Imali uopste smisla?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Imali uopste smisla?

Vanamond
    Guest

Podrazumevano Imali uopste smisla?

Zivimo u bolesnom drustvu-svetu. Zivot pred nas stavlja sve vece izazove. Planiranje porodice je neminovno. Ako su uslovi pod kojima treba podizati porodicu toliko surovi (bice jos gore!), imali smisla podizati porodicu?

sanja
    Guest

Podrazumevano

ne znam ima li smisla. znam samo da je za polaganje vozackog potrebno proci zdravstevni pregled. a decu, nazalost ili neciju srecu, moze da ima i vaspitava svako.

malecka
    Guest

Podrazumevano

ja uvek polazim od toga da je moja prababa rodila 7. dece u vreme turaka a deda i baba moje roditelje u vreme drugog svetskog rata. ako je tad imalo smisla ima i sad. zasto bi njima bilo lakse nego sto je nama. sve zavisi iz kog ugla se posmatra svet. zamislite kakav je pakao bio onim daljim generacijama, nasa istorija je puna groznih stvari. pa opet imali smo mudre ljude. ne mozemo biti tako bojazljivi. a nasima je pa bilo lako. meni je roditeljstvo jako cudno jer sebe ne smatram dobrim detetom. pa opet i dalje verujem da ima smisla. ono sto mi uliva nadu su gomile mladih ljudi voljnih da se suprostave tim losim stvarima. dok god ima ljudi koji misle drugacije i koji su svesni i spremni na borbu imace smisla. dok u nama postoji atom nade i prkosa da se suprostavimo nametnutim stvarima verovacu. i deci treba usaditi veru....

nadam se da je neko zadovoljan mojim odgovorom, posto sam se i ja mucila istim stvarima....

Obećava
    Učlanjen
    07.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

malecka, ne da sam zadovoljan tvojim odgovorom već imam utisak da mi misli čitaš!

Obećava
    Učlanjen
    02.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Mora da ima smisla...treba se boriti.
    Sergej kiss:)))))

Aktivan član
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Citat Original postavio Sergej
    malecka, ne da sam zadovoljan tvojim odgovorom već imam utisak da mi misli čitaš!
    ... polaskana sam ops:

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano Re: Imali uopste smisla?

Citat Original postavio Vanamond
    Zivimo u bolesnom drustvu-svetu. Zivot pred nas stavlja sve vece izazove. Planiranje porodice je neminovno. Ako su uslovi pod kojima treba podizati porodicu toliko surovi (bice jos gore!), imali smisla podizati porodicu?
    eh, pa kad ne bismo podizali decu kakav bi tek onda svet smisao imao ??? ......

Kacuncica
    Guest

Podrazumevano

Covece, kakav crnjak :shock:
    Pa kako uopste bitises sa takvim ruznim mislima. Bez uvrede naravno, ali moras malo vise da se opustis i da uzivas. Pa nije sve tako crno. Ruzne misli proizvode i ruzna desavanja i privlace negativne misli ljudi, moras pozitivnije da razmisljas jer u biti covekovoj i jeste zelja za zivotom, ljubavlju, prirodom, pa naravno i za decom ... Deca jako puno unose zivota u ljude, narocito roditelje jer su nam izmedu ostalog ona i ucenici i ucitelji, kao i mi njima.
    Hej podigni glavu i pogledaj malo oko sebe bez svih tih gluposti - zivot je divan, ljudi su divni, deca su divna ... :wink:

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Da bi ste dobili i podizali decu potrebna je ljubav. A ne "uslovi".

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.11.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Pa naravno da ima smisla pa ljubav porodice ti i daje smisao zivota.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio sanja
    ne znam ima li smisla. znam samo da je za polaganje vozackog potrebno proci zdravstevni pregled. a decu, nazalost ili neciju srecu, moze da ima i vaspitava svako.
    Znas ja vozacki imam,ali nemam kola i nije me briga,ali zato imam dvoje dece koja vrede,ma nemam reci da ti kazem koliko MNOGO!!!!!

nije_lako
    Guest

Podrazumevano

Uvek ima smisla podizati je!
    Osim ako nisi spreman na takav korak.

Jellena-Vojvodina
    Guest

Podrazumevano

Sve ima smisla,pa cak i podizanje porodice!A,kako ste vi nastali?Da li su se vasi roditelji pitali da li ima smisla da vas odgajaju?Ja sam jos mlada za stvaranje porodice,ali sve ima smisla!!!!

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

to je jedna od smisleniji stvari

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa ima, neko i to voli-ume

Aktivan član little (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

sa socioloske tacke gledista brak je osnova zivota...
    Sa cim se slazem, ipak mislim da je individualan izbor ono sto je presudno.
    Ne bih se usudila, ni da nam je pet puta bolje...
    Nije da ne volim, sta vise, obozavam...

Početnik Vanamond (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Buducnost

Citat Original postavio little
    Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Tako jednostavno a tako tesko pitanje. Cula sam za jednu knjigu kaze prva recenica glasi"Pola zivota su mi upropastili roditelji a drugu polovinu deca". Pa onda vidi, sta ima smisla ako ne to? Prvo covek je toliko sebican da mu je jako tesko da prihvati da na ovom svetu nista nece ostati iza njega pre ili kasnije to pozeli. Brak ce uvek postojati, deca se radjati i tako to samo sto ce on kao institucija dozivljavati razne transformacije koje se uglavnom odnose na "rok trajanja". Vise niko nece da trpi, ali dete moras sa nekim napraviti...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: Buducnost

Citat Original postavio little
    Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.
    Па да, нећемо рађати децу да се не би утопила у хаос! А то што смо се ми утопили у хаос? Ех...па нама се може!
    Решење: немојте рађати децу да не би видела криминал и да се не би дрогирала, и да не би једнога дана била без посла!!!
    Или још боље: кад је већ све тако, хајде, бре, да извршимо колективно самоубиство! Нећемо ваљда да се и даље мучимо гледајући овај несавршени свет???

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

decica su smisao zivota.
    neka su rasla i odrasla u naj gorim mogucim uslovima.
    look on the bright side of life :wink:

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.[/quote]

NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio mammy

NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!![/quote]

А што се ти потписујеш са Mammy?
    Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?

Zainteresovan član NenaS (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Imali uopste smisla?

Ma ne, taman posla, najbolje da svi sad ovog trena izvrsimo kolektivno samoubistvo!!! KAKVA GLUPOST!!!

xpajamacax
    Guest

Citat Original postavio Hellen
    Citat Original postavio mammy

NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!!
    А што се ти потписујеш са Mammy?
    Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?[/quote]

za sve smo sami odgovorni,pa tako i za svoje potomke!
    koliko se sami potrudimo toliko ce nam deca kvalitetnije ziveti!
    to je moje misljenje.mislim da u srbiji jos nije doslo do kraja sveta!

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano krivica

pa jedno je sigurno ...
    oni koji ( još ) nemaju decu mogu da misle svašta o tome , pa čak i da to nema nikakvog smisla ...
    bez namere da bilo koga uvredim , meni to pre svega deluje kao strah od obaveza ...
    što samo po sebi i nije tako loše jer pokazuje da bar podsvesno razmišljaju o tome ...
    s druge strane siguran sam da ljudi koji imaju decu ... i pored svih muka i teškoća znaju da smisao postoji ...

Slične teme

1. Ima li smisla?
    Autor mammy u forumu Žene
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 09.07.2009., 17:40
  2. ima li ovo smisla ???
    Autor Christina Bg 92 u forumu Fudbal
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06.02.2008., 11:07
  3. IMA LI SMISLA...
    Autor -HUGH HEFNER u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 47