Imali uopste smisla?

V

Vanamond

Gost
Zivimo u bolesnom drustvu-svetu. Zivot pred nas stavlja sve vece izazove. Planiranje porodice je neminovno. Ako su uslovi pod kojima treba podizati porodicu toliko surovi (bice jos gore!), imali smisla podizati porodicu?
 
ja uvek polazim od toga da je moja prababa rodila 7. dece u vreme turaka a deda i baba moje roditelje u vreme drugog svetskog rata. ako je tad imalo smisla ima i sad. zasto bi njima bilo lakse nego sto je nama. sve zavisi iz kog ugla se posmatra svet. zamislite kakav je pakao bio onim daljim generacijama, nasa istorija je puna groznih stvari. pa opet imali smo mudre ljude. ne mozemo biti tako bojazljivi. a nasima je pa bilo lako. meni je roditeljstvo jako cudno jer sebe ne smatram dobrim detetom. pa opet i dalje verujem da ima smisla. ono sto mi uliva nadu su gomile mladih ljudi voljnih da se suprostave tim losim stvarima. dok god ima ljudi koji misle drugacije i koji su svesni i spremni na borbu imace smisla. dok u nama postoji atom nade i prkosa da se suprostavimo nametnutim stvarima verovacu. i deci treba usaditi veru....

nadam se da je neko zadovoljan mojim odgovorom, posto sam se i ja mucila istim stvarima....
 
Vanamond:
Zivimo u bolesnom drustvu-svetu. Zivot pred nas stavlja sve vece izazove. Planiranje porodice je neminovno. Ako su uslovi pod kojima treba podizati porodicu toliko surovi (bice jos gore!), imali smisla podizati porodicu?

eh, pa kad ne bismo podizali decu kakav bi tek onda svet smisao imao ??? ......
 
Covece, kakav crnjak :shock:
Pa kako uopste bitises sa takvim ruznim mislima. Bez uvrede naravno, ali moras malo vise da se opustis i da uzivas. Pa nije sve tako crno. Ruzne misli proizvode i ruzna desavanja i privlace negativne misli ljudi, moras pozitivnije da razmisljas jer u biti covekovoj i jeste zelja za zivotom, ljubavlju, prirodom, pa naravno i za decom ... Deca jako puno unose zivota u ljude, narocito roditelje jer su nam izmedu ostalog ona i ucenici i ucitelji, kao i mi njima.
Hej podigni glavu i pogledaj malo oko sebe bez svih tih gluposti - zivot je divan, ljudi su divni, deca su divna ... :!: :wink: :D :!:
 
sanja:
ne znam ima li smisla. znam samo da je za polaganje vozackog potrebno proci zdravstevni pregled. a decu, nazalost ili neciju srecu, moze da ima i vaspitava svako.
Znas ja vozacki imam,ali nemam kola i nije me briga,ali zato imam dvoje dece koja vrede,ma nemam reci da ti kazem koliko MNOGO!!!!!
 
Sve ima smisla,pa cak i podizanje porodice!A,kako ste vi nastali?Da li su se vasi roditelji pitali da li ima smisla da vas odgajaju?Ja sam jos mlada za stvaranje porodice,ali sve ima smisla!!!! :D :D :D
 
sa socioloske tacke gledista brak je osnova zivota...
Sa cim se slazem, ipak mislim da je individualan izbor ono sto je presudno.
Ne bih se usudila, ni da nam je pet puta bolje...
Nije da ne volim, sta vise, obozavam...
 
little:
sa socioloske tacke gledista brak je osnova zivota...
Sa cim se slazem, ipak mislim da je individualan izbor ono sto je presudno.
Ne bih se usudila, ni da nam je pet puta bolje...
Nije da ne volim, sta vise, obozavam...
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.
 
Tako jednostavno a tako tesko pitanje. Cula sam za jednu knjigu kaze prva recenica glasi"Pola zivota su mi upropastili roditelji a drugu polovinu deca". Pa onda vidi, sta ima smisla ako ne to? Prvo covek je toliko sebican da mu je jako tesko da prihvati da na ovom svetu nista nece ostati iza njega pre ili kasnije to pozeli. Brak ce uvek postojati, deca se radjati i tako to samo sto ce on kao institucija dozivljavati razne transformacije koje se uglavnom odnose na "rok trajanja". Vise niko nece da trpi, ali dete moras sa nekim napraviti...
 
Vanamond:
little:
sa socioloske tacke gledista brak je osnova zivota...
Sa cim se slazem, ipak mislim da je individualan izbor ono sto je presudno.
Ne bih se usudila, ni da nam je pet puta bolje...
Nije da ne volim, sta vise, obozavam...
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.

Па да, нећемо рађати децу да се не би утопила у хаос! А то што смо се ми утопили у хаос? Ех...па нама се може!
Решење: немојте рађати децу да не би видела криминал и да се не би дрогирала, и да не би једнога дана била без посла!!!
Или још боље: кад је већ све тако, хајде, бре, да извршимо колективно самоубиство! Нећемо ваљда да се и даље мучимо гледајући овај несавршени свет??? :roll:
 
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.[/quote]


NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!!
 
mammy:
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.


NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!![/quote]

А што се ти потписујеш са Mammy? :roll:
Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?
 
Vanamond:
Zivimo u bolesnom drustvu-svetu. Zivot pred nas stavlja sve vece izazove. Planiranje porodice je neminovno. Ako su uslovi pod kojima treba podizati porodicu toliko surovi (bice jos gore!), imali smisla podizati porodicu?

:cry: :cry: Ma ne, taman posla, najbolje da svi sad ovog trena izvrsimo kolektivno samoubistvo!!! KAKVA GLUPOST!!!
 
Hellen:
mammy:
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.


NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!!

А што се ти потписујеш са Mammy? :roll:
Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?[/quote]

za sve smo sami odgovorni,pa tako i za svoje potomke!
koliko se sami potrudimo toliko ce nam deca kvalitetnije ziveti!
to je moje misljenje.mislim da u srbiji jos nije doslo do kraja sveta!
 
pa jedno je sigurno ...
oni koji ( još ) nemaju decu mogu da misle svašta o tome , pa čak i da to nema nikakvog smisla ...
bez namere da bilo koga uvredim , meni to pre svega deluje kao strah od obaveza ...
što samo po sebi i nije tako loše jer pokazuje da bar podsvesno razmišljaju o tome ...
s druge strane siguran sam da ljudi koji imaju decu ... i pored svih muka i teškoća znaju da smisao postoji ...
 

Back
Top