deca...

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
141.626
kako učiš tvoju decu da posmatraju suprotni pol...?
šta im predočavaš u toku onih njihovih prvih koraka u tom polju...prva zabavljanja, prve ljubavi...i sve to...
gde si ti tu, šta sugerrišeš, da li namećeš, šta namećeš, ili se ne mešaš uopšte...?
kako, kojim pričama ih pripremaš za život po pitanju suprotnog pola...?
kontaš šta oću da te pitam...?
 
Ja vec pisala o tome.
Proveravala sam istoriju i videla da je moj desetogodisnji sin ukucavao - gole zene bez brusa, - gole zene bez gaca, - gole zene :eek: I dalje se nisam mesala :lol:
Sto je bilo do mene, kako nastaju bebe i sl.- to smo zavrsili. Ostalo je na njemu. Svestan je da nisam zatvorena, nije ni on tako vaspitan, zna da moze sve da me pita.
Medjutim, posto mu prepustam da sam donosi vecinu odluka vezanih za njega samog (pa shodno tome snosi posledice ili oseti zasluge), mislim da bi na ovu temu moje sugestije bile visak.
 
Ja vec pisala o tome.
Proveravala sam istoriju i videla da je moj desetogodisnji sin ukucavao - gole zene bez brusa, - gole zene bez gaca, - gole zene :eek: I dalje se nisam mesala :lol:
Sto je bilo do mene, kako nastaju bebe i sl.- to smo zavrsili. Ostalo je na njemu. Svestan je da nisam zatvorena, nije ni on tako vaspitan, zna da moze sve da me pita.
Medjutim, posto mu prepustam da sam donosi vecinu odluka vezanih za njega samog (pa shodno tome snosi posledice ili oseti zasluge), mislim da bi na ovu temu moje sugestije bile visak.

mnogo mi se sviđa kako razmišljaš...al misim da sam ti to reko već...:think:
 
al ovo je vr'....gole zene bez brusa,bez gatja..
ko da gola ne podrazumeva odsustvo odetje
po difoltu
.ma nis tito dobro videla
guglao dechko bratju bez gatja...pa se zbunio malo:lol:


:maramica:
 
kako učiš tvoju decu da posmatraju suprotni pol...?
šta im predočavaš u toku onih njihovih prvih koraka u tom polju...prva zabavljanja, prve ljubavi...i sve to...
gde si ti tu, šta sugerrišeš, da li namećeš, šta namećeš, ili se ne mešaš uopšte...?
kako, kojim pričama ih pripremaš za život po pitanju suprotnog pola...?
kontaš šta oću da te pitam...?



Ne kontam ;)

Ej, Dee!
Msm, meni je samo bilo bitno da vidim dal on voli zenske.
Kad sam skontala da ih voli......IIIHHH...ja se tu ne sekiram nista.
I ne mesam se, ofkors :)
 
kako učiš tvoju decu da posmatraju suprotni pol...?
šta im predočavaš u toku onih njihovih prvih koraka u tom polju...prva zabavljanja, prve ljubavi...i sve to...
gde si ti tu, šta sugerrišeš, da li namećeš, šta namećeš, ili se ne mešaš uopšte...?
kako, kojim pričama ih pripremaš za život po pitanju suprotnog pola...?
kontaš šta oću da te pitam...?

ja mislim da je veliki propust ne pricati o tome sa decom...niko od vas ne kaze da treba stalno pricati, pricati i pricati?
naravno ne nametati, ali neka prisnost, obavestavanje i usmeravanje oko toga je veoma vazno??
 
svaki razgovor na temu zena odlucnio odbije u 99% slucajeva
jednom kad sam ponudila kondom, onako kao uzgred budi receno, pokazao mi jedan u novcaniku..njegovom, naravno
emotivno, u situaciji kad sam znala da ce biti povredjen, pitala dal je svestan u sta se upusta
rekao da
covek bre
ionako sve sam mora da nauci, ja sam tu samo kao baza..ako treba
a mali pitao sta se radi na tom disku
ja mu rekla djuska se i ljube se devojcice
kaze on e ako moram da ljubim necu da idem:mrgreen::lol:
 
svaki razgovor na temu zena odlucnio odbije u 99% slucajeva
jednom kad sam ponudila kondom, onako kao uzgred budi receno, pokazao mi jedan u novcaniku..njegovom, naravno
emotivno, u situaciji kad sam znala da ce biti povredjen, pitala dal je svestan u sta se upusta
rekao da
covek bre
ionako sve sam mora da nauci, ja sam tu samo kao baza..ako treba
a mali pitao sta se radi na tom disku
ja mu rekla djuska se i ljube se devojcice
kaze on e ako moram da ljubim necu da idem:mrgreen::lol:

ovaj na tvoja pitanja bar odgovori...a moj samo što me u pm ne otera...
 
moj muz je mutav,a ja se ne iskljucujem
i ono sto bi po nekim nepisanim pravilima otac treba da prica sinovima,radim bez problema ja
moja deca su navikla da svasta cuju od mene i ni najmanje se ne stide ni potresaju
al kad drugaricama pricam sta sam im rekla,one se krste
poslednje je bilo pre neko vece,tako se namestila situacija,starijem sam rekla,nemoj nikada da imas seks ako ces samo dole da se operes,uvek se ceo istusiraj i uvek cist ves,pa makar ga menjao tri puta dnevno
 
Ja vec pisala o tome.
Proveravala sam istoriju i videla da je moj desetogodisnji sin ukucavao - gole zene bez brusa, - gole zene bez gaca, - gole zene :eek: I dalje se nisam mesala :lol:
Sto je bilo do mene, kako nastaju bebe i sl.- to smo zavrsili. Ostalo je na njemu. Svestan je da nisam zatvorena, nije ni on tako vaspitan, zna da moze sve da me pita.
Medjutim, posto mu prepustam da sam donosi vecinu odluka vezanih za njega samog (pa shodno tome snosi posledice ili oseti zasluge), mislim da bi na ovu temu moje sugestije bile visak.
Jao mukica, ne ume da izbrise history. :lol: Super si, neka druga bi haos napravila da tako nesto nadje.

moj muz je mutav,a ja se ne iskljucujem
i ono sto bi po nekim nepisanim pravilima otac treba da prica sinovima,radim bez problema ja
moja deca su navikla da svasta cuju od mene i ni najmanje se ne stide ni potresaju
al kad drugaricama pricam sta sam im rekla,one se krste
poslednje je bilo pre neko vece,tako se namestila situacija,starijem sam rekla,nemoj nikada da imas seks ako ces samo dole da se operes,uvek se ceo istusiraj i uvek cist ves,pa makar ga menjao tri puta dnevno
Super! :klap:
Sta ti je on odgovorio? :lol:

Ja nemam decu pa nisam kompetentna da odgovaram na temu. Mislim i nadam da cu se truditi da sex ne bude tabu tema (u granicama normale naravno) jer meni moji nisu bas puno pricali. U to vreme jos uvek nije bilo neta pa informacije nisu bile dostupne kao danas. Hvala novinama Teen, tu svasta nesto naucih. :lol:
 
Citajuci neke odgovore majki ovde dolazim do misljenja da se deca premalo preipremaju na takve stvari.
ja sam jedan od tih meni majka otac nikad nista nisu rekli, sa 13 mi je skinut mrak, nit sam znao sta je kondom niti sam o bilo cemu razmisljao. da nije ostala trudna to je pukla slucajnost. nisam puno o tome ni do 15-16 razmiljao.
ispade da me stariji vaspitavali a zna se kako 2-3 godine stariji misle i pricaju o zenskama...treba ih... one su za...
cuj 10 godina a sme sam po internetu to da trazi i onda jos nista ne reci ili objasniti???
 
Jao mukica, ne ume da izbrise history. :lol: Super si, neka druga bi haos napravila da tako nesto nadje.


Super! :klap:
Sta ti je on odgovorio? :lol:

Ja nemam decu pa nisam kompetentna da odgovaram na temu. Mislim i nadam da cu se truditi da sex ne bude tabu tema (u granicama normale naravno) jer meni moji nisu bas puno pricali. U to vreme jos uvek nije bilo neta pa informacije nisu bile dostupne kao danas. Hvala novinama Teen, tu svasta nesto naucih. :lol:

pa nasmejao se i rekao,znam mama
ali racunam da nesto od toga ipak ostaje u njihovim glavama
 
kako učiš tvoju decu da posmatraju suprotni pol...?
šta im predočavaš u toku onih njihovih prvih koraka u tom polju...prva zabavljanja, prve ljubavi...i sve to...
gde si ti tu, šta sugerrišeš, da li namećeš, šta namećeš, ili se ne mešaš uopšte...?
kako, kojim pričama ih pripremaš za život po pitanju suprotnog pola...?
kontaš šta oću da te pitam...?

Moze odg. iz ugla nekadasnjeg deteta? :rumenko:
Meni moji nikad nisu nista pricali o tome...
Neko pomenu casopis Teen...mahom se tu "obrazovalo" , jer neta bilo nije...da, i medicinske enciklopedije. Kako to zna da istraumira. :lol:
Ja sam sa 12 pokusala da pricam sa mamom, pitala je-kad je izgubila nevinost, s kim, koji joj je tata po redu i tako to...zacrvenila se, i smrsila mi nesto...bilo je jos pokusaja, ali od konkretnog razgovora-nista. Tata posebno.
Obrazovani ljudi, nisu zatucani, ali tad su zakazali. Posle kad sam vec uveliko bila u tim vodama, njima se pricalo, e cvrc...prosao voz.
Sad gledajuci, moji su super prosli sa mnom...ako ikad budem imala dete, ima da pricamo od malih nogu...
 
Citajuci neke odgovore majki ovde dolazim do misljenja da se deca premalo preipremaju na takve stvari.
ja sam jedan od tih meni majka otac nikad nista nisu rekli, sa 13 mi je skinut mrak, nit sam znao sta je kondom niti sam o bilo cemu razmisljao. da nije ostala trudna to je pukla slucajnost. nisam puno o tome ni do 15-16 razmiljao.
ispade da me stariji vaspitavali a zna se kako 2-3 godine stariji misle i pricaju o zenskama...treba ih... one su za...
cuj 10 godina a sme sam po internetu to da trazi i onda jos nista ne reci ili objasniti???



Nemam sta da mu objasnjavam. Zapravo, sve zna. Jos sa tri god., kada me je pitao o bebama, sam mu izvadila knjigu Pogledajte prilog 293764 i sve kroz te slike objasnila. Za zastitu, polne bolesti,... takodje zna. Zna da sam potpuno otvorena i da sve moze i da pita. Ali, ne mogu mu ja biti model zenskog tela (do 4 god. smo se i kupali zajedno, ni sada ne vristim ako naleti na mene dok se presvlacim). Nesto mora i sam da spozna.
 
[/B]

Nemam sta da mu objasnjavam. Zapravo, sve zna. Jos sa tri god., kada me je pitao o bebama, sam mu izvadila knjigu Pogledajte prilog 293764 i sve kroz te slike objasnila. Za zastitu, polne bolesti,... takodje zna. Zna da sam potpuno otvorena i da sve moze i da pita. Ali, ne mogu mu ja biti model zenskog tela (do 4 god. smo se i kupali zajedno, ni sada ne vristim ako naleti na mene dok se presvlacim). Nesto mora i sam da spozna.

ne mislim ja samo na to i u osnovnoj na casu biologije su nam pricali a vecina njih su ili dobacivali ili se stidelu.. retko sprecava to sto se nesto zna o necemu.
vec da im se ubrizga svest, samo ako te video golu ne znaci da je svesan sta znaci zena sta znaci seks i tako to.
znamo mi svi da dok ne padnes neznas kakav je bol al nekad treba spreciti da padne i da se bas ubije od bola.
 

Back
Top