Cena pšenice opet minimalna
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Cena pšenice opet minimalna

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Podrazumevano Cena pšenice opet minimalna

Zahvaljujući stručnosti SNS kadra, trovača 0,5 Kneževića, srpski poljoprivrednici će opet biti pokradeni niskom otkupnom cenom pšenice, a gradjani Srbije opljačkani visokom cenom hleba
    http://www.rtv.rs/sr_ci/ekonomija/bugarin:-velika-ponuda-psenice-a-kupovine-gotovo-da-nema_405540.html

Revolucija, sad i odmah !
    Nuclear Ganja

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Podrazumevano Re: Cena pšenice opet minimalna

Тако увек раде...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    802

Кад не роди, не ваља, кад роди, не ваља. Нама стварно не треба ништа дати, Србији не треба ни обрадива земља, ни рудници, ни воћњаци, овде вреди гајити само превару и лоповлук...
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Veoma poznat VERTIGON (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1433

Brajane lazes

SNS je obecao med i mleko a posto oni govore samo istinu znaci da ti masno lazes
    Hell is empty and all the devils are here. (William Shakespeare)
    openDemocracy/free thinking for the world

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    552

Не разумем шта се буните? Пшеница је роба а свакој роби цену одређује тржиште. Ко хоће, нек ускладишти пшеницу (закуп складишта ако нема своје) па нек чека боље време и бољу цену. А ко неће нека је прода или овде на берзи у Србији или нека је прода Русима који једва чекају да купе нешто српско (ако успеју Србију да нађу на географској карти) или нека продају Европској унији (тј. предузећима која траже пшеницу у ЕУ и Русији).

Уместо тога, опет је бескичмена држава да откупљује социјални мир по систему да сви буду задовољни тако што ће да откупи пшеницу а онда је ускладишти у својим робним резервама из којих ће свако да се послужи колико му треба па кад се пекари побуне да им је цена хлеба мала онда ће држава за Џ да им да брашно које је пре тога купила парама пореских обвезника зарад државне политике "само нек сви буду задовољни".

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Nek dozvoli država da poljoprivrednici sami prodaju pšenicu ali u EU, ne u Srbiji...pa da vidimo šta i kako će onda biti, a tako da važi i za svinje, junad, ovce, kukuruz, suncokret...
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    802

Citat Original postavio VERTIGON Pogledaj poruku
    Brajane lazes

SNS je obecao med i mleko a posto oni govore samo istinu znaci da ti masno lazes
    Али није обећао пшеницу..

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Не разумем шта се буните? Пшеница је роба а свакој роби цену одређује тржиште. Ко хоће, нек ускладишти пшеницу (закуп складишта ако нема своје) па нек чека боље време и бољу цену. А ко неће нека је прода или овде на берзи у Србији или нека је прода Русима који једва чекају да купе нешто српско (ако успеју Србију да нађу на географској карти) или нека продају Европској унији (тј. предузећима која траже пшеницу у ЕУ и Русији).

Уместо тога, опет је бескичмена држава да откупљује социјални мир по систему да сви буду задовољни тако што ће да откупи пшеницу а онда је ускладишти у својим робним резервама из којих ће свако да се послужи колико му треба па кад се пекари побуне да им је цена хлеба мала онда ће држава за Џ да им да брашно које је пре тога купила парама пореских обвезника зарад државне политике "само нек сви буду задовољни".
    Јесте, све би то било лепо само кад држава не би свако мало прибегавала забрани извоза, а све с образложењем како становништву не би претио ризик од глади. Ја да сам земљорадник пуцао би ми ђон што неки тамо џабалебарош који не зна ће од себе на градском асфалту нема шта да једе..

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    552

Citat Original postavio Brajan Koen Pogledaj poruku
    Nek dozvoli država da poljoprivrednici sami prodaju pšenicu ali u EU, ne u Srbiji...pa da vidimo šta i kako će onda biti, a tako da važi i za svinje, junad, ovce, kukuruz, suncokret...

Зар за то треба државна дозвола? Да ли их неко неким прописом спречава да то ураде? Мсм...верујем да ово ниси написао без разлога али бих те молио да детаљније образложиш...јер ми је мало невероватно да је потребна државна дозвола за трговину.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2619

Pa zasto se sami ne organizuju i to ne urade?
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    552

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Али није обећао пшеницу..

- - - - - - - - - -

Јесте, све би то било лепо само кад држава не би свако мало прибегавала забрани извоза, а све с образложењем како становништву не би претио ризик од глади. Ја да сам земљорадник пуцао би ми ђон што неки тамо џабалебарош који не зна ће од себе на градском асфалту нема шта да једе..
    Zabrana vazi cele godine ili povremeno?

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    802

Зар за то треба државна дозвола? Да ли их неко неким прописом спречава да то ураде? Мсм...верујем да ово ниси написао без разлога али бих те молио да детаљније образложиш...јер ми је мало невероватно да је потребна државна дозвола за трговину.
    Држава даје дозволе наравно... Не мислиш ваљда да треба оставити мастиљаре који не раде ништа корисно по државним установама гладне? Кад овако роди пшеница, безобразно би било да профитирају само они на чијим је њивама родила и који су се трудили и радили око ње...

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2619

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Држава даје дозволе наравно... Не мислиш ваљда да треба оставити мастиљаре који не раде ништа корисно по државним установама гладне? Кад овако роди пшеница, безобразно би било да профитирају само они на чијим је њивама родила и који су се трудили и радили око ње...
    Ja NE VERUJEM da registrovane izvozne firme nemaju pravo da izvoze SVE poljoprivredne proizvode, ukljucujuci i psenicu.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    802

Zabrana vazi cele godine ili povremeno?
    Важи до укидања, дакле како процене надлежни. Не може се становништво, од којег бар пола ништа не ради, оставити гладно, па је најлакше отети од ових којима роди.

Наравно, ни ти који раде земљу нису блесави, па све више праве своје силосе у којима складиште род. Док се држава опет не досети, па као 1948. не зађе са комесарима да покупи све до задњег зрна од кулака и контрареволуционара...

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Da,da..to možda u nekim Andersenovim bajkama bi srpski poljoprivrednici sami, na svoju ruku prodavali pšenicu
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    802

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Ja NE VERUJEM da registrovane izvozne firme nemaju pravo da izvoze SVE poljoprivredne proizvode, ukljucujuci i psenicu.
    Колико ја знам, постоје квоте.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Pa zasto se sami ne organizuju i to ne urade?
    Samo privilegovani to mogu da rade, ti kao da si pao s Marsa pa ne znaš ko se u ovoj državi bavi uvozom i izvozom
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2619

Da,da..to možda u nekim Andersenovim bajkama bi srpski poljoprivrednici sami, na svoju ruku prodavali pšenicu
    Srpski poljoprivrednici koji proizvode psenicu su NEORGANIZOVANI i to je osnovni problem.

Ne mogu ni da se skupe ni da se dogovore.

Niti da izadju iz socijalistickog mentaliteta da su DUZNI da prodaju psenicu drzavi, odmah posle setve.

- - - - - - - - - -

Samo privilegovani to mogu da rade, ti kao da si pao s Marsa pa ne znaš ko se u ovoj državi bavi uvozom i izvozom
    KO se bavi uvozom i izvozom?

Onaj ko se zato REGISTRUJE.

A seljak nece da se registruje i da ORGANIZUJE izvoz.

Trazi da to uradi drzava za njega.

Slicno kao i sa malinama.

I posle misli da ima prava da kmeci.

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    552

Ne mogu da prodaju zato sto im neko ne da ili zato sto ne umeju?

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Odakle tebi ideja da svi poljoprivrednici imaju silose za skladištenje robe, niti i jedan registrovani poljoprivrednik ne može da izvozi svoju robu u EU jer mu ova ista lopovska država to ne dozvoljava jer nije privilegovan kao Kostić npr ili Beko
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2619

Zato sto ni ne umeju ni nece...

Ni u jednom selu u Srbiji i Vojvodini ne postoji ZAJEDNICKI silos SVIH seljaka koji bi tamo drzali svoju psenicu i cekali bolju cenu.

Ni da naprave takav silos svi zajedno ne mogu da se sloze i dogovore, a kamoli neku vecu saradnju da ostvare.

Seljak bi da gaji psenicu na 5 hektara, da mu je sve mehanizovano, da psenicu odmah po zetvi preda i da od zarade zivi celu godinu i on i porodica sa evropskim standardom...I da NISTA NE MISLI...

A TO TAKO NE MOZE...

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Nemojmo ljudi da se zajebavamo, ko i šta ne ume? Jel ste vi svesni da je stočni fond desetkovan baš zbog tih državnih mahinacija i uvoza trošnog mesa iz Južne Amerike i kineskog mleka u prahu, što je samo jedan od primera i nastavak pljačke koja ide od cene pšenice i kukuruza.
    Zrenjaninska šećerana je bila najveća u Srbiji i zahvaljujući Kostiću, DS i trovaču 0,5 Kneževiću, ta ista šećerana ne radi. To je u startu nekoliko hiljada ljudi bez posla, od poljoprivrednika što uzgaja repu, do onog što prodaje gotov proizvod tj šećer.
    Ili da idemo sa cenom pšenice od 20 dinara, a prodaju vam naviksanu veknu od 400 grama za 50 dinara....E narode moj, stoko govnarska i treba da jedete govna
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

I sad meni Blajbi pametuje šta i kako treba. Prvo ove tvoje partizane bandite streljati, pa ćemo da vidimo šta i kako dalje
    A sve je to zato što ova partizanska država i dalje živi u eri socijalizma i nepoštovanja privatne svojine
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2619

Nemojmo ljudi da se zajebavamo, ko i šta ne ume? Jel ste vi svesni da je stočni fond desetkovan baš zbog tih državnih mahinacija i uvoza trošnog mesa iz Južne Amerike i kineskog mleka u prahu, što je samo jedan od primera i nastavak pljačke koja ide od cene pšenice i kukuruza.
    Zrenjaninska šećerana je bila najveća u Srbiji i zahvaljujući Kostiću, DS i trovaču 0,5 Kneževiću, ta ista šećerana ne radi. To je u startu nekoliko hiljada ljudi bez posla, od poljoprivrednika što uzgaja repu, do onog što prodaje gotov proizvod tj šećer.
    Ili da idemo sa cenom pšenice od 20 dinara, a prodaju vam naviksanu veknu od 400 grama za 50 dinara....E narode moj, stoko govnarska i treba da jedete govna
    Brajane, ja sam veoma dugo bio rukovodilac u poljoprivredi, izmedju ostalog i u Banatu....

I mogu ti reci da je VECI DEO KRIVICE za lose stanje seljaka je KOD NJIH, a ne kod drzave.

Tako kako danas selajk radi je ZASTARILO i potpuno je NEODRZIVO i savremenom svetu.

Moraju se desiti RADIKALNE PROMENE kod srpskog seljaka da bi on mogao DA OPSTANE.

U mozgu, pogotovo....

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2619

I sad meni Blajbi pametuje šta i kako treba. Prvo ove tvoje partizane bandite streljati, pa ćemo da vidimo šta i kako dalje
    A sve je to zato što ova partizanska država i dalje živi u eri socijalizma i nepoštovanja privatne svojine
    Seljak je u komunizmu bio relativno zasticen i nije se mnogo bunio.

Prelivanje dohotka je bilo NA OBE STRANE...

Tako da ne krivis komunizam za sadasnje stanje.

Vise krivi demokratiju koja je pogubna za one koji se ne mogu prilagoditi.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    809

Brajane, ja sam veoma dugo bio rukovodilac u poljoprivredi, izmedju ostalog i u Banatu....

I mogu ti reci da je VECI DEO KRIVICE za lose stanje seljaka KOD NJIH, a ne kod drzave.

Tako kako danas selajk radi je ZASTARILO i potpuno je NEODRZIVO i savremenom svetu.

Moraju se desiti RADIKALNE PROMENE kod srpskog seljaka da bi on mogao DA OPSTANE.

U mozgu, pogotovo....
    Kako ste vodili poljoprivredu i kako ste plaćali poljoprivrednike, tako je i poljoprivrednik ulagao.
    A tipičan primer je trovač 0,5 Knežević. Prvo je bio KP kadar i direktor Servo Mihalj kombinata, najvećeg u SFRJ. Servo Mihalj propao. Onda je posle 2000. postao član DS i gradonačelnik Zrenjanina. Ugašena šećerana, pivara i fabrika lekova. Onda je otišao u zatvor i iz zatvora pravo u SNS, pa u ministra poljoprivrede....E moj rukovodioče
    Nuclear Ganja

Slične teme

1. Cena izrade sajta
    Autor lezgubeaux u forumu Web dizajn
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 04.11.2012., 12:34
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.03.2004., 19:11
  3. SonyEricsson T310 ili Samsung SGH-100?Nabavna cena?
    Autor neven u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.12.2003., 12:37
  4. cena????
    Autor roda u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.11.2003., 16:14
  5. Cena izrade sajta / sajt dizaj
    Autor lezgubeaux u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.09.2003., 10:04

Pravila za slanje poruka