Cena pšenice opet minimalna

Кад не роди, не ваља, кад роди, не ваља. Нама стварно не треба ништа дати, Србији не треба ни обрадива земља, ни рудници, ни воћњаци, овде вреди гајити само превару и лоповлук...
 
Не разумем шта се буните? Пшеница је роба а свакој роби цену одређује тржиште. Ко хоће, нек ускладишти пшеницу (закуп складишта ако нема своје) па нек чека боље време и бољу цену. А ко неће нека је прода или овде на берзи у Србији или нека је прода Русима који једва чекају да купе нешто српско (ако успеју Србију да нађу на географској карти) или нека продају Европској унији (тј. предузећима која траже пшеницу у ЕУ и Русији).

Уместо тога, опет је бескичмена држава да откупљује социјални мир по систему да сви буду задовољни тако што ће да откупи пшеницу а онда је ускладишти у својим робним резервама из којих ће свако да се послужи колико му треба па кад се пекари побуне да им је цена хлеба мала онда ће држава за Џ да им да брашно које је пре тога купила парама пореских обвезника зарад државне политике "само нек сви буду задовољни".
 
Brajane lazes

SNS je obecao med i mleko a posto oni govore samo istinu znaci da ti masno lazes :rtfm:

Али није обећао пшеницу..

- - - - - - - - - -

Не разумем шта се буните? Пшеница је роба а свакој роби цену одређује тржиште. Ко хоће, нек ускладишти пшеницу (закуп складишта ако нема своје) па нек чека боље време и бољу цену. А ко неће нека је прода или овде на берзи у Србији или нека је прода Русима који једва чекају да купе нешто српско (ако успеју Србију да нађу на географској карти) или нека продају Европској унији (тј. предузећима која траже пшеницу у ЕУ и Русији).

Уместо тога, опет је бескичмена држава да откупљује социјални мир по систему да сви буду задовољни тако што ће да откупи пшеницу а онда је ускладишти у својим робним резервама из којих ће свако да се послужи колико му треба па кад се пекари побуне да им је цена хлеба мала онда ће држава за Џ да им да брашно које је пре тога купила парама пореских обвезника зарад државне политике "само нек сви буду задовољни".
Јесте, све би то било лепо само кад држава не би свако мало прибегавала забрани извоза, а све с образложењем како становништву не би претио ризик од глади. Ја да сам земљорадник пуцао би ми ђон што неки тамо џабалебарош који не зна ће од себе на градском асфалту нема шта да једе..
 
Nek dozvoli država da poljoprivrednici sami prodaju pšenicu ali u EU, ne u Srbiji...pa da vidimo šta i kako će onda biti, a tako da važi i za svinje, junad, ovce, kukuruz, suncokret...


Зар за то треба државна дозвола? Да ли их неко неким прописом спречава да то ураде? Мсм...верујем да ово ниси написао без разлога али бих те молио да детаљније образложиш...јер ми је мало невероватно да је потребна државна дозвола за трговину.
 
Али није обећао пшеницу..

- - - - - - - - - -


Јесте, све би то било лепо само кад држава не би свако мало прибегавала забрани извоза, а све с образложењем како становништву не би претио ризик од глади. Ја да сам земљорадник пуцао би ми ђон што неки тамо џабалебарош који не зна ће од себе на градском асфалту нема шта да једе..

Zabrana vazi cele godine ili povremeno?
 
Зар за то треба државна дозвола? Да ли их неко неким прописом спречава да то ураде? Мсм...верујем да ово ниси написао без разлога али бих те молио да детаљније образложиш...јер ми је мало невероватно да је потребна државна дозвола за трговину.

Држава даје дозволе наравно... Не мислиш ваљда да треба оставити мастиљаре који не раде ништа корисно по државним установама гладне? Кад овако роди пшеница, безобразно би било да профитирају само они на чијим је њивама родила и који су се трудили и радили око ње...
 
Држава даје дозволе наравно... Не мислиш ваљда да треба оставити мастиљаре који не раде ништа корисно по државним установама гладне? Кад овако роди пшеница, безобразно би било да профитирају само они на чијим је њивама родила и који су се трудили и радили око ње...

Ja NE VERUJEM da registrovane izvozne firme nemaju pravo da izvoze SVE poljoprivredne proizvode, ukljucujuci i psenicu.
 
Zabrana vazi cele godine ili povremeno?

Важи до укидања, дакле како процене надлежни. Не може се становништво, од којег бар пола ништа не ради, оставити гладно, па је најлакше отети од ових којима роди.

Наравно, ни ти који раде земљу нису блесави, па све више праве своје силосе у којима складиште род. Док се држава опет не досети, па као 1948. не зађе са комесарима да покупи све до задњег зрна од кулака и контрареволуционара...
 
Зар за то треба државна дозвола? Да ли их неко неким прописом спречава да то ураде? Мсм...верујем да ово ниси написао без разлога али бих те молио да детаљније образложиш...јер ми је мало невероватно да је потребна државна дозвола за трговину.

Da,da..to možda u nekim Andersenovim bajkama bi srpski poljoprivrednici sami, na svoju ruku prodavali pšenicu
 
Da,da..to možda u nekim Andersenovim bajkama bi srpski poljoprivrednici sami, na svoju ruku prodavali pšenicu

Srpski poljoprivrednici koji proizvode psenicu su NEORGANIZOVANI i to je osnovni problem.

Ne mogu ni da se skupe ni da se dogovore.

Niti da izadju iz socijalistickog mentaliteta da su DUZNI da prodaju psenicu drzavi, odmah posle setve.

- - - - - - - - - -

Samo privilegovani to mogu da rade, ti kao da si pao s Marsa pa ne znaš ko se u ovoj državi bavi uvozom i izvozom

KO se bavi uvozom i izvozom?

Onaj ko se zato REGISTRUJE.

A seljak nece da se registruje i da ORGANIZUJE izvoz.

Trazi da to uradi drzava za njega.

Slicno kao i sa malinama.

I posle misli da ima prava da kmeci.
 
Odakle tebi ideja da svi poljoprivrednici imaju silose za skladištenje robe, niti i jedan registrovani poljoprivrednik ne može da izvozi svoju robu u EU jer mu ova ista lopovska država to ne dozvoljava jer nije privilegovan kao Kostić npr ili Beko
 
Ne mogu da prodaju zato sto im neko ne da ili zato sto ne umeju?

Zato sto ni ne umeju ni nece...

Ni u jednom selu u Srbiji i Vojvodini ne postoji ZAJEDNICKI silos SVIH seljaka koji bi tamo drzali svoju psenicu i cekali bolju cenu.

Ni da naprave takav silos svi zajedno ne mogu da se sloze i dogovore, a kamoli neku vecu saradnju da ostvare.

Seljak bi da gaji psenicu na 5 hektara, da mu je sve mehanizovano, da psenicu odmah po zetvi preda i da od zarade zivi celu godinu i on i porodica sa evropskim standardom...I da NISTA NE MISLI...

A TO TAKO NE MOZE...
 
Ne mogu da prodaju zato sto im neko ne da ili zato sto ne umeju?

Nemojmo ljudi da se zajebavamo, ko i šta ne ume? Jel ste vi svesni da je stočni fond desetkovan baš zbog tih državnih mahinacija i uvoza trošnog mesa iz Južne Amerike i kineskog mleka u prahu, što je samo jedan od primera i nastavak pljačke koja ide od cene pšenice i kukuruza.
Zrenjaninska šećerana je bila najveća u Srbiji i zahvaljujući Kostiću, DS i trovaču 0,5 Kneževiću, ta ista šećerana ne radi. To je u startu nekoliko hiljada ljudi bez posla, od poljoprivrednika što uzgaja repu, do onog što prodaje gotov proizvod tj šećer.
Ili da idemo sa cenom pšenice od 20 dinara, a prodaju vam naviksanu veknu od 400 grama za 50 dinara....E narode moj, stoko govnarska i treba da jedete govna
 
Nemojmo ljudi da se zajebavamo, ko i šta ne ume? Jel ste vi svesni da je stočni fond desetkovan baš zbog tih državnih mahinacija i uvoza trošnog mesa iz Južne Amerike i kineskog mleka u prahu, što je samo jedan od primera i nastavak pljačke koja ide od cene pšenice i kukuruza.
Zrenjaninska šećerana je bila najveća u Srbiji i zahvaljujući Kostiću, DS i trovaču 0,5 Kneževiću, ta ista šećerana ne radi. To je u startu nekoliko hiljada ljudi bez posla, od poljoprivrednika što uzgaja repu, do onog što prodaje gotov proizvod tj šećer.
Ili da idemo sa cenom pšenice od 20 dinara, a prodaju vam naviksanu veknu od 400 grama za 50 dinara....E narode moj, stoko govnarska i treba da jedete govna

Brajane, ja sam veoma dugo bio rukovodilac u poljoprivredi, izmedju ostalog i u Banatu....:per:

I mogu ti reci da je VECI DEO KRIVICE za lose stanje seljaka je KOD NJIH, a ne kod drzave.

Tako kako danas selajk radi je ZASTARILO i potpuno je NEODRZIVO i savremenom svetu.

Moraju se desiti RADIKALNE PROMENE kod srpskog seljaka da bi on mogao DA OPSTANE.

U mozgu, pogotovo....
 
I sad meni Blajbi pametuje šta i kako treba. Prvo ove tvoje partizane bandite streljati, pa ćemo da vidimo šta i kako dalje
A sve je to zato što ova partizanska država i dalje živi u eri socijalizma i nepoštovanja privatne svojine

Seljak je u komunizmu bio relativno zasticen i nije se mnogo bunio.

Prelivanje dohotka je bilo NA OBE STRANE...

Tako da ne krivis komunizam za sadasnje stanje.

Vise krivi demokratiju koja je pogubna za one koji se ne mogu prilagoditi.
 
Brajane, ja sam veoma dugo bio rukovodilac u poljoprivredi, izmedju ostalog i u Banatu....:per:

I mogu ti reci da je VECI DEO KRIVICE za lose stanje seljaka KOD NJIH, a ne kod drzave.

Tako kako danas selajk radi je ZASTARILO i potpuno je NEODRZIVO i savremenom svetu.

Moraju se desiti RADIKALNE PROMENE kod srpskog seljaka da bi on mogao DA OPSTANE.

U mozgu, pogotovo....

Kako ste vodili poljoprivredu i kako ste plaćali poljoprivrednike, tako je i poljoprivrednik ulagao.
A tipičan primer je trovač 0,5 Knežević. Prvo je bio KP kadar i direktor Servo Mihalj kombinata, najvećeg u SFRJ. Servo Mihalj propao. Onda je posle 2000. postao član DS i gradonačelnik Zrenjanina. Ugašena šećerana, pivara i fabrika lekova. Onda je otišao u zatvor i iz zatvora pravo u SNS, pa u ministra poljoprivrede....E moj rukovodioče
 

Back
Top