Postale žrtve ubistva iz časti jer su snimile svoj ples na kiši

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Dve pakistanske tinejdžerke, Nur Basra(15) i Nur Šeza(16), ubijene su zajedno sa svojom majkom jer su navodno “obeščastile” porodicu time što su dopustile da snimak na kom plešu i smeju se na kiši bude postavljen na interent.
Nur Basra(15) i Nur Šeza(16) UBIJENE ZAJEDNO SA SVOJOM MAJKOM

U prošlu nedelju, u njihovu kuću u pakistanskom regionu Gilgit upala su petorica maskiranih muškaraca i zapucala iz vatrenog oružja, pri čemu je zajedno sa devojkama ubijena i njihova majka Nur Šeza.


Policija veruje da je Kutore, sin njihovog očuha, ovaj video protumačio kao “uvredu porodične časti” i da je pokušao da “čast povrati” time što ih je ubio. Kutore se još uvek nalazi u bekstvu, ali četvorica njegovih prijatelja su priznala zločin. Kutorea tereti i maloletni brat ubijenih devojaka.



Snimak u kome sestre, u tradicionalnoj odeći - šalvarama, dugim košuljama, i hidžabu (pokrivene glave) plešu i smeju se pred kamerama načinjen je pre šest meseci. Otada je rezmenjivan na mobilnim telefonima, i čini se da je izazvao zgražavanje u njihovom konzervativnom gradu.



Komisija Hjuman rajts voča za Pakistan tvrdi da su 2011. 943 žene u ovoj zemlji ubijene zbog toga što su navodno osramotile svoju porodicu, što je za 100 više nego u 2010.



U novembru je pakistanski par priznao da su svoju 15-godišnju ćerku ubili jer je “pogledala mladića”. Devojčin otac je rekao da su je polili kiselinom jer su se bojali da bi njen čin mogao da osramoti porodicu: “Momak je naišao na motociklu. Ona se dvaput okrenula i pogledala ga. Rekao sam joj da to ne redi, da je to loše”, dok majka dodaje: “Kazala je da nije bilo namerno. Da neće vieš gledati. Ali ja sam već bila bacila kiselinu. Sudbina je htela da umre tako”.


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/391313/Postale-zrtve-ubistva-iz-casti-jer-su-snimile-svoj-ples-na-kisi

stvarno ne razumem ljude koji idu u te islamske vukoyebine
 
Svi kazu da je islam veoma problematicna religija i da ce tu sa muslimanima uvek biti problema.Tumache ga kako kome odgovara i za svoju potrebu;barem tako izgleda.Treba ih izolovati i neka upraznjavaju svoju religiju i kulturu zivljenja proisteklu iz te religije,samo za sebe ne ugozavajuci nikog drugog.Sirenje islama kao problematicne religije je veliki problem.Mi ipak zivimo u 21-vom veku,veku kada je vise nego ikada pre svet postao jedno veliko selo,konglomerat svega i svacega,pa to nije kao u vremena Muhameda kada se ni sanjalo nije da ce civilizacija sveukupnog ljudskog roda dostici tako visoke nivoe,na svim poljima ljudskog zivljenja.
 
ОК, ја разумем веру и те ствари.

Али, убити своје дете или рођака због оваквих глупости је стварно превише.

Што међународна заједница не интервенише за овакве ситуације, него измишља непостојећа угрожавања људских права?

Нема интереса, а?
 
Svi kazu da je islam veoma problematicna religija i da ce tu sa muslimanima uvek biti problema.Tumache ga kako kome odgovara i za svoju potrebu;barem tako izgleda.Treba ih izolovati i neka upraznjavaju svoju religiju i kulturu zivljenja proisteklu iz te religije,samo za sebe ne ugozavajuci nikog drugog.Sirenje islama kao problematicne religije je veliki problem.Mi ipak zivimo u 21-vom veku,veku kada je vise nego ikada pre svet postao jedno veliko selo,konglomerat svega i svacega,pa to nije kao u vremena Muhameda kada se ni sanjalo nije da ce civilizacija sveukupnog ljudskog roda dostici tako visoke nivoe,na svim poljima ljudskog zivljenja.

verska netrpeljivost...

ovde nije u pitanju veraq nego zloupotreba vere...ti hoćeš da kažeš da zbog kačavende treba ukinuti pravoslavnu veroispovest u hrišćanstvu??? Kao i u slučaju države Srbije, opet kažem...
ne ukidaš vojsku ako ima loših generala, javnih nabavki i sl...ne ukidaš veru ako je pojedinci ili grupe zloupotrebljavaju,
ukidaj zloupotrebe....
 
Poslednja izmena:

Back
Top