Лагање
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Лагање

Buduća legenda
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    836

Podrazumevano Лагање

сви ту и тамо помало лажемо, али мене занима појам патолошки лажов.
    пошто нисам стручан за психологију надам се да ће се јавити стручњак да разјасни ову појаву.

дешавало ми се да слушам особу која иако сам тотално сигуран у то да није стварност са толиком убедљивошћу лаже да се некад помислим ко зна можда је стварно тако, а да сам ја то само преспавао
    патолошки лажови су углавном убедљиви јер вероватно ту лаж схватају као стварност, уствари за њих то и није лаж јер поседују у глави такву слику и само је преносе речима.

занима ме да ли је тај случај психолошки поремећај и да ли има везе са поремећајем идентитета

то сам чак приметио и овде на овом форуму
    рецимо клонови

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Re: Лагање

Ih pa politicari su ti najbolji primer.
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa i sam kažeš
    ako laganje ne shvatiš kao nešto pogrešno i loše
    vrlo lako se primiš na sopstvenu laž
    mozak ne razlikuje okruženje, samo emociju koju proizvodi
    u laži je jedino nametnuta moralna barikada koja je čini laži

Buduća legenda
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    836

Citat Original postavio markons82 Pogledaj poruku
    Ih pa politicari su ti najbolji primer.
    мислиш да је њихова стварност заиста леп живот грађана србије, не верујем у то.
    нисам мислио на тај чин лагања у смислу ако мене изабереш јешћеш мед и млеко. то је лаж да би дошао на власт и ја би тако лагао да би ме изабрали, јер народ очито воли да слуша како ће бити боље.

него када човек лаже а убеђен је да је то стварност

Buduća legenda
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    836

Citat Original postavio BlackLeather Pogledaj poruku
    pa i sam kažeš
    ako laganje ne shvatiš kao nešto pogrešno i loše
    vrlo lako se primiš na sopstvenu laž
    mozak ne razlikuje okruženje, samo emociju koju proizvodi
    u laži je jedino nametnuta moralna barikada koja je čini laži
    па јел то значи да није поремећај, сам створим слику неки свој илузорни свет убеђен да је то стварност и тако је презентујем иако ти видиш да ту нешто не штима.

Obećava
    Učlanjen
    29.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Patoloski lazov ima potrebu sve vise i vise da laze i naravno da se gubi u tome..Mislim da nema leka osim ako ta sama osoba ne dozivi neko prosvetljenje i potrazi strucnu pomoc mada tesko...Obicno to pocinje maltretiranjem roditelja i okoline jos dok je dete.Pocinje da zivi tako i vidi da ima neke privilegije trenutno dok se ne otkrije...Medjutim kada se otkije pocinje da izigrava zrtvu, jer je on u svojoj glavi napravio pricu koja je po njemu skroz opravdana.Kada se nadje otkrivenim u potpunosti on pocinje da se udaljava od te osobe, jer ne zeli da ga bilo ko ugrozava u njegovom laganju ili pocinje da se brani i pravda verujuci u to da zaista nije kriv.Ovo je jedna velika zavisnost i treba da se leci, mada retko ko zaista zeli da prizna sebi da sa njim nesto nije u redu...
    Sto se tice foruma ovde se nalazi dosta ljudi koji su asocijalni u stvarnom zivotu i ovde nalaze utehu da budu ono sto zele tako da to vise ima veze sa poremecajem identiteta nego sa patologijom lazi...I to je poremecaj, jer ti zivis opet dvostruki zivot i na neki nacin bezis u svoj mali svet gde niko ne zna ko si ni odakle si i mozes biti stagod pozelis...

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2259

Mislim, da s njima kao ličnostima nije nešto u redu. Ali, ono..debelo. Teško mi je bilo da svarim sve, neke stvari od nekih takvih ljudi. Jer zdrave svesti i čiste pameti, ti moraš da se uFatiš za glavu, i da pomisliš, tu neko nije normalan, u najmanju ruku..lud. A, onda sam shvatila...da je laž jedna teška droga, s koje se ne skida svako. A neko, nažalost, nikada.

Digneš ruke, skloniš se i pustiš ljude da žive sopstveni filmić u kojem se ne zna, da li pre obmanjuju sebe ili druge.

Ali, da je neka boleS (ja nisam stručna), ali sam duboko uverena i uverenja..da mora biti.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •