KADA ONA ODE…

Tárrega

Primećen član
Poruka
996
...ili još gore, kada počnu da vas simultano napuštaju... kako lečite rane?

I kada se raspadate jer je i dalje obožavate?

Kad ostanete sami , bez iluzija, bez nje…?

Kada prestanete da se smejete i kada vam se pogled zamrači?

Klonete li? Crtate li satima njen lik zureći u plafon, potežući sve što u sebi ima alkohol do delirijuma u kome je samo ništavilo…?

Da li pokušavate da oživite u svojoj uobrazilji razgovore, poljubce, one nejlepše momente ili terorišete sebe u nedogled pitanjem zašto, zašto, zašto…?

Cvilite li u sebi dok vam izmiče i poslednji razlog da verujete kako ima spasa od potpunog potonuća u tamu i najgoru samoću – onu u kojoj još uvek osećate a znate da nema utehe?

Šta uradite kada oližete patos uzduž i popreko?

Gušite li sve jer je ona otišla u trenutku kada ste je najviše voleli?

Ili pozovete omiljenu prostituku i pokušate da izlažirate još koji sat sa onom koja vas je odbacila jer vi niste više taj ili zbog viših ciljeva, svejedno je?

Ja dosledno pratim Canetovu misao: …ljute dane provodim sam, sam ližem svoje rane… zbog čega mi je još i teže ali bar kraće traje... Ili bar sebe obmanjujem da je tako…

Kako ustajte posle nje? Ustanete li ikada do kraja?



p.s. Još jednom apelujem na emotivno retardirane da se ne zadržavaju ovde i verbalno distribuiraju svoje teške poremećaje.
 
Poslednja izmena:
Па сад, поприлично кукам, њој највише. Знам да обећавам неке ствари као типа: Биће боље, заборавимо све, хајде да кренемо све из почетка итд. Ноћу оно не могу да спавам, имам несаницу, ујутру устанем раније. Ја је и даље смарам и тако, некад вређам. И то тако траје једно недељу-две, онда то прође, видим другу женку и кренем да мислим о тој другој женци, изађем са ортацима, што се више дружим то ми буде боље, радим нешто. Кад се нађе друга онда се све лепо заборави, уплови се у нове романтичне воде.

За мене је идеалан рецепт друштво, наравно у неком клубу или кафићу, мада и овако. Само да има неко поред мене не да му се ја јадам, него ето да се проводим да не мислим о томе.
 
Sta radim, kukam u 4 zida, popijem koju sa prijateljima pa otvorim dusu, nekad i ovako, cisto da cujem misljenje nekog sa strane.
Desavalo mi se i da molim i kad nisam kriv, ali to sam bio vrhunski izaminipulisan, mlad majmun, sta cu :D

Sada sam malo zreliji, valjda i pametniji i nadam se da ne bih tako ponovo.

Inace ne trazim zamenu, za vece i sl., mislim kao sredice se nekako, vratice se, a vremenom izbledi i vidim trezne glave da drugacije nije moglo.
 
Ja sam samo htela da pohvalim temu, i da kazem da je prelepa, skoro univerzalna.

Ne znam da li zene smeju da odgovaraju, ali navescu samo misao E.M. Remarka iz ne znam vec koje njegove knjige:

"A kad nema vise niceg, nesreca prestaje da bude nesreca jer nema niceg s cim se moze uporediti, tada je ona samo potpuna iscrpljenost. I onda prodje.... Polako se ponovo pocinje ziveti".
 
Poslednja izmena:
Sta radim, kukam u 4 zida, popijem koju sa prijateljima pa otvorim dusu, nekad i ovako, cisto da cujem misljenje nekog sa strane.
Desavalo mi se i da molim i kad nisam kriv, ali to sam bio vrhunski izaminipulisan, mlad majmun, sta cu :D

Sada sam malo zreliji, valjda i pametniji i nadam se da ne bih tako ponovo.

Inace ne trazim zamenu, za vece i sl., mislim kao sredice se nekako, vratice se, a vremenom izbledi i vidim trezne glave da drugacije nije moglo.

Е такав сам и ја био :D
 
pa ionako nisam hteo da zenim probushenu ,dakle bilo bi kraja pre ili kasnije ;)
zovnem drugu vec pripremljenu za izlazak ,mala je vec duze vreme samo cekala na moj poziv :cool:

ne zalim sebe vec odahnem i osetim olaksanje sto je skotic otisao a meni reputacija sacuvana , i bacim se na novu potencijalnu nevinushu, nikad nisam jurio bivse cak i kada su se naokolo raspitivale da pokusamo ponovo ...
kod mene je dosta toga moglo , samo jedno nije nikad - nazad. znaci nema nazad -nikada.

,zalim samo onog jadnika sto misli da je baja i sto misli da je srecan jer je cavu "smuvao", kad bi samo znao sta ga ceka aaahahahaaaaa :twisted: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Па сад, поприлично кукам, њој највише. Знам да обећавам неке ствари као типа: Биће боље, заборавимо све, хајде да кренемо све из почетка итд. Ноћу оно не могу да спавам, имам несаницу, ујутру устанем раније. Ја је и даље смарам и тако, некад вређам. И то тако траје једно недељу-две, онда то прође, видим другу женку и кренем да мислим о тој другој женци, изађем са ортацима, што се више дружим то ми буде боље, радим нешто. Кад се нађе друга онда се све лепо заборави, уплови се у нове романтичне воде.

За мене је идеалан рецепт друштво, наравно у неком клубу или кафићу, мада и овако. Само да има неко поред мене не да му се ја јадам, него ето да се проводим да не мислим о томе.

Ovo zvuči prilično razumno, ali ne zameri mi ako primetim da možda još nisi bio onako, razorno zaljubljen...

- - - - - - - - - -

3 meseca se ne treznim dok bol ne splasne

Desi li se da ne splasne?
 
Ja sam samo htela da pohvalim temu, i da kazem da je prelepa, skoro univerzalna.

Ne znam da li zene smeju da odgovaraju, ali navescu samo misao E.M. Remarka iz ne znam vec koje njegove knjige:

"A kad nema vise niceg, nesreca prestaje da bude nesreca jer nema niceg s cim se moze uporediti, tada je ona samo potpuna iscrpljenost. I onda prodje.... Polako se ponovo pocinje ziveti".

Naravno da smeju da odgovaraju.

Čak bi bilo i poželjno da se prisete pa i podele neko svoje iskustvo ostavljanja onog ko ih još uvek beskrajno voli...

Šta sve pokreće takvu surovst u njima? Pada li im ikada na pamet šta se zbiva sa nesrećnikom koji se negde proždire i uništava? Ili ga jednostavno obrišu jer nije više važan...?
 
Naravno da smeju da odgovaraju.

Čak bi bilo i poželjno da se prisete pa i podele neko svoje iskustvo ostavljanja onog ko ih još uvek beskrajno voli...

Šta sve pokreće takvu surovst u njima? Pada li im ikada na pamet šta se zbiva sa nesrećnikom koji se negde proždire i uništava? Ili ga jednostavno obrišu jer nije više važan...?

Ne obrisu ga. Jednostavno nisu sve ljubavi srecne. Verovatno se i ona muci za to vreme, ali ako nesto ne ide, ne ide...

Hocu reci, ne mora da znaci da je surovost. Stavise, najcesce i nije.

Ali tema je toliko lepa da ne bih da je pretvaram u trivijalnosti....:) :bye:
 
e al najvise sam voleo kad utrpam drugome posle mene istrosenu iscedjenu polovnjacu.....i kad me vide , dok ga ona grli meni u inat, covek nemocno pizdi.
:mrgreen:
eh kolko sam tudjih zena kresao, pre njih ,dok su bile zategnutije mladje i vredele nesto....:D
 
Poslednja izmena:
tema nije toliko lepa koliko je depresivna sa gotovo tragičnim ishodom, jer postavljač do kraja uvoda zamalo da ne izvrši samoubistvo, ali je dobar pokazatelj kako žena uspeva svojim manipulacijama da urniše muškarca.
 
nedovoljno. sedi jedan.
voli me vise, napisi mi neku pesmu.
vidi kako sam lepa, zar nemas nikakve inspiracije za malo vise hane pritcheru moj?


avaj, nemam talenta za poeziju.
prilično sam mutava ali ću ti pokloniti tuđu..nemoj odmah da mi padneš u depru i malodušnost

Često te tako vidim
Istina, kao u nekoj
dalekoj srebrnoj magli.
Ali divno te vidim.

Na nogama ti cizme
od sedam svetlosnih milja.

U ruci ona lampa
u koju, posle Aladina,
umesto duha zatvaras
obrise vecnog vremena.

I cujem sapuces: sezame.
I svet se pred tobom rasklapa...


mika antić (umesto mene) :D
 

Back
Top