Putovanje svemirom-naša iluzija

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.583
Jer,šta je taj svemir?
Koja su i kakva ta kvantna polja i sile njihove koje mi "vidimo"
u našem mozgu kao "slike"sveta,a u stvari su ,recimo,kvanti svetlosti...
Čak i brzina svetlosti koja bi jedina trebala da bude pouzdana konstanta,
proizilazi iz naših sećanja-ređanja slika mozga i konkluziranje...
Tako da-kad se kosmonauti otisnu sa Zemlje-kuda stvarno idu???
 
na mjesto neodržive bajke o raju i paklu, stupila je bajka o svemiru, gdje neuništiva glupost može nadalje vječno postojati.

ne smijem prditi u ronilačkom odijelu http://1.***************/_Cnp8D35Yh_4/SEk5DJ6tHQI/AAAAAAAAEoY/f9vWvkjWbC4/s200/bubble.jpg
ne smijem prditi u ronilačkom odijelu
ne smijem prditi u ronilačkom odijelu
ne smijem ....
 
Не иду нигде специјално. Како ти, као фокална иматеријална тачка, илити субјекат, јеси тачка око које конвергира, из које се пројектује читав свет, па и космос, ништа се не мења у својој суштини, да одеш у Космос или Јапан.
Практично само промениш слике које гледаш, сенке, пројекције, штагод. Космос је откровење само наивнима, и малој деци.

Једна мала девојчица од седам година ми је пре неко лето, причала о Космосу. Све је она проучила, и која планета има атмосферу и која није погодна за живот због извесних елемената. И о смаку света ми причала, како ћемо организовати склоништа, и како би смак могао да се деси; не знам зашто мени, једноставно је изабрала мене, а она сама ми је била судбински послата да се фасцинирам живим бићем од 7 година које је тако прелепо и прича такве ствари. Знам каква ће бити кад порасте, знам да ће бити једна од оних посебних људи, јер кад се превазиђе "космос" фаза, окреће се стварним питањима света и живота, и почињу се тражити одговори у филозофији и психологији, окреће се лепој књижевности, уметности, евентуално се креће на пут индивидуације...

Дакле, са Космосом се почиње, ту се не зауставља...

 
Не иду нигде специјално. Како ти, као фокална иматеријална тачка, илити субјекат, јеси тачка око које конвергира, из које се пројектује читав свет, па и космос, ништа се не мења у својој суштини, да одеш у Космос или Јапан.
Практично само промениш слике које гледаш, сенке, пројекције, штагод. Космос је откровење само наивнима, и малој деци.

Једна мала девојчица од седам година ми је пре неко лето, причала о Космосу. Све је она проучила, и која планета има атмосферу и која није погодна за живот због извесних елемената. И о смаку света ми причала, како ћемо организовати склоништа, и како би смак могао да се деси; не знам зашто мени, једноставно је изабрала мене, а она сама ми је била судбински послата да се фасцинирам живим бићем од 7 година које је тако прелепо и прича такве ствари. Знам каква ће бити кад порасте, знам да ће бити једна од оних посебних људи, јер кад се превазиђе "космос" фаза, окреће се стварним питањима света и живота, и почињу се тражити одговори у филозофији и психологији, окреће се лепој књижевности, уметности, евентуално се креће на пут индивидуације...

Дакле, са Космосом се почиње, ту се не зауставља...

:mrgreen:
Individualizacija je između 4.i5.godine :"Vau-pa to sam ja...":lol:
A kosmologija dođe kad već sve prođeš poput Hokinga...Hajde da ne ponavljam klip...
Međutim...poneko ni do tog "Vau" možda ne dopre...Moguće...Možda to ona "maglovita resa"...:mrgreen::sad2:
 
Jer,šta je taj svemir?
Koja su i kakva ta kvantna polja i sile njihove koje mi "vidimo"
u našem mozgu kao "slike"sveta,a u stvari su ,recimo,kvanti svetlosti...
Čak i brzina svetlosti koja bi jedina trebala da bude pouzdana konstanta,
proizilazi iz naših sećanja-ređanja slika mozga i konkluziranje...
Tako da-kad se kosmonauti otisnu sa Zemlje-kuda stvarno idu???

Pa i du na ista mesta gde je i sama zemlja... i zemlja je podjednaki deo svemira kao i sve drugo... Samo sto u razlicitim delovima vladaju razlicite materije, negde je popunjenije,negde je skoro beskrajna praznina...negde svetlost negde tama... Ako si pristalica kvantnog singulariteta kao pocetka svega koji se poceo siriti (veliki prasak) i koji se jos siri jeste malo zbunjujuci jer ne postoji prostor iznad njegovog sirenja,barem ne prostor koji mi poznajemo...Nas prostor i nase vreme su unutar tog sirenja...E tu ima svasta,***** li ga sta pa to ne zna niko sta bas sve ima...
 
Pa i du na ista mesta gde je i sama zemlja... i zemlja je podjednaki deo svemira kao i sve drugo... Samo sto u razlicitim delovima vladaju razlicite materije, negde je popunjenije,negde je skoro beskrajna praznina...negde svetlost negde tama... Ako si pristalica kvantnog singulariteta kao pocetka svega koji se poceo siriti (veliki prasak) i koji se jos siri jeste malo zbunjujuci jer ne postoji prostor iznad njegovog sirenja,barem ne prostor koji mi poznajemo...Nas prostor i nase vreme su unutar tog sirenja...E tu ima svasta,***** li ga sta pa to ne zna niko sta bas sve ima...
Kvantna fizika pojam prostor ne poznaje već polje.Kvantno polje je matematičko koje je dejstvo tenzija i sila ...To što mi zamišljamo prostor je
moždani efekat produženja sećanja i njihovog stapanja u linije...Tako nešto u stvarnosti ne postoji-pisao u onoj temi o pola sekunde...
I svemir je sasvim drukčiji od naših moždanih slika-to nam čak nedomislivo jer je prava apstrakcija u odnosu na slike koje nam se stvaraju
pod dejstvima neurotransmitera koji su krenuli iz "žutog tela" oka kao elektro i elektrolitski impuls neuritima,a izazvan snopom kvanta fotona...
Fotone nema šanse da vidimo,jasno naročito ne pojedinačno...:mrgreen:
Skupovi (gomile naš izraz) kvanta čine i nas i vazduh i Zemlju...I svaki kvant ima svoje polje...
Iz tog apstraktnijeg rakurs je sve to valjanje nekih skupova...:cool:
 
Jer,šta je taj svemir?
Koja su i kakva ta kvantna polja i sile njihove koje mi "vidimo"
u našem mozgu kao "slike"sveta,a u stvari su ,recimo,kvanti svetlosti...
Čak i brzina svetlosti koja bi jedina trebala da bude pouzdana konstanta,
proizilazi iz naših sećanja-ređanja slika mozga i konkluziranje...
Tako da-kad se kosmonauti otisnu sa Zemlje-kuda stvarno idu???
Taj ti mačak ne ebe konkluzije! Omatorio si! :mrgreen:
 
Jer,šta je taj svemir?
Koja su i kakva ta kvantna polja i sile njihove koje mi "vidimo"
u našem mozgu kao "slike"sveta,a u stvari su ,recimo,kvanti svetlosti...
Čak i brzina svetlosti koja bi jedina trebala da bude pouzdana konstanta,
proizilazi iz naših sećanja-ređanja slika mozga i konkluziranje...
Tako da-kad se kosmonauti otisnu sa Zemlje-kuda stvarno idu???
Idu da traže novu Zemlju Ovozemama! Glupane!!!
 
Jer,šta je taj svemir?
Koja su i kakva ta kvantna polja i sile njihove koje mi "vidimo"
u našem mozgu kao "slike"sveta,a u stvari su ,recimo,kvanti svetlosti...
Čak i brzina svetlosti koja bi jedina trebala da bude pouzdana konstanta,
proizilazi iz naših sećanja-ređanja slika mozga i konkluziranje...
Tako da-kad se kosmonauti otisnu sa Zemlje-kuda stvarno idu???

jedina iluzija zivota je da li si srecan ili okrnjen

pre ces otputovati na mars no saznati tu istinu
 

Back
Top