Jos samo malo i.....

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.270
e ovo sam par puta cula i svaki put zinem od cuda

dvoje su u vezi duze, zive zajedno, imaju i decu, sve to ...medjutim nisu vencani, iz njima samo znanih razloga...
ali ona, ona i dalje pati za prstenom i svadbom, i daje izjave poput "jao jeste super nam je al dok mi ne da prsten necu se smiriti" a njegovo dete joj u stomaku, zive zajedno ma sve.... :eek:
cek bre bem mu misa pa jel svadba i prsten jedino sto trazite od muskarca :dash:
jel moguce da neko sam sebe toliko ukopava
 
ma sad je i vanbracna ko bracna tako da i to imaju
sta bre oce vise :lol:
veliku tortu, kic haljinu, i komsinicu iz sela da pozove na svadbu, da joj natrljaju nos jer su se napokon udale, posto joj je ova izvukla usi i vikala "nikad se neces udati pokvareno derle" u 3 razredu osnovne kad joj je krala sljive....mislim ne kontam, jel to ostvarenje svih zivotnih zelja, pufi haljina? :confused:
 
Poslednja izmena:
ma sad je i vanbracna ko bracna tako da i to imaju
sta bre oce vise :lol:
veliku tortu, kic haljinu, i komsinicu iz sela da pozove na svadbu, da joj natrljaju nos jer su se napokon udale, posto joj je ova izvukla usi i vikala "nikad se neces udati pokvareno derle" u 3 razredu osnovne kad joj je krala sljive....mislim ne kontam, jel to ostvarenje svih zivotnih zelja, pufi haljina? :confused:
Њој очигледно вјенчање има далеко финију симболику него теби.
Што је не пита за те финесе, умјесто да претпостављаш тај џиберлук.
 
e ovo sam par puta cula i svaki put zinem od cuda

dvoje su u vezi duze, zive zajedno, imaju i decu, sve to ...medjutim nisu vencani, iz njima samo znanih razloga...
ali ona, ona i dalje pati za prstenom i svadbom, i daje izjave poput "jao jeste super nam je al dok mi ne da prsten necu se smiriti" a njegovo dete joj u stomaku, zive zajedno ma sve.... :eek:
cek bre bem mu misa pa jel svadba i prsten jedino sto trazite od muskarca :dash:
jel moguce da neko sam sebe toliko ukopava




Ako ignorisemo par prethodnih odgovora koji su blago receno glupi...

rekla bih da se tu radi o necemu drugom.

Iz svog iskustva. Jesam imala vezu od 7 godina i jest bilo dokazano da me voli i jesam znala da zeli samnom brak i porodicu, ali iako nisam bila konvencionalna nervirao me sto to nikada nije rekao.
Niti me zaprosio, niti mi je kupio prsten niti je insistirao na vencanju,
Sto se njemu vise podrazumaevao tok dogadjaja, to je mene vise nerviralo sto on smatra da se sve podrazumeva.
Al nisam nista rekla.
Rekla sam mu to mnogo godina kasnije.
 
Ne znam da li formalni brak, zajednicki zivot bez papira, ima istu "moc" kao i obicni, jer ne vidim problem tu ako imaju ista prava, mada cini mi se da i njoj nije do prava.
Ocigledno toj osobi znaci prsten, ceremonija iz nekog razloga, mozda je ko u onim romanticnim komedijama ceo zivot snivala taj jedan trenutak i ono sipak, bez papira i prstena.
 
Ne znam da li formalni brak, zajednicki zivot bez papira, ima istu "moc" kao i obicni, jer ne vidim problem tu ako imaju ista prava, mada cini mi se da i njoj nije do prava.
Ocigledno toj osobi znaci prsten, ceremonija iz nekog razloga, mozda je ko u onim romanticnim komedijama ceo zivot snivala taj jedan trenutak i ono sipak, bez papira i prstena.

bracna i vanbracna zajednica i dalje u Srbiji nemaju istu "moc" jer u slucaju smrti jednog od partnera ovaj drugi zakonski nema prava ni na sta, jedino moze da tuzi i dokazuje sta je ulozio u nekretnine i ostalo, pa da nekako uspe da povrati ulozeno, sve ostalo ide dugim naslednicima...deca rodjena u bracnoj i vanbracnoj zajednici imaju ista prava...ljudi brkaju te dve potpuno razlicite stvari
 
e ovo sam par puta cula i svaki put zinem od cuda

dvoje su u vezi duze, zive zajedno, imaju i decu, sve to ...medjutim nisu vencani, iz njima samo znanih razloga...
ali ona, ona i dalje pati za prstenom i svadbom, i daje izjave poput "jao jeste super nam je al dok mi ne da prsten necu se smiriti" a njegovo dete joj u stomaku, zive zajedno ma sve.... :eek:
cek bre bem mu misa pa jel svadba i prsten jedino sto trazite od muskarca :dash:
jel moguce da neko sam sebe toliko ukopava

ne, ima nas koje bežimo od prstena i svadbe :mrgreen:
 
e ovo sam par puta cula i svaki put zinem od cuda

dvoje su u vezi duze, zive zajedno, imaju i decu, sve to ...medjutim nisu vencani, iz njima samo znanih razloga...
ali ona, ona i dalje pati za prstenom i svadbom, i daje izjave poput "jao jeste super nam je al dok mi ne da prsten necu se smiriti" a njegovo dete joj u stomaku, zive zajedno ma sve.... :eek:
cek bre bem mu misa pa jel svadba i prsten jedino sto trazite od muskarca :dash:
jel moguce da neko sam sebe toliko ukopava



daj bre metlo zastarela ti tema :p
 
Možda sam ja malo staromodan ali ja još uvek to venčanje i brak shvatam kao krunisanje neke ljubavi i zajedničkih planova za budućnost.Nekako mi nisu jasne te vanbračne zajednice i njihovo funkcionisanje.
Sad dobro,ne moraš ti da praviš svadbu od tri dana,pod satrom uz 800 gostiju.Može to mnogo skromnije da se obeleži ali dobro,neko i to voli.
 
Ako ignorisemo par prethodnih odgovora koji su blago receno glupi...

rekla bih da se tu radi o necemu drugom.

Iz svog iskustva. Jesam imala vezu od 7 godina i jest bilo dokazano da me voli i jesam znala da zeli samnom brak i porodicu, ali iako nisam bila konvencionalna nervirao me sto to nikada nije rekao.
Niti me zaprosio, niti mi je kupio prsten niti je insistirao na vencanju,
Sto se njemu vise podrazumaevao tok dogadjaja, to je mene vise nerviralo sto on smatra da se sve podrazumeva.
Al nisam nista rekla.
Rekla sam mu to mnogo godina kasnije.

cekaj ako ste vi o tome pricali i oboje rekli da ne zelite te kerefeke oko vencanja onda ne vidim sta ima da ti smeta
ako ste pricali i ti rekla da zelis vencanje a on ne onda imate problem i to se zna od tog momenta
jer ako tebi kaze ocu decu sa tobom jednom to valjda nesto znaci, kako moze da ti haljina bude vaznija od cinjenice da si sa nekim sa kim zelis sve
ili ste vas dvoje imali nesporazum u startu neki....
mislim ne kontam, jednostavno ne kontam, ako sam sa nekim tako dugo znamo obeje sta zelimo i znamo zelje ovog drugog, da nam se zelje mimoilaze ne bi bili tako dugo....
 
Ne znam da li formalni brak, zajednicki zivot bez papira, ima istu "moc" kao i obicni, jer ne vidim problem tu ako imaju ista prava, mada cini mi se da i njoj nije do prava.
Ocigledno toj osobi znaci prsten, ceremonija iz nekog razloga, mozda je ko u onim romanticnim komedijama ceo zivot snivala taj jedan trenutak i ono sipak, bez papira i prstena.

nije jedna, vise njih su tako rekle
meni tu nije jasno nista
vazi se sad sve ko i da jeste u braku, jedino je gore to sto nema predbracnog ugovra pa mozes da najjebes vise na rastanku nego na razvodu uz predbracni
al to je druga tema
poenta je kako budes sa nekim toliko dugo da i decu imate (ili nemate nisu deca merilo uspesnosti veze) i da opet budes nezadovljna jer te nije zaprosio i zabo prskalice u belu tortu...i kako on to ne zna, ili kako zna i idalje ste zajedno a klimate se zbog haljine.....
a nije jedan slucaj to je i problem, da je jedan ne bi me fasciniralo mnogo
 
bracna i vanbracna zajednica i dalje u Srbiji nemaju istu "moc" jer u slucaju smrti jednog od partnera ovaj drugi zakonski nema prava ni na sta, jedino moze da tuzi i dokazuje sta je ulozio u nekretnine i ostalo, pa da nekako uspe da povrati ulozeno, sve ostalo ide dugim naslednicima...deca rodjena u bracnoj i vanbracnoj zajednici imaju ista prava...ljudi brkaju te dve potpuno razlicite stvari

tri godine na istoj adresi i dva svedoka i vazi se....tako mi reli pravnici, ja nisam pravnik pa mozda to i nije tacno
mozda si ti u pravu
ali nema veze ko ulaze u nesto zajednicko bez predhodnog ugovora taj i zasluzuje da ga zeznu....
sve se to lepo da srediti pravno bili vi vambracno ili u braku
 
tri godine na istoj adresi i dva svedoka i vazi se....tako mi reli pravnici, ja nisam pravnik pa mozda to i nije tacno
mozda si ti u pravu
ali nema veze ko ulaze u nesto zajednicko bez predhodnog ugovora taj i zasluzuje da ga zeznu....
sve se to lepo da srediti pravno bili vi vambracno ili u braku

nisu ti dobro rekli...nego reci mi, ako budes zivela sa nekim vanbracno, hoces li za svaku stavku koju kupis npr. za stan sredjivati papire da je to tvoje?
 
nisu ti dobro rekli...nego reci mi, ako budes zivela sa nekim vanbracno, hoces li za svaku stavku koju kupis npr. za stan sredjivati papire da je to tvoje?

a kad se razvodis oces se suditi oko cediljke za spagete?
gluposti
pricamo o velikim ulaganjima
ako ides da zivis kod njega a vanbracni ste nemoj da mu renoviras stan
a ako zivis kod njega u braku ste nemas prava na njegovo pri razvodu, a ako lipse onda tek
i sta je poenta da on lipse a ti u vanbracnoj zajednici u njegovom stanu kuku nemas prava sad na njegov stan....sta je problem??? sto nemas NJEGOV stan?
 
aj oladi malo, ne dernjaj se...kao prvo ne poznajes me, i ne znas ni gde ni s kim zivim, a kao drugo toliko si se sad izliupetala oko toga na sta zakonski supruznik ima pravo u slucaju smrti da to nije normalno

i ne, meni nista ne treba ni od koga, fala Bogu, sve sama imam :D
 
aj oladi malo, ne dernjaj se...kao prvo ne poznajes me, i ne znas ni gde ni s kim zivim, a kao drugo toliko si se sad izliupetala oko toga na sta zakonski supruznik ima pravo u slucaju smrti da to nije normalno

i ne, meni nista ne treba ni od koga, fala Bogu, sve sama imam :D

ko se dernja, naglasavam ono "njegov stan"
ti si potegla temu nasledstva imovine
izvoli posto ja lupetam aj sad nas ti zaseni svojom pamecu...mislim ako ces bezobrazno sa mnom moze i tako...meni svejdeno, ja lepo caskam ti se prepoznajes, ko se tebi licno obraca? ja kazem "ti" u slengu, caskamo....a ako lupetam onda menjas nacin razgovora....
dakle brak on umre ti nasledis? tacno
vanbracno on umre ti ne nasledis?
sta je problem pitala sam
zajednicki stan a vanbracni ste pa si pustila da se vodi na njegovo ime a tebe nema u nekom ugovoru? pa onda si bila ovca ko te sisa
i opet ne kazem tebi, nego zargonski
za tri godine mogli si da naucis razliku izmedju caskanja i svadjanja, ali ocigledno nisi, nema ni veze...
ako oces kapiraj moj post kao licni napad, ako ne unormali se pa da nastavimo caskanje
a moze i svadja mislim sto da ne, samo nemamo konkretno oko cega...
a to upucivanje epiteta ostavi za nekog drugog, a i ne ide ti uz boju nikako....
 
ko se dernja, naglasavam ono "njegov stan"
ti si potegla temu nasledstva imovine
izvoli posto ja lupetam aj sad nas ti zaseni svojom pamecu...mislim ako ces bezobrazno sa mnom moze i tako...meni svejdeno, ja lepo caskam ti se prepoznajes, ko se tebi licno obraca? ja kazem "ti" u slengu, caskamo....a ako lupetam onda menjas nacin razgovora....
dakle brak on umre ti nasledis? tacno
vanbracno on umre ti ne nasledis?
sta je problem pitala sam
zajednicki stan a vanbracni ste pa si pustila da se vodi na njegovo ime a tebe nema u nekom ugovoru? pa onda si bila ovca ko te sisa
i opet ne kazem tebi, nego zargonski
za tri godine mogli si da naucis razliku izmedju caskanja i svadjanja, ali ocigledno nisi, nema ni veze...
ako oces kapiraj moj post kao licni napad, ako ne unormali se pa da nastavimo caskanje
a moze i svadja mislim sto da ne, samo nemamo konkretno oko cega...
a to upucivanje epiteta ostavi za nekog drugog, a i ne ide ti uz boju nikako....

ma sve se vrti oko love, samo se svi prave blesavi
 

Back
Top