Eutanazija kućnog ljubimca

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.322
....ili tzv. uspavljivanje
Jedna moja drugarica ima psa koji je veoma star i bolestan, slep jeskroz, gluv, jedva jede
kad god dođe kod mene,plače, vrlo je vezana za njega,pas ima 15 godina
i stalno govori da njeni ukućani spominju ovo uspavljivanje jer ne mogu da gledaju kako se jadni pas muči
ali im je žao i na kraju ipak odluče da ga ostave pa kolko mu Bog da....

kako bi ste vi postupili?
da li postoji situacija u kojoj biste se ipak odluili da uspavate kućnog ljubimca?
ja ne bih volela ni da razmišljam o tome, volela bih da moji kućni ljubimci umru brzo kad im za to dođe vreme
 
Svakako je bolje uspavljivanje nego ga pustiti da tako zivotari u bolovima . U prirodi bi on davno bio mrtav .
AKo ga stvarno voli , odnece ga na uspavljivanje . Pas nece ni osetiti , samo ce zaspati , a ona moze biti uz njega celo vreme .
 
Eutanazija da u slučajevima
1. kada ljubimac ima bolove koji se ne mogu nikako sprečiti ili lečiti
2. kada nije sposoban sam da jede i sam izadje da obavi nuždu


Mi smo uspavali dva psa a dva su uginula prirodnom smrću...srce.
U oba puta sam znala kad treba pozvati veterinara...pas sam kaže da to nije život dostojan jednog Psa.
 
....ili tzv. uspavljivanje
Jedna moja drugarica ima psa koji je veoma star i bolestan, slep jeskroz, gluv, jedva jede
kad god dođe kod mene,plače, vrlo je vezana za njega,pas ima 15 godina
i stalno govori da njeni ukućani spominju ovo uspavljivanje jer ne mogu da gledaju kako se jadni pas muči
ali im je žao i na kraju ipak odluče da ga ostave pa kolko mu Bog da....

kako bi ste vi postupili?
da li postoji situacija u kojoj biste se ipak odluili da uspavate kućnog ljubimca?
ja ne bih volela ni da razmišljam o tome, volela bih da moji kućni ljubimci umru brzo kad im za to dođe vreme

Ja sam uspavala macku koja je umirala od raka, kost i koza je bila,nije mogla da jede,pije,ide u wc..... Nocu je mjaukala od bolova...Bilo mi je tesko da se odlucim,ali je jako patila.
Veterinar je dosao kod mene kuci, prvo smo pricali,dao je jednu inekciju,drugu....Jako je sve to tesko,ali da je nisam uspavala jos vise bi se mucila.
Veterinar je rekao da je privilegija za zivotinju koja se muci da moze da umre uspvljivanjem
Ako nema druge,ne treba zivotinja da se muci....
 
što se tiče kućnih ljubimaca koje sam imala ranije,samosu dve mačke doživele duboku starost i umrle od starosti
ostali su stradali u nezgodama,
jednog psa udarila kola,drugi pas otrovan
jednog kunića udaviokomšijski pas, drugi kunić pobego
tako da do sad nisam imala ni razlogadarazmiošljamo ovome
bašmije nekakoi lakše zbog toga, mislim daje veoma teško doneti ovakvu odluku
 
E sada da vas nesto pitam. Kucne ljubimce koji su KAO deo nase porodice uspavljujemo a onda bolesne i stare clanove porodica koji su takodje u bolovima ne uspavljujemo. Mislim da treba biti konzistentan.
Ne, nisam za uspavljivanje - bar ne onako kako se radi u Srbiji.
Iskljucivo prevelikom dozom sedativa - da zaspi.
 
Eutanazija je najhumanije delo koje je covek ikada smislio, a opet... Kad god gledam neki od decijih filmova (a prosto ih obozavam) u kojem se vlasnik oprasta od psa pre uspavljivanja placem kao dete. Ne bih podnela to gledati, tome prisustvovati. Kad dodje njegovo vreme necemo pustiti da pati ali ce to obaviti neko hrabriji u porodici.
 
Ми смо недавно однели папагаја код ветеринара и оставили га, јер је био тешко болестан.

Плакали смо као деца.

Кад је у питању неизлечива болест и јаки болови, то је најхуманије што се може учинити.

И за људе и за животиње.
 
E sada da vas nesto pitam. Kucne ljubimce koji su KAO deo nase porodice uspavljujemo a onda bolesne i stare clanove porodica koji su takodje u bolovima ne uspavljujemo. Mislim da treba biti konzistentan.
Ne, nisam za uspavljivanje - bar ne onako kako se radi u Srbiji.
Iskljucivo prevelikom dozom sedativa - da zaspi.

jel može eutanazija za moju sveki, nosi pelene, slabo pokretna debela 140 kg, srčani plućni bubrežni bolesnik, tromboza vena, hipohondrija, katarakta oba oka, cure joj noge, mala penzija, račun za struju 54 000 din
 
E sada da vas nesto pitam. Kucne ljubimce koji su KAO deo nase porodice uspavljujemo a onda bolesne i stare clanove porodica koji su takodje u bolovima ne uspavljujemo. Mislim da treba biti konzistentan.
Ne, nisam za uspavljivanje - bar ne onako kako se radi u Srbiji.
Iskljucivo prevelikom dozom sedativa - da zaspi.

Pa majku mu, valjda je zakonom zabranjena za ljude..nije to stvar nase odluke...mislim, mozes odluciti tako pa lepo pravac zatvor..
 
E sada da vas nesto pitam. Kucne ljubimce koji su KAO deo nase porodice uspavljujemo a onda bolesne i stare clanove porodica koji su takodje u bolovima ne uspavljujemo. Mislim da treba biti konzistentan.
Ne, nisam za uspavljivanje - bar ne onako kako se radi u Srbiji.
Iskljucivo prevelikom dozom sedativa - da zaspi.

ja sam sebe ovo isto pitala
prosle godine
kad mi je tvor umirao od bolesti
i sve dok je imao zelju da jede
nisam mogla
stvarno nisam mogla
a znala sam da nema nazad
i onda je samo zaspao
hvala svemiru na malim milostima
 

Back
Top