Рогозин: брак између Русије и Србије није само из интереса него и из љубави

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Након вишечасовних разговора потпредседника владе Србије и Русије, Александра Вучића и Дмитрија Рогозина, одржана је конференција за новинаре на којој су они сумирали свој данашњи сусрет и оценили даљи ток српско-руске сарадње. Иначе, конференција је започела са закашњењем, зато што је, по речима Вучића, било много тема за разговоре.
На почетку прес-конференције, српски вицепремијер је нагласио да се у руској делегацији налазе највећи и најважнији представници руске војне индустрије, а међу њима је нарочито поменуо директоре компанија за производњу авиона МИГ и Сухој.

Дмитриј Рогозин је са своје стране на почетку рекао да данас можемо говорити не само о намерама, већ и о важним постигнутим резултатима. Притом је рекао да је било речи о о војно-војној и војно-економској сарадњи. Надаље, Рогозин је рекао да из прекрасне сале у којој се одржава конференција има прилику да види рушевине и све последице бомбардовања из 1999. године. Затим је изразио своју наду да ће са реализацијом ових разговора Србија постати јака држава - толико јака да ће свако прво добро да размисли пре него што буде примењивао оружје против Србије.

Вицепремијер Русије је додао да је данас разговарао са председником Србије, председником владе, председником скуштине, као и са потпредседником Вучићем, при чему су разматрали многе теме. То је по Рогозину био само наставак дијалога који је започет са председником Русије Владимиром Путином.

Он сматра да је доласком нове српске владе Русија добила стабилног партнера у свим сферама сарадње, те да и даље треба да развијамо и унапређујемо ту сарадању.

Одговарајући на питања новинара, Александар Вучић је саопштио јавности да се у Великој Плани гради српска фабрика у којој ће се правити два борбена возила, а оружје које ће се тамо правити биће намењено пре свега за војску Републике Србије. Поменуо је и будући извоз у Кенију и Бангладеш, модернизацију Норе, те сарадњу са руским партнерима на склапању шасије и каросерије. А на питање о могућој куповини авиона од Русије, Вучић је рекао да су стигле неке понуде које смо тражили од руске стране још 2010. године, и поновио да су ту присутни представници Мига и Сухоја, те напоменуо да се разговара са руским партнерима о могућностима јачања наше борбене моћи. Своје обраћање новинарима је закључио речима да је то све што им он у овом тренутку може рећи.

Дмитриј Рогозин је констатовао да Русија сматра да Србија може производити конкурентне производе, а разговарали су о производњи за руско тржиште, али и за трећа тржишта. Појаснио је да се притом пре свега ради о широком асортиману муниције. По његовим речима, то ће све бити унето у садржај протокола који ће потписати две стране, а у њега се могу укључити не само војна индустрија него и правосудни органи. „Ја ћу се са својим колегама, када се вратим у Москву, договорити да се створи комисија о војно-војној, војно-техничкој сарадњи и сарадњи правосудних органа“, рекао је Рогозин. Он мисли да данашњи разговори у потпуности одговарају националним интересима и Русије и Србије. Такође, Рогозин је изјавио да ће се Србија након ове сарадње осећати самоувереније у спровођењу својих интереса.

„Ово што смо данас договирили, то су тек први резултати контаката, а споразум ћемо потписати о оном што је на површини, што је најважније, али у будућности треба да потпишемо документ о стратешкој сарадњи Русије и Србије“, рекао је.

На питање да ли је ЕУ тражила од Србије да се одрекне споразума о слободној трговини са Русијом и да ли је о томе разговарао са потпредседником руске владе, Вучић је рекао да Србија има свој интерес, да Србија постоји због својих грађана, те да жеља Србије за улазак у ЕУ није спорна, као ни наше пријатељство са РФ.

Рогозин је потом истакао како мисли да је као прво битно успоставити свеобухватну сарадњу двеју земаља, а за пословне пројекте попут НИС-а и ускоро Јужног тока је рекао да они не постоје само на папиру већ и у стварном животу.

„Разлика између приступа ЕУ и Русије према Србији је само у једном – ми имамо и новац и жеље да инвестирамо у Србију.“, изјавио је руски вицепремијер, и додао да не види никакав конфликт да Србија приступи ЕУ, а да буде и стратегијски партнер са Русијом, јер је Европска унија такође значајан партнер Русије и да он мисли да ће Београд развијати хармоничне односе и са Бриселом и са Москвом.

По његовом мишљењу - брак између Русије и Србије није само из интереса него и из љубави.

Што се тиче Косова, по њему је Русија увек заступала став да се поштује међународно право, а да много греше они који мисле да се међународно право може тумачити на неки њихов, другачији начин. Притом је појаснио да постоје два принципа међународног права. То су принцип територијалног интегритета и принцип права на самоопредељење. „Ако неко каже да се ова два концепта налазе у конфликту, он лаже. Принцип интегритета је важнији, а право на самоопредељење је могуће само у једном случају – ако постоји претња геноцида и уништења целе нације. И само у том случају међународна заједница може подржати право на самоопредељење. И у том смислу ја питам - ко је угрожавао косовске Албанце 2008. године? Ко конкретно? У Београду је постојала влада која је нудила компромис Косову, а Милошевић је већ био изручен. Зашто је онда било неопходно да се одвоји Косово? Због чега? Са наше тачке гледишта то је био акт насиља. Ми подржавамо Србију око Косова, и то не зато што је Русија адвокат Србије, него зато што је адвокат међународног права. Ми пратимо развој ситуације и у Београду и у Приштини, и даље ћемо подржавати своје пријатеље у Београду по том питању. Русија је сувише јака и превелика сила да би такве ствари решавала силом. Ми нисмо кинеска балерина да бисмо се расплињавали на многе ствари. Постоје принципи које ћемо ми штитити,“ рекао је Рогозин и додао следеће: „Ако је услов за приступање Србије Европској унији признање Косова, онда је то безобразлук. Онда Србија треба да размисли о том услову. Али то је ваша суверена одлука. То је одлука српског народа, српске нације. И Русија ће прихватити сваку вашу одлуку.“

На крају обраћања новинарима, Дмитриј Рогозин је изјавио: „Ми Словени смо често врло трпељиви и имамо кратко сећање на неправду и лако праштамо. Међутим, требамо остати на својим позицијама и у тешким тренуцима. Русија је са вама и биће са вама. Сарађиваћемо у обостраном интересу. Нама је потребна јака Србија, која ће заступати своје интересе. И ми ћемо у томе следити Србију.“

http://serbian.ruvr.ru/2012_11_29/R...bije-nije-samo-iz-interesa-nego-i-iz-ljubavi/
 
To se dešavalo još prošle godine.

U međuvremenu se mnogo što šta još izdešavalo a ponjaviše što Vučić više nama ništa zajedničko sa Srbijom osim što je na silu nametnut od strane američkog guvernera i kolonizacionog upravnika Srbije kao lice koje ima zadatak da rasparčava i uništava Srbiju.

Njemu više niko ni za šta ne veruje osim onih priglupih koji pažljivo slušaju Javni Servis, B52 i čitaju okupacionu štampu Blic i sličnan toalet papir.

Rusija i Rogozin su još tada 29.11.2012.g. mislili da od tog SNS smrada može da ispadne nešto dobro za Srbiju i srpski narod ali nažalost prevarili su se.
 
Poslednja izmena:
Запостављене брачне дужности су натерале Србију да се окрене Западу.

Не може да нарајцаш снајку а кад треба ракета да улети да се вадиш - Знаш, можемо да будемо другови.
 
Рогозин је Српски зет.
Он, изгледа, баш воли своју жену.
Преливају му се емоције на читав Српски род. :lol:

Sofija ovo za zeta prvi put čujem, ali znam sigurno da mu je pradeda po majci Srbin.
 
„Ако је услов за приступање Србије Европској унији признање Косова, онда је то безобразлук. Онда Србија треба да размисли о том услову. Али то је ваша суверена одлука. То је одлука српског народа, српске нације. И Русија ће прихватити сваку вашу одлуку.“

Ово је основа свега..;)
 

Back
Top