Ako je vera privatna stvar, zasto ne vera nije ?

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Oni koji ne veruju, polaze od toga da vera treba da bude privatna stvar, a ne vera ? Ateisticke organizacije mogu da se mesaju u drzavne poslove, da kritikuju predsednika drzave, da traze njegovo izvinjenje,da kritikuju zdravstvo,skolstvo,zandameriju......Ako Crkva koja je starija od svih tih organizacija zajedno, koja je vekovima bila uz svoj narod,koja ga je i odrzala, da neku izjavu za javnost,onda je to za spomenute organizacije smak svet.
Crkva ne sme '' da se mesa nigde'', a ateisticke organizacije mogu ???!!!
Primer ateisticka organizacija kritikuje komandanta Zandarmerije.
Udruženje “Ateisti Srbije” upozorava javnost i državne organe na nastavak diskriminatornog, neustavnog i nesekularnog delovanja komandanta Žandarmerije, jedinice koja je formacijski deo Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, Bratislava Dikića.
http://ateisti.com/bracina-vojska/
Da Crkva izjavi tako nesto,odmah bi skocili da to ne sme, nevernici mogu, a vernici ne mogu ( iako su vernici u Srbiji apsolutna vecina).
 
ako je drzava ustavom definisana kao sekularna crkve crkvice i sekte i ne treba da se mesaju ni u sta.

a posebno ne dokoni mormoncici, kada savatavate ljude da im delite biblije i smarate o vasem ucenju :neutral: nista gore od religioznih napasnika :confused:

Crkva ne sme da kaze nista, a nereligiozne organizacije one mogu....
Inace Crkva LDS deluje legalno u Srbiji, i sve je uskladu sa zakonom i deljenje Biblija i razgovori o Bogu !
 
Srbija jeste sekularna drzava i nijedna religijska organizacija se ne mesa u politiku, tako bar u teoriji ide, u praski znamo da SPC se mesa svugde, afere, politicka pitanja, sa najskorijim primerom o nekom zakonu o abortusima, ako se dobro secam.
"Ateiste" niko ne smatra ozbiljnom organizacijom, pa ni ateisti (neki), jer postaju vise politicki i liberalno orijentisani nego samo obicno "udruzenje gradjana".
 
Crkva ne sme da kaze nista, a nereligiozne organizacije one mogu....
Inace Crkva LDS deluje legalno u Srbiji, i sve je uskladu sa zakonom i deljenje Biblija i razgovori o Bogu !
ne razumes sta znaci sekularna drzava ili je nesto drugo u pitanju? :neutral: ako ti je do mesanja religije u drzavu a ti lepo u saudi arabiju pa promovisi do mile volje islam i mesanje istog u drzavna posla :neutral:

missim imala sam tu nesrecu da zivim skoro godinu dana pored mormonske crkve i da htela ne htela budem redovno nudjena kojekakvim smecem i promotivnim materijalom. o svakoj crkvi sve najgore, a posebno tim sto ih je svaka babasera mogla osnovati bez vecih problema :roll: ko da nije dovoljna jedna nego ih ima milion. i ja imam pravo da idem ulicom i da me niko ne nudi promotivnim materijalom, a posebno ne onim verske prirode :roll: legalne su svakakve budalastine al to ne znaci da svaki smarac treba da me zaustavlja na ulici....od mormona, gideona, jehovinih svedoka i ostalih "religijskih radnika" ne moze covek da zivi.
 
ne razumes sta znaci sekularna drzava ili je nesto drugo u pitanju? :neutral: ako ti je do mesanja religije u drzavu a ti lepo u saudi arabiju pa promovisi do mile volje islam i mesanje istog u drzavna posla :neutral:

missim imala sam tu nesrecu da zivim skoro godinu dana pored mormonske crkve i da htela ne htela budem redovno nudjena kojekakvim smecem i promotivnim materijalom. o svakoj crkvi sve najgore, a posebno tim sto ih je svaka babasera mogla osnovati bez vecih problema :roll: ko da nije dovoljna jedna nego ih ima milion. i ja imam pravo da idem ulicom i da me niko ne nudi promotivnim materijalom, a posebno ne onim verske prirode :roll: legalne su svakakve budalastine al to ne znaci da svaki smarac treba da me zaustavlja na ulici....od mormona, gideona, jehovinih svedoka i ostalih "religijskih radnika" ne moze covek da zivi.

Ocigledno da ne razumes ti, mogu svi da se mesaju , a Crkva ne sme ni da javno cetsitita Bozic vernicima, odmah napadi od ateistickih organizacija.
Nista nije protiv zakona, tebi moze da pridje bilo ko i da te pita i da ti ponudi ''promotivnim materijalom''
 
Oni koji ne veruju, polaze od toga da vera treba da bude privatna stvar, a ne vera ?

Ako je vera privatna stvar, sta je privatno u tome da vernici vrse invaziju na zakon, da se usunjavaju u drzavne ustanove, da dobijaju deo doprinosa, za vudu vraceve? Sta je tu privatno? Od kada je drzava privatni sektor?
Ne vera nije vera, razumes li ti to? Ateisti nemaju manifest. Medjutim, vernici imaju, cak dve knjige. I tu mislim samo na 'riscane. A gde su moronci, muslimani, i ostali?

Crkva ne sme da kaze nista, a nereligiozne organizacije one mogu....

Naravno, sta ti tu nije jasno? Postoje prioriteti, a crkva zeli da bude iznad svih na toj listi prioriteta, davajuci sebi za pravo da bude ispred svake druge institucije, I sta se onda bunis?

Da Crkva izjavi tako nesto,odmah bi skocili da to ne sme, nevernici mogu, a vernici ne mogu ( iako su vernici u Srbiji apsolutna vecina)

Normalno, kad crkva sugerise kakav popis treba da bude, da dobijes takav podatak. Zato i ne sme crkva da glumi bilo kakav organ.

Ne pita tebe crkva oces ovako il onako, oni to rade bez tvoje saglasnosti. Jel ti sve automatski odobravas sta crkva radi, samo zato sto crkva to radi? Jel odobravas i Kacavendu? Jel odobravas i 30 godina izgradnje hrama svetog save koji je sa 12M dolara, skocio na 50M dolara, a razlika negde isparila? Sve je to super i kul, jedino sto niko ne zna GDE SU PARE? Posto, crkva nikom ne polaze racune, i kao takva je naaaajbolje mesto za kriminalce. Operes lovu dok si reko keks, otmes narodu, niko ni da trepne, ako slucajno ukljucis mozak, tu je ostala ekipa da ti ga odma iskljuci. Radis bre sta oces, a usput prodajes maglu bez garancije.
Monopol nad magijom, vradzbinama, ritualima, ostale proglasavaju jereticima, a sami se bave magijom. Sta mislis da je opelo, ili molitva, ili parastos? Vradzbine bre, moljakanje onostranog svevisnjeg da promeni plan samo zato sto si mu ti tako naredila. Postavlja se pitanje, cemu potreba za bilo cime od toga, ako on vec ima plan? Cemu ti onda sugerises da se smiluje na pokoj duse, ako on vec ima plan? Mislis da on od tebe treba instrukcije? Il od vudu vraceva pod imenom SPC?

Eto, vidis, zato se ateisti bune, ne daju da vas deru, a ni nas. Brane i tebe i mene, tebe tvoje nesvesti a mene od haraca. Budi zahvalna sto ima neko ko i na tebe misli, samo to nije SPC.
 
Poslednja izmena:
Ti bi da se vernicima oduzme pravo da traze svoja zakonska i ustavna prava ? Ateisti mogu da traze promenu zakona , a vernici ne mogu ? Kakva je to diskriminacija ? Sta su ateisti neka '' visa rasa', oni mogu da traze promenu humne,zastave i grba Srbije, za njih je drzava privatni sektor,jer mogu to da traze ???!!!
Po tebi je ne vera vera ? Komicnio kao i uvek.
Ateisticke organizacije kada hoce da budu iznad drugih institucija, to je uredu ? Ateisti mogu da traze, a Crkva ne moze ? Ti jos zabranjuje nekom da li ce da se buni ili ne ? Smesno
Pazi ovo ateisticke organizacije mogu,a Crkva ne moze....
Tebe ateisticka organizacija nesto pita, imas njihov program i automaski moras da ga prihvatis. Da li ti odobravas Enver Hodzu,Lenjina,Staljina,Pol Pota i druge ? Kome ateisticke organizacije polazu racune samo kazu clanovima - DAJ PARE ZA CLANARINU,ko ne plati sut karta.
Ateisticke organizacijom monopol nad istinom, ali da se placa clanarina i da se daju donacije.
 
Mozes li prvo da mi objasnis o kojem pravu pricas?
Ateisti traze suspenzije i proveru ustavnosti donetih zakona koje krse sekularizam Srbije. Crkva nema sta da trazi u politici i obrazovanju, zna se sta je vera, i gde joj je mesto, al izgleda da popovi to ne vide tako, pa zele da poistovete naciju sa pravoslavljem.

Ne vera nije vera, razumes li ti to?

Po tebi je ne vera vera ?

Jes vala komiscno, svako tvoje tumacenje mojih reci, ja kazem isto sto i ti, i ti se onda meni smejes.

Ateisticke organizacije kada hoce da budu iznad drugih institucija, to je uredu ?

Sta to ateisti traze a nije po ustavu? Svako ima pravo u Srbiji, da ako smatra da je neki zakon neustavan, bez obzira o kom zakonu pricamo, podnese zalbu. To je osnovno gradjansko pravo.
Na drugoj strani, ne moze crkvena institucija sugerisati UVODJENJE zakona, zato sto crkva nije drzavna institucija. Drzavi nije dozvoljeno da favorizuje jednu instituciju naspram druge. Kao sto ne moze ni Maxi Diskont uvoditi casove u skolu, ili traziti nekakve specijalne statuse, tako ne moze ni crkva. Ateisti ne traze nikakve specijalne statuse za sebe, vec one koji su neustavni, da se skinu.
Na ove ostale budalastine, dzaba trositi reci opet u krug. Zapravo sve sto sam napiso je dzaba, kad ti ne razumes ni sebe samu sta pises, al dosadno mi nesto ovih dana.
 
Mozes li prvo da mi objasnis o kojem pravu pricas?
Ateisti traze suspenzije i proveru ustavnosti donetih zakona koje krse sekularizam Srbije. Crkva nema sta da trazi u politici i obrazovanju, zna se sta je vera, i gde joj je mesto, al izgleda da popovi to ne vide tako, pa zele da poistovete naciju sa pravoslavljem.





Jes vala komiscno, svako tvoje tumacenje mojih reci, ja kazem isto sto i ti, i ti se onda meni smejes.



Sta to ateisti traze a nije po ustavu? Svako ima pravo u Srbiji, da ako smatra da je neki zakon neustavan, bez obzira o kom zakonu pricamo, podnese zalbu. To je osnovno gradjansko pravo.
Na drugoj strani, ne moze crkvena institucija sugerisati UVODJENJE zakona, zato sto crkva nije drzavna institucija. Drzavi nije dozvoljeno da favorizuje jednu instituciju naspram druge. Kao sto ne moze ni Maxi Diskont uvoditi casove u skolu, ili traziti nekakve specijalne statuse, tako ne moze ni crkva. Ateisti ne traze nikakve specijalne statuse za sebe, vec one koji su neustavni, da se skinu.
Na ove ostale budalastine, dzaba trositi reci opet u krug. Zapravo sve sto sam napiso je dzaba, kad ti ne razumes ni sebe samu sta pises, al dosadno mi nesto ovih dana.

Ti ces da odredis da Crkva nema sta da trazi u politici i obrazovanju, a ateisti mogu. Crkva ima pravo da kaze glasno i jasno svoje misljenje.
Apsolutno nije isto.
To ti gradjansko pravo oduzimas Crkvi, ateisti mogu da traze promenu srpske himne,zastave i grba, a Crkva ne sme da pisne....
Crkvena ima pravo kao i svako drugi da sugerise uvodjenje zakona, ili neces mozda da kazes da je to krivicno delo ? Ni ateisticke oraganizacije nisu drzavne institucije, a sta sve sugerisu i traze.
Crkva moze da trazi specijalne stause, to nike krivicno delo...
Ti ne razumes ni gluposti koje sam napises, a ne osnovne stvari kako funkcionisa pravna drzava i koja su prava......Ako ti je dosadno onda se prihvati nekog posla, a nemoj se ovde hvaliti svojim nezanjem i blamirati.
 

Back
Top