Kacin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kacin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’

_nobody_ nije na forumu
    Zivot je Zivotinjsko Carstvo u kome NE caruje Drugarstvo!
    Veoma poznat
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kacin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’

Kacin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’

Foto: Tanjug
    Premijera Ivicu Dačića poznavao sam od ranije kao pragmatičnog lidera koji je okrenut budućnosti i da nije bio iznenađen njegovom “hrabrom i državničkom odlukom da uđe u direktan dijalog sa kosovskim premijerom Tačijem”, rekao je Jelko Kacin, izvestilac Evropskog parlamenta za Zapadni Balkan.
    “On je zaslužan što je Srbija konačno sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’, to jest ‘evropsku Srbiju’. Što se tiče Vučića, mi imamo odličnu komunikaciju i izuzetno mi je drago što prepoznajem njega, nekadašnjeg nacionalistu, kao jednog od vodećih proevropskih političara u Srbiji”, rekao je Kacin u razgovoru za Danas.

Aktuelna vlada je stupila na dužnost pre manje od godinu dana i smatram da time i dalje ima pun legitimitet. Vanredni izbori ove godine bi svakako usporili do zaustavljanja primenu Briselskog sporazuma i sprovođenje reformi, ocenio je Kacin.

On je rekao da misli da malo ko u Srbiji želi izbore, “a još manje ima onih koji bi poverovali u realnost takve opcije”.

“To bi mnogo koštalo, pre svega u izgubljenom vremenu”, dodao je Kacin.

Kacin je rekao da veruje da u Srbiji postoji nepokolebljiva politička volja i operativna sposobnost da se proces normalizacije odnosa s Prištinom ne uspori.

“Preporučio bih malo više samopouzdanja, jer sada za to ima razloga”, dodao je on za Danas.

Na konstataciju da se u Beogradu polemiše da li je Srbija odlukom Evropskog saveta dobila datum za početak pregovora, da li je on uslovljen ili ga nije dobila Kacin je rekao da je odluka jasna.

“Srbija ima zeleno svetlo, pregovori sa Srbijom su otvoreni. Nema dodatnih uslova i neće biti dodatne odluke o tome da li treba otvarati pregovore. Ukoliko primena Briselskog sporazuma bude išla, uslovno rečeno, glatko, a ne vidim razloga da tako ne bude, Savet će biti u prilici da brzo, možda već u oktobru, potvrdi ‘pregovarački okvir’”.

Kacin očekuje da Beograd do decembra ispuni sve obaveze na kojima insistira Nemačka.

“Uveren sam da će primena teći bez većih problema, jer su lideri obe strane uložili previše političkog kapitala da bi normalizacija odnosa bila odjednom ugrožena. Kada me pitate da li je moglo brže, moram da kažem da jeste i da su mnoge prilike tokom proteklih godina propuštene. Ali, mislim da ova ‘tranzicija’ ide sasvim u redu, imajući u vidu da su proteklih deset godina podgrevane tenzije i održavan pravni vakuum na severu Kosova. Promeniti sve preko noći, jednostavno, nije bilo moguće”, rekao je on.

Na pitanje šta je najvažnije što do decembra treba ispuniti iz Briselskog sporazuma, a bez čega Srbija neće dobiti početak pregovora u januaru, Kacin je odgovorio da zaključci Evropskog saveta govore o tome da se najkasnije u januaru održi međuvladina konferencija, što znači da to može i ranije da se desi.

“Sve zavisi pre svega od Srbije. Svakako je najosetljivija tema bilo pitanje severa Kosova, na čemu se već do sada dosta uradilo zatvaranjem policijskih stanica i koracima ka preuzimanju suda u Mitrovici od strane Euleksa, i njegove integracije u kosovski sistem. Jedina preostala pitanja oko čijeg rešenja nije postignut dogovor su telekomunikacija i snabdevanje energijom, i to je potrebno rešiti što pre kako bi se i poslednje države članice EU uverile da je normalizacija odnosa postala nepovratna”, rekao je on.

Danas konstatuje da će stavom Nemačke ceo proces pregovora Srbije i EU i atmosfera u društvu biti obeleženi odnosima s Kosovom. Na pitanje lista da li je to dobro Kacin kaže da jeste, ne samo zbog evropskog puta Srbije i Kosova, ekonomskog oporavka, nego najpre i pre svega zbog Srba na Kosovu i pomirenja Srba na obe obale Ibra.

“Oni prvo izlaze na izbore. Vi ste u pravu kada kažete da je prethodni period bio obeležen zahtevima EU za normalizacijom odnosa s Prištinom, ali same pregovore će obeležiti napori ka uspostavljanju vladavine prava i reforma ekonomije”, rekao je on.

Prema njegovim rečima, borba protiv sistemske korupcije se ne može uspešno okončati preko noći.

“Lično smatram da su neki važni rezultati već postignuti, iako moram da ponovim da se pod ‘track record’, na kojem insistira Evropska komisija, podrazumevaju pravosnažne presude. Predsednik ES Herman van Rompej je i sam u svojoj čestitki Srbiji na otvaranju pregovora ukazao na napredak na ovom polju”.

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Podrazumevano Re: [CO2=H2O?!] Ka cin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemalj

Ovaj Kacin (još mi uvek nije jasno kako neko detetu može dati ime JELKO ) jede gohvna isto kao i miljacka.
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2205

Podrazumevano Re: [CO2=H2O?!] Ka cin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemalj

Citat Original postavio NEPOBEDIVO SUNCE Pogledaj poruku
    Ovaj Kacin (još mi uvek nije jasno kako neko detetu može dati ime JELKO ) jede gohvna isto kao i miljacka.
    ..... па стари партијски другови........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Zaboravio je Jelko da je te reci prvo izgovorio Djindjic,pa kad su njega oladili vlasnik autorskog prava je Dacic.

Domaćin Marko BL (avatar)
    Učlanjen
    29.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Re: Kacin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’

Dodik: Lično sam zabranio Kacinu da ulazi u Republiku Srpsku i poručuje da Srpska neće za BiH žrtvovati nijedno svoje pravo

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Licno-sam-zabranio-Kacinu-da-ulazi-u-Republiku-Srpsku-121787.html

Od tada nas Kacin ne uzima u svoja pogana usta

Čelnik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je kako Srbija ne smije dopustiti da Jelko Kacin bude izvjestitelj Europskog parlamenta za Srbiju.

http://www.24sata.hr/svijet/milorad-dodik-o-kacinu-on-je-smutljivac-i-politicki-je-bolestan-284180
    Poslednji put ažurirao/la Marko BL : 05.07.2013. u 00:36
    "U srcu te nosim, s tobom se ponosim, zemljo moja jedna jedina. Svi smo mi Republika Srpska!!!!!!"

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Podrazumevano Re: Kacin: Dačić je zaslužan što je Srbija sišla sa ‘nebeske’ na ‘zemaljsku’

Citat Original postavio Marko BL Pogledaj poruku
    Dodik: Lično sam zabranio Kacinu da ulazi u Republiku Srpsku i poručuje da Srpska neće za BiH žrtvovati nijedno svoje pravo

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Licno-sam-zabranio-Kacinu-da-ulazi-u-Republiku-Srpsku-121787.html

Od tada nas Kacin ne uzima u svoja pogana usta

Čelnik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je kako Srbija ne smije dopustiti da Jelko Kacin bude izvjestitelj Europskog parlamenta za Srbiju.

http://www.24sata.hr/svijet/milorad-dodik-o-kacinu-on-je-smutljivac-i-politicki-je-bolestan-284180
    Dodik je sam sebi diagnoza ....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ДАЧИЋУ! ИЗДАО СИ МАРАТОН ДАЧИЋУ!

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Ако Дачић овако настави остаћемо без земаљске Србије...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Buduća legenda gruba greska (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

Citat Original postavio Protector Pogledaj poruku
    Ако Дачић овако настави остаћемо без земаљске Србије...
    Nazad na nebesa...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Бошко Старешина Pogledaj poruku
    ДАЧИЋУ! ИЗДАО СИ МАРАТОН ДАЧИЋУ!
    Kiflo....
    rece mi jedan coek da sam blatokrvnica, a meni se to svidja

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Тамо је србскоме царству и место.

Buduća legenda gruba greska (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

[QUOTE=Blues Brothers;25654445]Dodik je sam sebi diagnoza ....

Kakva dijagnoza!? Kako smeš da pišeš tako uvredljivo?
    rece mi jedan coek da sam blatokrvnica, a meni se to svidja

Moderator vučji čopor (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

Мислим да обојици(двојцу Кацин - Дачић) било боље да се прво договоре око терминологије,пре негошто крену са лагаријама.Ово данас око светла и датума је брука над брукама ,али то наравно њих не дотиче.

Slične teme

1. Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 04.11.2008., 20:41
  2. Ko je po vama zaslužio, a nije dobio Nobelovu nagradu?
    Autor ms u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 01.02.2007., 22:23
  3. Ko me neće, taj me ne zaslužuje!
    Autor Simeona u forumu Arhiva
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.01.2007., 20:26
  4. Koje zaslužuju džentlmena ?
    Autor Milojko Vasic u forumu Muškarci
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 22.09.2005., 16:24

Pravila za slanje poruka