Luger parabellum

leka034

Početnik
Poruka
4
Nedavno sam dobio na poklon(nasledstvo) Pistolj parabellum Luger P08. Interesuje me ako mi neko moze pomoci oko tumacenja oznaka na njemu. Od serijskog broja, pa preko slova "G", "A", S/42...i drugih detalja. Mogu postaviti i slike ako mi neko moye pomoci.Hvala unapred.:)
 
Da li je moguće da niko nije odgovorio? Ja sam tek juče vidio pa danas odgovaram. G datum označava Lugere proizvedene u fabrici Mauser 1935.god. S/42 je kodna oznaka fabrike Mauser korišćena od 1934 do 1939. Kodna oznaka 42 (ove oznake se nalaze na izvlakaču, odozgo ispred "točkića" kojima se povlači izvlakač) je korišćena od 1939 do 1940 i kodna oznaka BYF 1941-1942, kada je prestala proizvodnja. Oznake orlić sa brojem ispod su oznake inspektora prilikom prijema vojnog oružja. Postavite fotografije da vidimo kako izgleda. Ja imam jedan takav, može se vidjeti na albumima Krstarice
http://forum.krstarica.com/album.php?albumid=6639
 
Parabellum p08 1918 godina. Zanima me sta oznacava slovo a kod seriskog broja?
Немачка војска је означавала оружје на следећи начин : почињу 1 до 9999, па онда 1 до 9999 са словом а, 1 до 9999 слово б и тако даље, до краја серије. Ваш пиштољ је 10.000 плус његов редни број по реду у тој години ( почињали су бројање из почетка сваке године)
 

Back
Top