Opera u novom izdanju

gost 270414

Veoma poznat
Poruka
13.578
Izašla je nova verzija browzera OPERA.

Ovako nešto loše još nisam video da je neko mogao da plasira. Od najboljeg browsera, napravili su takvu šuplju kantu koja još nije viđena od kad je interneta.

Nedostaju apsolutno sve osnovne komande za podešavanje, kao i nedostatak padajućeg menija, nema podešavanja ni pristupa za podešavanja sistema zaštite.

Neznam, šta vi mislite o ovoj novotariji Opera v 15 ?
 
Opera 15 je nagli zaokret.Opera je izgubila dosta u opcijama.Meni sve to smeta pogotovo jer sam bio odani korisnik još od verzije 8.Opera je pravila rezove i kada je pravila prelaz sa verzije 11.64 na 12.00,ali nije bilo ovakvih amputacija.S obzirom da Opera verzija 15 kao jezgro ima Chromium,na kome je baziran Chrome browser,ne vidim zašto bi iko od sada uopšte koristio Opera browser,jer to jednostavno nema smisla.Nedonošče od softvera.
 
Ja koristim Operu 12.16 i intersantno kad idem na update kaže da koristim najnoviju verziju.
Tako da bih je instalirao moram ručno da je skinem i što je još intersantnije kad je instaliram onda su obe u funkciji.
Opera je po meni najbolji pretraživač ali ima tu manu što nikad neznaš šta te čeka sa novom verzijom i to je uglavnom samo dizajn u pitanju, tri puta su samo menjali ikonu za prikaz htm fajlova, dok su se neke krupnije greške i nedostaci prenosile iz verzije u verziju.Neznam šta su se uhvatili za tu promenu dizajna, ako ostane ovakva kakva jeste (najnovija verzija) prelazim na Mozilu.
 
Ja sam koristio Operu oduvek - pa do pre par dana. Probao sam verziju 15 i obrisao za par minuta - nema bookmark bar !!!
Vratio se na 12.16 i istovremeno prešao na windows 7. Tu mi je youtube jako sporo išao i sad koristim Chrome i happy end.

Happy malo sutra.
1. Ne može da se promeni hotkey. Ja sam navikao da je ctrl+n novi tab..
2. Često slušam radio stanice, i umesto da kao Opera skine fajl u temp dir i posle ga obriše, imam gomilu tih PLS fajlova...
A vidim da tu opciju ljudi traže zadnjih 5 godina...
(brisanje pls fajlova sam sredio sa ovim programom)

Firefox, sa druge strane, često puca.
Opera, em što je spora su youtube na windows 7 (ta ista na istom kompu sa XP radi super), em joj treba pola sata da se učita.
 
Poslednja izmena:
Obrisao sam odmah tu novotariju, i instalirao staru verziju, odnosno 12.16 .

Za Linux još neznam za Operu kad če novu verziju baziranu na hromium, ali molim Boga da nezeznu i tu.

Operu koristim dugo, više niz godina, i nemam nameru da je se okanem. :)
 
Nikada nisam mogao da koristim operu. mozila, a posle toga ff.
Mozila je opasna u Windowsu, jer nema zaštitu. Ona je pisana bila isključivo za Linux, gde sam OS štiti od nepoželjnih "gostiju". :)

Kasnijim prohtevima korisnika urađena je i za Windows, ali tu se mora ručno unositi mnogo toga, što se tiče zaštite, i opet ostaje šuplja kanta. Mozilu u Windowsu koriste večinom zato što dozvoljava otvaranje sajtova sumnjive sadržine koje drugi brouzeri neče da otvaraju. Veoma riskantno i opasno. :)
 
Poslednja izmena:
Ipak ispade da je Chrome najbolji. Za brovsing je super , spada u lightweight aplikacije i nema trista opcija kao mozila i opera. Samo one najpotrebnije.
Chrome rulez

Никад ми неће бити јасно зашто људи тврде да је Хром слабо захтевна апликација кад користи меморије дупло више у односу на Фајерфокс:dontunderstand:
 
Никад ми неће бити јасно зашто људи тврде да је Хром слабо захтевна апликација кад користи меморије дупло више у односу на Фајерфокс:dontunderstand:
Pa kad neznaju.
Najgori brouzer koji je ikad izmišljen, a masa se lepi za njega zato što dozvoljava sve, i viruse i malware koji su pratioci onoga što večina korisnika koristi, a ne bi trebalo. :)
 

Back
Top