Prijateljstvo

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
konkretno patnja kada se posvadjate ili naljutite na nekog prijatelja, jako dobrog prijateja
nesto slicno kao prekid ljubavne veze, samo mi se cini da u tom slucaju sujeta igra vecu ulogu nego kada je u pitanju prijateljstvo
osecam se nekako tuzno prazno bezvoljno
i kada je nesto prolazno, svadja nesklad i ako se prijateljstvo trajno prekida
kao da patim
 
Jel? Ja vidiš, više ne patim. Jer kapiram, da je neko taj zaista vredan kao moj prijatelj, ne bi mu ni u ludilu palo, da radi neke nebuloze. Čim ih radi, znači da me ne vrednuje, ne poštuej i da ispituje gram moga strpljenja i meru mojih živaca, a to mi hvala lepo, ne treba.

Ja naučih, da razdvajam bitno od nebitnog. Nebitnoće i važnoće..od (ne) ljudi.

I sada mi je super. Sečem po kratkom postupku. Izgovora sam se nasluša(va)la.

A, sujeta je bila i ostala čudo. U svim međuljudskim postupcima.

I tebi savetujem isto. Ja se više ne svađam, ne prepirem, ne čekam i neću da slušam kojekakve baljezgarije...

Život je samo jedan.



:bye:
 
Ne gubim prijatelje... Tesko me ljudi zavole ali kad me zavole obicno biva za celi zivot. Ako su se neka prijateljstva i ugasila to je razlaz sam od sebe, nikad patnja, mrznja i teske reci. I da dodam prijateljstvo cenim vise nego bilo koji drugi medjuljudski odnos, osim odnosa dete-roditelj.
 
Jel? Ja vidiš, više ne patim. Jer kapiram, da je neko taj zaista vredan kao moj prijatelj, ne bi mu ni u ludilu palo, da radi neke nebuloze. Čim ih radi, znači da me ne vrednuje, ne poštuej i da ispituje gram moga strpljenja i meru mojih živaca, a to mi hvala lepo, ne treba.

Ja naučih, da razdvajam bitno od nebitnog. Nebitnoće i važnoće..od (ne) ljudi.

I sada mi je super. Sečem po kratkom postupku. Izgovora sam se nasluša(va)la.

A, sujeta je bila i ostala čudo. U svim međuljudskim postupcima.

I tebi savetujem isto. Ja se više ne svađam, ne prepirem, ne čekam i neću da slušam kojekakve baljezgarije...

Život je samo jedan.



:bye:

Prije mjesec dana sam se posvađala sa najboljom drugaricom, bile smo baš bliskee i jedino me ona razumijela i podržavala u svemu, sanjala sam kako mi kaže da hoće da se pomirimo i bila sam baš srećna, muči me to što više nismo u kontaktu al povrijedila me jakoo, oprostila bih joj kada bi ona inicirala pomirenje, ja neću, ne osjećam se krivom...Ako je ona odlučila da tako ostanee ja se neću truditi da promijenim njenu odluku...
 
Imam drugaricu još iz školske klupe. Zajedno smo odrastale, sazrevale, delile tajne..........Sa njom mogu da sedim i samo da ćutim i da se osećam prijatno. Mnogo toga i lešog i ružnog prošle smo zajedno. Ona je jedina osoba koja može da primeti moju tugu. Za sve ove godine našeg prijateljstva jednom smo se posvadjale i nismo razgovarale mesec dana. Patila sam, nedostajala mi je puno ali glupi ponos i sa moje i sa njene strane sputavao nas je da bilo koja od nas dve povuče taj prvi potez koji vodi ka pomirenju. Srele smo se slučajno u gradu i čim su nam se pogledi sreli počele smo da plačemo obe i da se izvinjavamo jedna drugoj. Pravog prijatelja teško je naći zato ne treba tako lako otpisati prijatelja kada dodje do svadje čak i ako je on apsolutno kriv. Treba nekada i oprostiti.

1329478227_250_poster_photo.jpg
 
Izgubio sam nekoliko prijatelja zauvek(vidimo se u Večnim lovištima:mrgreen:),a od nekoliko nas život udaljio-udaljenost,
druge profesije i sve ređe viđanje...
Ostalo mi podosta prijatelja i ni s jednim se nisam svađao...Imam i tri veoma dobre prijateljice...S njima mi je odnos još
bolji,pošto u njemu uvek ima pomalo erotike (:mrgreen:),ali ,svesno,ne i seksa...
Pošto sam u ozbiljnim godinama,sad znam da sam na vreme čitao Kamasutru i shvatio na vreme da su i ljubav i prijateljstva
cvetne bašte koje treba negovati,zalivati i hraniti... Prijatelji od kojih sam udaljen i s kojima se ređe viđam su se udaljili jer nisam
uložio (kažemo:nisam stigao:roll:)na vreme dovoljno truda...
Prijateljstvo nije ljubav-to je pružanje pažnje,plemenitosti,sinergija, podrška (obostrana) i zajednička sećanja...I još ponešto,
od slučaja do slučaja...
 
Izgubio sam nekoliko prijatelja zauvek(vidimo se u Večnim lovištima:mrgreen:),a od nekoliko nas život udaljio-udaljenost, druge profesije i sve ređe viđanje... Ostalo mi podosta prijatelja i ni s jednim se nisam svađao...Imam i tri veoma dobre prijateljice...S njima mi je odnos još bolji,pošto u njemu uvek ima pomalo erotike (:mrgreen:),ali ,svesno,ne i seksa... Pošto sam u ozbiljnim godinama,sad znam da sam na vreme čitao Kamasutru i shvatio na vreme da su i ljubav i prijateljstva cvetne bašte koje treba negovati,zalivati i hraniti... Prijatelji od kojih sam udaljen i s kojima se ređe viđam su se udaljili jer nisam uložio (kažemo:nisam stigao:roll:)na vreme dovoljno truda... Prijateljstvo nije ljubav-to je pružanje pažnje,plemenitosti,sinergija, podrška (obostrana) i zajednička sećanja...I još ponešto, od slučaja do slučaja...
Prijateljstvo je zabluda. Postoje samo međusobne simpatije i ništa više.
 
vazi za sve odnose, a ne samo ljubavne....



ja se vise ne opterecujem, ne razmisljam...da je nesto valjalo trajalo bi. nikada do prekida i svadje ne dolazi zbog jedne stvari, nego se nakuplja i nakuplja i pukne...ko apsces, koji na kraju pukne i gnoj iscuri. a ako je svadja zbog jedne stvari, onda to mora biti nesto krupno, a u tom slucaju to i nije bilo dvosmerno prijateljstvo.
 
Od mnogih prijatelja sam se samo udaljila, fizički ili emotivno. Sa prijateljima mogu da se posvađam, ali to ne bude konačan prekid prijateljstva. Retkost je imati dobre prijatelje, ne zato što su ljudi generalno loši, već zato što teško srećem one koji mi u toj meri odgovaraju da mi mogu biti prijatelji.
 
Jel? Ja vidiš, više ne patim. Jer kapiram, da je neko taj zaista vredan kao moj prijatelj, ne bi mu ni u ludilu palo, da radi neke nebuloze. Čim ih radi, znači da me ne vrednuje, ne poštuej i da ispituje gram moga strpljenja i meru mojih živaca, a to mi hvala lepo, ne treba.

Ja naučih, da razdvajam bitno od nebitnog. Nebitnoće i važnoće..od (ne) ljudi.

I sada mi je super. Sečem po kratkom postupku. Izgovora sam se nasluša(va)la.

A, sujeta je bila i ostala čudo. U svim međuljudskim postupcima.

I tebi savetujem isto. Ja se više ne svađam, ne prepirem, ne čekam i neću da slušam kojekakve baljezgarije...

Život je samo jedan.



:bye:

da, nekad nas nepostuju to se slazem
ali manje vise ovde se i ne radi o tom nepostovanju vec malo bahacenju
imam ja razumevanja za svakakve gluposti
necu prekinuti prijateljstvo jer mi je bezveze da na jednu ili petu gresku idem u krajnost toliku
ali ne mogu vise i necu da trpim i da se nerviram
ali mi je jako tesko zbog toga
nisam ja tip koji se svadja inati isteruje pravdu ili uci nekog lekcije ponasanja
ali kad je dosta dosta je
 
Prije mjesec dana sam se posvađala sa najboljom drugaricom, bile smo baš bliskee i jedino me ona razumijela i podržavala u svemu, sanjala sam kako mi kaže da hoće da se pomirimo i bila sam baš srećna, muči me to što više nismo u kontaktu al povrijedila me jakoo, oprostila bih joj kada bi ona inicirala pomirenje, ja neću, ne osjećam se krivom...Ako je ona odlučila da tako ostanee ja se neću truditi da promijenim njenu odluku...
to je po meni inat
ja se retko inatim, to moram biti jako povredjena ili ljuta za tako nesto
ovde je bilo svadje rasprave ali je vise stvar principa i loseg ponasanja nje prema meni
 
imam jednu pravu drugaricu
priređivala mi je svašta ružno a i ja sam njoj
al' nekako se pređe preko toga,
štaznam uvek na takve stvari gledam kao na loš dan... znam kakva je i te crne tenutke brzo zaboravljam, tako valjda i ona
 
konkretno patnja kada se posvadjate ili naljutite na nekog prijatelja, jako dobrog prijateja
nesto slicno kao prekid ljubavne veze, samo mi se cini da u tom slucaju sujeta igra vecu ulogu nego kada je u pitanju prijateljstvo
osecam se nekako tuzno prazno bezvoljno
i kada je nesto prolazno, svadja nesklad i ako se prijateljstvo trajno prekida
kao da patim

joj bre sejo shto si neshto na patosu :lol:

ne mogu dugo da se ljutim na jako dobrog prijatelja, osim ako ne postoji opasno jak razlog, a to vodi ka prekidu prijateljstva..
sitnice i charke lagane su nebitne...prelazimo ..
uostalom, uvek volim da pitam i raschistim do kraja..
 
joj bre sejo shto si neshto na patosu :lol:

ne mogu dugo da se ljutim na jako dobrog prijatelja, osim ako ne postoji opasno jak razlog, a to vodi ka prekidu prijateljstva..
sitnice i charke lagane su nebitne...prelazimo ..
uostalom, uvek volim da pitam i raschistim do kraja..
jesam u bedaku
i ja volim sve da bude nacisto
ne ostavljam nista nedoreceno ili neucinjeno
ali i da kazem, sada kada razmisljam, ispascu smesna
sto se vako lose osecam onda?
 
oprostiti nekom jednom, tj.prvi put pa i dvaput, OK moze nije problem samo je problem sto je ogromna sansa da ce se desavati stalno...Sto vam, ja mislim u zivotu ne treba-jer prijatelj je tu da se oslonis na njega kad ti je teskoa amo ce te bas onda ispaliti..onda hebesh ti to! jasam jedno prijateljstvotakoprekinuo a prethodno sam toj osobi rekao u lice*to i to sto si mi uradio mi smeta nemkjto daradis*2putsamprogutaotreci put nisam mogao tj nisam zeleo...ako vas neko razume i voli tako puno jednostavno vam ne bi radio to sto vam radi...jednom moze da se oprosti mozda dvaput sve preko toga je GLUPOST i ILUZIJA!a nazalost linija izmedju ljubavi i mrznje je tako tanka...zasto se velika neprijateljstva i mrznja radjaju bas iz velikih ljubavi, prijateljstava , bliskosti.....?bas zato sto sve vreme se borimo za ljubav, prijateljstvo, balansiramo na tankoj zici,liniji izmedju dobra i zla, ljubavi i mrznje...

- - - - - - - - - -

oprostiti nekom jednom, tj.prvi put pa i dvaput, OK moze nije problem samo je problem sto je ogromna sansa da ce se desavati stalno...Sto vam, ja mislim u zivotu ne treba-jer prijatelj je tu da se oslonis na njega kad ti je teskoa amo ce te bas onda ispaliti..onda hebesh ti to! jasam jedno prijateljstvotakoprekinuo a prethodno sam toj osobi rekao u lice*to i to sto si mi uradio mi smeta nemkjto daradis*2putsamprogutaotreci put nisam mogao tj nisam zeleo...ako vas neko razume i voli tako puno jednostavno vam ne bi radio to sto vam radi...jednom moze da se oprosti mozda dvaput sve preko toga je GLUPOST i ILUZIJA!a nazalost linija izmedju ljubavi i mrznje je tako tanka...zasto se velika neprijateljstva i mrznja radjaju bas iz velikih ljubavi, prijateljstava , bliskosti.....?bas zato sto sve vreme se borimo za ljubav, prijateljstvo, balansiramo na tankoj zici,liniji izmedju dobra i zla, ljubavi i mrznje...

- - - - - - - - - -

oprostiti nekom jednom, tj.prvi put pa i dvaput, OK moze nije problem samo je problem sto je ogromna sansa da ce se desavati stalno...Sto vam, ja mislim u zivotu ne treba-jer prijatelj je tu da se oslonis na njega kad ti je teskoa amo ce te bas onda ispaliti..onda hebesh ti to! jasam jedno prijateljstvotakoprekinuo a prethodno sam toj osobi rekao u lice*to i to sto si mi uradio mi smeta nemkjto daradis*2putsamprogutaotreci put nisam mogao tj nisam zeleo...ako vas neko razume i voli tako puno jednostavno vam ne bi radio to sto vam radi...jednom moze da se oprosti mozda dvaput sve preko toga je GLUPOST i ILUZIJA!a nazalost linija izmedju ljubavi i mrznje je tako tanka...zasto se velika neprijateljstva i mrznja radjaju bas iz velikih ljubavi, prijateljstava , bliskosti.....?bas zato sto sve vreme se borimo za ljubav, prijateljstvo, balansiramo na tankoj zici,liniji izmedju dobra i zla, ljubavi i mrznje...
 
uh, udaljih se od prijatelja kad sam se udala.. otišla daleko :aha:
ali još ima par onih sa kojima sam prošla sve i svašta..
setim se da nazovem ili bar da pustim poruku..
kad se sretnemo, nastavljamo gde smo stali nakon obaveštavanja o novostima u životu, kao da nismo kilometrima udaljeni
takvih ljudi u mom životu je jako malo, ali nikad ne razmišljam da smo se razišli iako realno i jesmo
sa nekima se ne čujem mesecima
al' to ne znači da im se neću javiti kad odem kod mame, pozovem na pivo, obavezno, to i očekuju od mene k'o što ja očekujem da pristanu :)
 
oprostiti nekom jednom, tj.prvi put pa i dvaput, OK moze nije problem samo je problem sto je ogromna sansa da ce se desavati stalno...Sto vam, ja mislim u zivotu ne treba-jer prijatelj je tu da se oslonis na njega kad ti je teskoa amo ce te bas onda ispaliti..onda hebesh ti to! jasam jedno prijateljstvotakoprekinuo a prethodno sam toj osobi rekao u lice*to i to sto si mi uradio mi smeta nemkjto daradis*2putsamprogutaotreci put nisam mogao tj nisam zeleo...ako vas neko razume i voli tako puno jednostavno vam ne bi radio to sto vam radi...jednom moze da se oprosti mozda dvaput sve preko toga je GLUPOST i ILUZIJA!a nazalost linija izmedju ljubavi i mrznje je tako tanka...zasto se velika neprijateljstva i mrznja radjaju bas iz velikih ljubavi, prijateljstava , bliskosti.....?bas zato sto sve vreme se borimo za ljubav, prijateljstvo, balansiramo na tankoj zici,liniji izmedju dobra i zla, ljubavi i mrznje...

- - - - - - - - - -

pa nije prijateljstvo samo kada nama nesto treba ili nam tesko
to mora da bude obostrano
i dobre i lose stvari
shvatam da su ljudi satkani od dobrog i loseg
popricale smo i rekla sam sta sam imala

i dalje sam ljuta, jako samo se pomalo osecam sada i izmanipulisano
to je valjda kad neko ume ili nas je navikao da se izdndava
ali polako da se meni sve slegne ja ne odustajem da to dovedem u red
 
konkretno patnja kada se posvadjate ili naljutite na nekog prijatelja, jako dobrog prijateja
nesto slicno kao prekid ljubavne veze, samo mi se cini da u tom slucaju sujeta igra vecu ulogu nego kada je u pitanju prijateljstvo
osecam se nekako tuzno prazno bezvoljno
i kada je nesto prolazno, svadja nesklad i ako se prijateljstvo trajno prekida
kao da patim
i ja patim ako se desi.
za mene su prijatelji neraskidiva, trajna kategorija.
 
vazi za sve odnose, a ne samo ljubavne....



ja se vise ne opterecujem, ne razmisljam...da je nesto valjalo trajalo bi. nikada do prekida i svadje ne dolazi zbog jedne stvari, nego se nakuplja i nakuplja i pukne...ko apsces, koji na kraju pukne i gnoj iscuri. a ako je svadja zbog jedne stvari, onda to mora biti nesto krupno, a u tom slucaju to i nije bilo dvosmerno prijateljstvo.

Mene iskreno zanima da li postoji ijedan ljudski odnos (sem onog samim sobom odnosno roditelj dete) u kojem se posle izvesnog vremena na nakupi gnoj, ocaj, dosada..
Da li smo mi uopste sposobni za neki pozitivan odnos koji bi bio trajan i dubok?
 
Imam drugaricu još iz školske klupe. Zajedno smo odrastale, sazrevale, delile tajne..........Sa njom mogu da sedim i samo da ćutim i da se osećam prijatno. Mnogo toga i lešog i ružnog prošle smo zajedno. Ona je jedina osoba koja može da primeti moju tugu. Za sve ove godine našeg prijateljstva jednom smo se posvadjale i nismo razgovarale mesec dana. Patila sam, nedostajala mi je puno ali glupi ponos i sa moje i sa njene strane sputavao nas je da bilo koja od nas dve povuče taj prvi potez koji vodi ka pomirenju. Srele smo se slučajno u gradu i čim su nam se pogledi sreli počele smo da plačemo obe i da se izvinjavamo jedna drugoj. Pravog prijatelja teško je naći zato ne treba tako lako otpisati prijatelja kada dodje do svadje čak i ako je on apsolutno kriv. Treba nekada i oprostiti.

Pogledajte prilog 293925

Mora se oprastati

Niko nije savrsen

- - - - - - - - - -

Bitna su mi prijateljstva i spremna sam da oprastam...
 
konkretno patnja kada se posvadjate ili naljutite na nekog prijatelja, jako dobrog prijateja
nesto slicno kao prekid ljubavne veze, samo mi se cini da u tom slucaju sujeta igra vecu ulogu nego kada je u pitanju prijateljstvo
osecam se nekako tuzno prazno bezvoljno
i kada je nesto prolazno, svadja nesklad i ako se prijateljstvo trajno prekida
kao da patim

Ako je sitnica, nesporazum u pitanju, patim.

Ali ako me neko izda ne patim, takvu osobu (tzv. prijatelja) otpisem kao da nikada nije ni postojao, s lakocom.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
^^ To je ono sto ljudi ne kontaju-znaci nije oprostiti nekome pustiti da te taj neko ponizava, gazi, da se odnosi LOSE prema Tebi-nije isto kad je nesporazum sitnica i kad su malo vece stvari u pitanju...I buduci da se prijateljstvo zasniva na poverenju-kad neko izigra to tvoje poverenje-o kakvoim mi prijateljstvu mozemo da pricamo...? Moooozda mozemo toj osobi pruziti sansu i to je ono sto je svacija individualna odluka-niko ne moze nas krst umesto nas nositi...
 

Back
Top