Provera investitora

duusa

Aktivan član
Poruka
1.611
Vec duze gledam po NS stanove, planiram da kupim. Pa prvo sam htela novi, zatim zakljucila da je bolje stari pa renovirati, sad opet razmisljam o novom .
Pa mi treba pomoc. Kako proveriti investitora, da li je pouzdan, da li su zgrade koje je gradio kvalitetne ili fuseraj?
Ne znam da li je dozvoljeno ali ako jeste mogu da stavim ime investitora i ulicu u kojoj je zgrada gde mi se dopada jedan stan pa ako neko ima korisne podatke za mene da mi kaze na sta da obratim paznju
 
Vec duze gledam po NS stanove, planiram da kupim. Pa prvo sam htela novi, zatim zakljucila da je bolje stari pa renovirati, sad opet razmisljam o novom .
Pa mi treba pomoc. Kako proveriti investitora, da li je pouzdan, da li su zgrade koje je gradio kvalitetne ili fuseraj?
Ne znam da li je dozvoljeno ali ako jeste mogu da stavim ime investitora i ulicu u kojoj je zgrada gde mi se dopada jedan stan pa ako neko ima korisne podatke za mene da mi kaze na sta da obratim paznju

Investitora pouzdano možeš da proveriš samo u njegovim krugovima ili ako imaš dobre veze u opštini, onda će ti izdeklamovati sve.

A za novo ili staro - mrka kapa.
Naši ljudi stanove bez izolacije, nove stolarije, novog kupatila i kuhinje, novih vodo i elektro instalacija, bez sveže izgletovanih zidova, cene isto kao da je novo, a u sve to treba uložiti i do 10 000e.
Lud narod ( gledaju samo da je lokacija što bliže izduvnim gasovima u centru grada ) pa ludi i prodavci ( prodaju staro kao da je novo).
 
Nisi napisala,da li je stan gotov ili je u izgradnji.
Ako je gotov, minimum dokumenacije koju treba da posedije je "Tehnicki prijem"
U slučaju da je uknjižen to možeš provriti u katastru.(mozes i sama
preko sajta RGZ)
Što se tiče kvaliteta, to moraš sama.Ako je gradio još po NS
otiđi do tih zgrada, i pitaj stanare o kvalitetu zgrada.
 
Nisi napisala,da li je stan gotov ili je u izgradnji.
Ako je gotov, minimum dokumenacije koju treba da posedije je "Tehnicki prijem"
U slučaju da je uknjižen to možeš provriti u katastru.(mozes i sama
preko sajta RGZ)
Što se tiče kvaliteta, to moraš sama.Ako je gradio još po NS
otiđi do tih zgrada, i pitaj stanare o kvalitetu zgrada.

Zgrada je gotova http://urbans-invest.com/useljivo.html ali je nisam pronasla preko sajta RGZ
 
Koja opština je u pitanju. Vidim samo ulicu , napiši i opštinu.
Parket je osrednji, sigurno nije I klasa.
Stolariju ne vidim najbolje.
Može da bude useljivo, a da nije prošao tehnički prijem.
 
Ja sam iz BG, pokušaću da nadjem pa ti javljam.
Novi Sad II, nije opština to je nešto drugo,mogo bi neko iz NS da pomogne.
Kad si gledala stan, šta su rekli da ima od dokumentacije.?
 
Broj 28 ju uknjižen, to sam videla.Znači da je izlaganje , u toj ulici prošlo.
Traži, da ti daju , kopiju dokumentacije, pa skeniraj i pošalji naPP.
Pitaj, kolika je debljina fasade.(Zbog energetske efikasnosti)
Stanovi koji gledaju na sever, imaju manje svetlosti
vodi računa o tome.
 
Vec duze gledam po NS stanove, planiram da kupim. Pa prvo sam htela novi, zatim zakljucila da je bolje stari pa renovirati, sad opet razmisljam o novom .
Pa mi treba pomoc. Kako proveriti investitora, da li je pouzdan, da li su zgrade koje je gradio kvalitetne ili fuseraj?
Ne znam da li je dozvoljeno ali ako jeste mogu da stavim ime investitora i ulicu u kojoj je zgrada gde mi se dopada jedan stan pa ako neko ima korisne podatke za mene da mi kaze na sta da obratim paznju

vidim vec ima konstruktivnih odgovora
elem...ne znam postoji li mogucnost provere,ali uprava prihoda je dobro mesto za pocheti,imajuci u vidu da ce te kontaktirati u roku od 10 dana po zavrshenoj transakciji kupovine stana...porez mora da se plati...sem ako nije prva kupovina pri chemu si oslobodjena poreza do 40 kvadrata kupljene nekretnine
provera legalnosti nije na odmet,vec nuzna...kontretno mozes dobiti i koji besplatni savet od strane pravnika u ovoj branshi...koji vide u tebi potencijalnog klijenta...ukoliko vec nisi preduzela ove korake
zgoreg nije proshetati se sam i raspitati o utiscima drugih stanara u ovoj ili drugim zgradama istog investitora
shto se stanja na terenu tiche,jednostavno otvori prozor i pokucaj na fasadu...da li ima termo,hidro izolaciju...obidji stanove u doba kada su potencijalne komshije kuci ili sa nekim da mozesh ustanoviti stepen buke tj.audio izolacije...na tom se najvishe fusherishe...dovod vode takodje,kod vishih spratova javljaju se ti problemi...podkrovlje ima svoj poseban rizik ako nije dobro uradjeno,zato pokucash na kosinu da li je plocha ili ne,da li je odradjena izolacija sa folijama(ne znam struchan naziv) ispod krova...itd
shta josh...da...upotrebna dozvola kod novogradnje,bez toga kao da nisi vlasnik...ne mogu se vishe dosetiti
...u svakom sluchaju...nek ti je Bog na pomoci :)
 
Jogo-istok je najbolja orijentacija. Nisi napisala na kom spratu je stan.
Izadji i na sajt APP, tamo možeš da proveriš bonitet firme.
Ako kupuješ iz 2 faze, overi i PREDUGOVOR, malo je skuplje
ali je sigurnije.
 
Hvala markons82 ,BGHighlander , Slonce, LUSJE za savete koje ste mi dali :D
Inace stan koji gledam je ili drugi ili treci sprat tj. isti je raspored i kvadratura na oba sprata. Sta je APP?
 
Poslednja izmena:
Namoj da brineš, u principu nema više duple prodaje,prvo ideš u ogovarajući Sud,gde se vrši overa Ugovora, pa posle u banku
da se prebace sredstva sa računa na račun. Raspitaj se po bankama , različite su provozije za prebacivanje para .(Razlike su
značajne)Prodaja stanova trenutno slabo ide, pa možeš da ispregovaraš dobru cenu.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislila na inrefon, nego kakav je ulazni hodnik u zgradi i da li je okrečen,sandučići za poštu dali su na svom mestu i sl. stvari.
Za fasadu pogledaj da li je ispucala.Ako se ti osećaš lepo u stanu, onda je to ono što tražiš.
 

Back
Top