Uhapšena devojka koja je ubola drugu devojku nožem u stomak
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Uhapšena devojka koja je ubola drugu devojku nožem u stomak

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Uhapšena devojka koja je ubola drugu devojku nožem u stomak

Policija u Kragujevcu uhapsila je danas Vericu S. (20) iz tog grada zbog pokušaja ubistva Aleksandre M, saopšteno je iz policije. Incident se dogodio jutros oko 3.30 sati ispred ćevabdžinice u tom naselju.

- Devojka je ubodena u predelu trbuha. Lekari su je zbrinuli na licu mesta i prevezli u Urgentni centar - rekao je zamenik direktora Hitne pomoći Aleksandar Kličković.

Povređena devojka je potom operisan i u stabilnom je stanju, izjavio je Tanjugu direktor Urgentnog centra Dragče Radovanović.

Radovanović je naveo da je devojka zadobila povrede stomaka.

U policiji je Tanjugu rečeno da je devojku nožem ubola druga devojka ispred ćevabdžinice "Skara" u ulici Jovana Ristića.

Radnice ćevabdžinice koja radi non-stop nisu želele da daju izjavu o napadu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/391428/Uhapsena-devojka-koja-je-ubola-drugu-devojku-nozem-u-stomak

žene počele masovno da bodu femicid

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Uhapšena devojka koja je ubola drugu devojku nožem u stomak

KRAGUJEVAC: Zbog radnog mesta devojku izbola nožem!

Dve devojke, napadač Verica S. (20) i žrtva Aleksandra M. (25) bile su nesuđene koleginice. Verica je u ćevabdžinici bila na probnom radu, a Aleksandra, stariji radnik, obučavala je za posao. Kada Verica nije primljena, za sve je optužila nesuđenu koleginicu.

Napad se dogodio u naselju Pivara, u ćevabdžinici “Skara“, jednoj u nizu kraj nekada čuvene kafane “Proleće“. U noći između utorka i srede, Verica se javila na posao u treću smenu.

Čim je stigla, gazda je sačekao i rekao da više ne dolazi jer nije primljena.

Ivan Luković, jedan od dvojice vlasnika, kaže da Verica nije naučila posao, da joj je to kazao, nakon čega je ona otišla. Ispostavilo se da nije zaista otišla kući.

- Ona jeste otišla malo iza ponoći, ali zapravo se samo pritajila i čekala da ode gazda. Čim mu je videla leđa, vratila se u ćevabdžinicu i napala Aleksandru.

Vikala je na nju: “Znaš li šta si mi uradila“ i “Ti si mi smestila otkaz”. Aleksandra je pokušala da je urazumi i na kraju otera i tada je kap prelila čašu. Verica je u besu sa jednog od stolova ispred radnje zgrabila nož i njime u stomak ubola Aleksandru. Odmah je pobegla, kaže radnica jedne od tri hamburgerije u nizu, upućena u događaje iz kobne noći.

Nakon što je Aleksandra počela da zapomaže i krv joj oblila odeću, kolege iz obližnjih lokala pozvale su Hitnu pomoć i policiju.

Verica se tokom čitave noći krila, a uhapšena je ujutru nadomak svoje kuće, kažu u policiji. Ona je pred istražnim sudijom priznala da je ubola nožem Aleksandru.

Određen joj je pritvor od 30 dana zbog sumnje za krivično delo ubistvo u pokušaju.

Neki od zaposlenih u nizu hamburgerija kraj nekadašnje kafane “Proleće“ rekli su juče za Telegraf da je “zadnje vreme došlo“ kada se radnice noževima bore za posao u hamburgerijama.

- Mi primamo mizerne plate, radimo i noću, služimo pijance u gluvo doba, a danju radimo na 50 stepeni u plusu. Kada je devojka zbog ovog posla potegla nož, ko zna koliko je bila očajna, kaže jedna od radnica.

Verica S. bila je ubeđena da posao nije dobila jer je Aleksandra M., koja je obučavala, o njoj gazdi prenela loše utiske. Vlasnici kažu da Verica, jednostavno, „nije za taj posao“.

Aleksandra M. je operisana u Urgentnom centru KC Kragujevac, nije životno ugrožena, a sutra bi trebalo da bude premeštena na odeljenje.

zbog radnog mesta u ćevabdžinici

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    Neki od zaposlenih u nizu hamburgerija kraj nekadašnje kafane “Proleće“ rekli su juče za Telegraf da je “zadnje vreme došlo“ kada se radnice noževima bore za posao u hamburgerijama.
    Поделити мачеве и копља, да буду гладијаторке.

ПАРЕ ћемо да намлатимо. Коначно имамо неки продукт за извоз.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

TELEGRAF SAZNAJE: Ko je devojka koja je nožem izbola koleginicu i šta je tome prethodilo (FOTO)
    - Aleksandra me je zgrabila za kosu i povukla. Dohvatila sam nož sa žutom ručkom sa radnog stola i zamahnula iza sebe. Pustila je. Moj momak je utrčao, zgrabio me za ruku i izveo - prepričala je događaj Verica S. (20) koja je izbola Aleksandru M. (25)

Foto: FacebookFoto: Facebook
    Verica S. (20), koja je u noći između utorka i srede nožem u stomak ubola koleginicu Aleksandru M. (25) u ćevabdžinici, gde su obe radile, učinila je to pripita i nakon čupanja i međusobnog šamaranja.

Ona je pred sudijom tvrdila da se nije u ćevabdžinicu naknadno vratila zbog osvete već da bi uzela zaboravljene lične stvari. Devojke su se sukobile jer je Verica dobila otkaz i za to optužila Aleksandru.

Vericina majka Vinka kaže da je za njenu ćerku otkaz bio šok jer se nije nadala. Vinka dodaje da je priča malo komplikovanija.

- Na probnom radu je bila od ponedeljka, a iste večeri mi je rekla da je dobila posao jer je Alaksandra otpuštena?! Bilo joj je žao Aleksandre koja je trebalo da je obuči. Pitala sam je zašto je preotela Aleksandri posao, a ona mi reče da je to bilo već odlučeno. U utorak njih dve su se sporečakale oko neke narudžbine. Kada je Verica u sredu u ponoć došla da radi treću smenu gazda joj je rekao da ipak nije primljena. Otišla je sa momkom u kafanu, a meni poslala SMS da je dobila otkaz, da je očajna i da ide da prošeta – kaže Vinka.

Foto: TelegrafFoto: Telegraf
    Verica je u međuvremenu u kafani popila nekoliko piva. Sudiji je rekla da ništa od jutra nije jela.

- Na povratku kući autom, stali smo ispred ćevabdžinice jer sam htela da uzmem svoj “labelo” i gumice za kosu koje su mi tamo ostale. Kada sam ušla, Aleksandra mi je rekla da nemam prava da ulazim jer više nisam zaposlena. Odgovorila sam da sam došla po svojih par sitnica. Rekla je da mi je pametnije da ćutim i da idem. To je me razbesnelo i gurnula sam je od sebe sa obe ruke. Ošamarila me je, zatim i ja nju, a onda smo se počupale. Odvojila sam se od nje i krenula ka vratima. Aleksandra me je zgrabila za kosu i povukla. Dohvatila sam nož sa žutom ručkom sa radnog stola i zamahnula iza sebe. Pustila je. Moj momak je utrčao, zgrabio me za ruku i izveo. Na samim vratima okrenula sam se, Aleksandra se pridržavala rukom za pult sa koga sam uzela nož – rekla je Verica sudiji, dodajući da se duboko kaje.

Ona je u iskazu pomenula da često pije pivo i da je tada agresivna. Njena majka kaže da je Verica bila presrećna zbog posla.

- Radila je na nekoliko mesta, nikada prijavljena, za desetak hiljada. Sada joj je obećana plata od 19.000. Mi živimo van grada, a Verica nakon druge i treće smene mora taksijem kući, pa trećinu plate “pojede” prevoz – kaže Vinka.

Foto: TelegrafFoto: Telegraf
    Vericin otac Ljubosav izgubio je posao u Zastavi, pa radi pod nadnicu. Starija ćerka radi u inostranstvu po tri meseca, a sada je kod kuće, bez posla. Sve što je uštedela daće za advokata. Vericina majka Vinka radi u restoranu a 20.000 i to je jedini novac na koji porodica može da računa. Verica je završila Drugu tehničku školu i nije našla posao u struci.

Vinka kaže da je bogu zahvalna što je povređena Aleksandra dobro, da se u bolnici za nju raspitivala predstavljajući se kao koleginica.

- Ovo je opšti užas. Moje dete je prokockalo budućnost, a Aleksandra je samohrana majka sa dvoje male dece. I njoj je posao bio bitan kao mojoj Verici. Svi mi živimo u državi očajnih ljudi – kaže Vinka, grcajući u suzama.

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    691

Eto šta učini nedostatak dobrog kujca
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1015

Мамина и ћеркина прича су прилично шупље.

Чак и да није тако, зашто пије кад јој шкоди и, по сопственом исказу, постаје агресивна?
    Преко трња до звезда!

Slične teme

1. Još nije uhapšena 3 osoba koja je ubila Gardiste!
    Autor nesbridzis u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.08.2009., 18:32
  2. Napadnut Srbin kod Knina, uhapšena dva tinejdžera
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 13.07.2009., 00:47
  3. Uhapšena maloletna atentatorka u Doboju
    Autor Dragan_srbcg u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.05.2009., 16:26
  4. Odgovora: 22