Savest

gost 310829

Veoma poznat
Poruka
10.351
Kažu da čovek i kad poleti visoko ne treba da zaboravi ko je, i odakle dolazi jer će ga u suprotnom onaj gore podsetiti, a on uvek zna kako :)

recimo imao sam priliku upoznati par ljudi odavde i ostao sam zatečen ponašanjem nekih, ne bih nabrajao situacije da ne ispadne da sam sujetan ili nekog prozivam, verujem da svi znate za po neki slučaj iz svog životnog okružnja...

mene samo interesuje da li su ljudi svesni da pre ili kasnije sve dođe na naplatu? svaka laž, svaka pakost se jednom mora naplatiti...
naravno pričam samo o LJIS odnosima.

Kolko se plašite savesti?
 
Па гризе ме, рецимо извређам неког толико да тај неко хоће полицију да зове, па после сат-два се као извињавам и онда тај неко каже: Ма носи се!!!
И онда после 5-6 дана опет извређам тог неког и тако у круг. Ал' поента у томе је што изгубим ту, тај неко се све више удаљи од мене. Ето то је моја казна и суд, барем тако видим, можда има нека друга казна.

ебига, кад се изнервирам не знам да се контролишем, свашта кажем, шта да радим.
 
svejedno
kad pakostiš nekom jer razmišljaš o posledicama toga?

- - - - - - - - - -

Па гризе ме, рецимо извређам неког толико да тај неко хоће полицију да зове, па после сат-два се као извињавам и онда тај неко каже: Ма носи се!!!
И онда после 5-6 дана опет извређам тог неког и тако у круг. Ал' поента у томе је што изгубим ту, тај неко се све више удаљи од мене. Ето то је моја казна и суд, барем тако видим, можда има нека друга казна.

ебига, кад се изнервирам не знам да се контролишем, свашта кажем, шта да радим.

to nije kazna, nego normalna reakcija, ja pričam o savesti i karmi
 
Па гризе ме, рецимо извређам неког толико да тај неко хоће полицију да зове, па после сат-два се као извињавам и онда тај неко каже: Ма носи се!!!
И онда после 5-6 дана опет извређам тог неког и тако у круг. Ал' поента у томе је што изгубим ту, тај неко се све више удаљи од мене. Ето то је моја казна и суд, барем тако видим, можда има нека друга казна.

ебига, кад се изнервирам не знам да се контролишем, свашта кажем, шта да радим.

Naucis da se ne iznerviras
Mnogo bolje ces se osecati
 
onaj fizichki zakon pricha o akciji i ekvivalentnoje reakciji
mada neshto u poslednje vreme ne verujem u bozju pravdu
ma...pravdu uopshte
moral je,uostalom relativan...razlichito shvatan od drushtvenih grupa i vremena
savest proistiche direktno iz toga...nasheg koncepta moralnih normi
 
onaj fizichki zakon pricha o akciji i ekvivalentnoje reakciji
mada neshto u poslednje vreme ne verujem u bozju pravdu
ma...pravdu uopshte
moral je,uostalom relativan...razlichito shvatan od drushtvenih grupa i vremena
savest proistiche direktno iz toga...nasheg koncepta moralnih normi

ja sve više uviđam tu povezanost
a moralnost i pravdu ne bih komentariso
 
Знам али моја себичност ми то не дозвољава, као и жеља за осветом. Уплашим се самог себе кад видим које зло зна да проради у мени.

Kad uspes to da pobedis osecaces se prelepo

- - - - - - - - - -

Covek koji nije bio prihvacen u zemlji u kojoj je bio "svoj na svome" ne treba da se obazire ni na sta sto se tice toga odakle dolazi
 
Poslednja izmena:
ja sve više uviđam tu povezanost
a moralnost i pravdu ne bih komentariso
Patrijarh Pavle je govorio ~ ne moze se zlo raditi , a dobrom se nadati . Nisam religiozan , ali tu ima puno istine .
Vjerujem u neku kosmicku pravdu i mislim da sve dodje na naplatu prije ili kasnije .Lopovi nemaju miran san jer se
plase za svoju goozicu , a revolverasi prije ili kasnije naidju na nekog ko brze poteze !
 
Kažu da čovek i kad poleti visoko ne treba da zaboravi ko je, i odakle dolazi jer će ga u suprotnom onaj gore podsetiti, a on uvek zna kako :)

recimo imao sam priliku upoznati par ljudi odavde i ostao sam zatečen ponašanjem nekih, ne bih nabrajao situacije da ne ispadne da sam sujetan ili nekog prozivam, verujem da svi znate za po neki slučaj iz svog životnog okružnja...

mene samo interesuje da li su ljudi svesni da pre ili kasnije sve dođe na naplatu? svaka laž, svaka pakost se jednom mora naplatiti...
naravno pričam samo o LJIS odnosima.

Kolko se plašite savesti?

kakva glupost idi drkaj bolje
 
sad svi ispadoše sveci :lol:
a ova priča na koju sam ja naišo baš na ovom forumu... znači ja koji u boga ne verujm i u crkvu ne idem sam se krstio i levom i desnom
da neko toliko bolestan može biti, toliko laži i spletki, uvlačenja nevinih pa i mene nesvesno.... jednostavno sam verovo da tako nešto postoji samo na filmu :(


a to će mu se obit o glavu kad tad
 
sad svi ispadoše sveci :lol:
a ova priča na koju sam ja naišo baš na ovom forumu... znači ja koji u boga ne verujm i u crkvu ne idem sam se krstio i levom i desnom
da neko toliko bolestan može biti, toliko laži i spletki, uvlačenja nevinih pa i mene nesvesno.... jednostavno sam verovo da tako nešto postoji samo na filmu :(


a to će mu se obit o glavu kad tad

toga imas i ovde i u rl kolko oces, oguglas vremenom....mislim fascinira i dalje ali ne potresa vise ....

ja konkretno kazem da u ljs to ne radim, nisam rekla uopsteno u zivotu :mrgreen:
 

Back
Top