mozart,Vagner,ili recimo Hajdn?
    Nisu ni nemci gledali na Mendeljejev sistem u vreme nacista..kroz prizmu neke ljubavi..

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lepi Bora Pogledaj poruku
    Доказ за оно што одавно говорим,
    све праве и искрене Усташе су у београду, свецком....

Iskusan
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne ,nego njihova država , koju imaju , kontroliše svoje privrednike, koji opet, tu državu doživljavaju kao svoju, I vole je . I to je sve. Uz to , za to su zasčužni svi Srbi koji kupuju njihove proizvode, ali I Evropska Banka za obnovu I razvoj. Tako sad hrvatsk država kontroliše frikom Dijamant , Cnetroprom, Somboled, Dukat, Merkator koji su kupiliod slovenaca, Ideju, Jelen Do, Soko Štark, Grand kafu...300 000 hektara najv+bolje zemlje u Vojvodini, . I tako dalje. Dakle, Krem Bananicce I Najlepše želje su hrvatski prizvodi, A ima toga kolko oćeš.
    Od ovih proizvoda izgleda da dajem pare samo Dijamantu...

Aktivan član
    Učlanjen
    12.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I najvece ustasina u proslom ratu su svrsavali na cecine pesme..
    ja iskreno ne slusam ove nase chobana..kako nase tako i njihove.
    No mislim da likovi koji idu na te koncerte...ne gledaju na to kao na izdajstvo nacije.
    Не гледају, али одатле зло и креће, ево фина им је музика, ево љубазни су, ево њихови маркети, ево њихови производи, ево купују земљу, па кад се освијестиш, крк, опкољен си. Понављам, братства и јединства нема са онима који су лично или њихови очеви и ђедови, побили и поклали преко 1 000 000 Срба од 1940 - е. Ко је нормалан види шта је и како, ко не, нека му је Богом просто, нису свесни своје несвијести, а иронија је што су управо са таквима и највише пуњене јаме бездање..

Moderator vučji čopor (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1378

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Da je ovo normalna zemlja o ovome se ne bi ni pricalo, a pogotovo ne bi imalo veze s politikom. Eh, da smo ... ali na ovim prostorima je besneo krvavi rat, narodima su njihove vodje sistematski i perfidno usadjivali mrznju prema drugima ...

E, ta odrednica ''na ovim prostorima'' je izuzetno vazna za temu. Tako se naime zove jedna pesma. Nekad sam rado slusao radio, a sad zapravo veoma retko, vise slucajno. Ali, u svakom slucaju vec decenijama najradije slusam stanicu 202. To je beogradska stanica i organizacioni je deo RTS-a. I tako danas posle dugog vremena upalim radio, kad ono, bas kao inekad subotom, emisija Hit 202. Svake sedmice se to bira glasovima slusalaca. Prvo izaberu 10, pa se onda broj smanjuje kao na turniru da bi na kraju bilo finale sa 2 pesme. Zabavna muzika, ucestvuju ravnopravno domaci i strani. E, danas je u tom finalu bilo glasanje izmedju 2 pesme, po jedna iz Hrvatske i Srbije.

Hrvati:

https://www.youtube.com/watch?v=qtPrgJMJWKM

Srbi:

https://www.youtube.com/watch?v=etKmbed16yM

I dakle u ostroj borbi za jedan glas pobedise Hrvati, na srpskoj stanici u zemlji Srbiji. Ako mene pitate Hrvatima je jaci tekst, a nasima muzika. Hrvati su pevali o stanju na ovim prostorima pri cemu uopste nisu mislili samo na svoju zemlju.

Tu se prirodno namece vise pitanja. Prvo je postavljeno u naslovu teme, a drugo bi recimo bilo da li bi ovo moglo da se desi pre 10, 15 ili 20 godina? Onda me jos zanima da li bi i danas bilo moguce da recimo na nekoh hrvatskoj radio stanici u slicnom takmicenju pobedi bend iz Srbije?

Kako bilo, sve mi ovo deluje kao vesnik otopljavanja odnosa izmedju dva donedavno zakrvljena naroda. To je bolje nego rat. Sve je bolje nego rat.
    Да чешће слушаша радио,знао би да већ годинама, на свим радио станицама влада тотална доминација и загушеност хрватском музиком,па би ти било јасније и ово око резултата.

Iskusan
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LKJUOIJHY Pogledaj poruku
    Не гледају, али одатле зло и креће, ево фина им је музика, ево љубазни су, ево њихови маркети, ево њихови производи, ево купују земљу, па кад се освијестиш, крк, опкољен си. Понављам, братства и јединства нема са онима који су лично или њихови очеви и ђедови, побили и поклали преко 1 000 000 Срба од 1940 - е. Ко је нормалан види шта је и како, ко не, нека му је Богом просто, нису свесни своје несвијести, а иронија је што су управо са таквима и највише пуњене јаме бездање..
    Jbg,kad mi pored svih drugih suseda..nadjosmo da slusamo istu muziku,do nasih vlasti je..

Ističe se obidijus (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tacno.Nas je upropastio nedostatak pravih nacionalnih vodja i nacionalizma.Iz jugobulaznije u komunizam pa nakaradan sloba,do hipika mundijalista sto im je draze sve tudje dok se odricu i stide sopstvenog identiteta,

Veoma poznat asd221 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    690

Не би било могуће да на хрватској радио станици победи бенд из Србије.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    885

Od ovih proizvoda izgleda da dajem pare samo Dijamantu...
    Jaa nisam nabrojao ni trećinu.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА

Primećen član
    Učlanjen
    24.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Od starih i dokazanih nepriajtelja ne praviti prijatelje rece mudra poslovica.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    885

I akvi su ovo Srbi u opšte , koji pevaju na engleskom neki anglo hevi metal . Pa ko će za to da glasa.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА

Slične teme

1. Ponos Srba u poređenju s Hrvatima
    Autor Transcendental u forumu Politika
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 15.03.2013., 09:58
  2. Zoran Djindjic, tragedija Srba...
    Autor Covek u forumu Istorija
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 09.11.2005., 14:15
  3. Ima li Srba u Južnoj Americi?