Vec nekoliko godina unazad,mi stanovnici najuzeg centra grada,beograda,mucimo se da obnovimo jedan zapusten park.Park se nalazi,neposredno ispred poznatog beogradskoh hotela "Palas",a oivicen je ulicama Vuk Karadzic,Tioplicin Venac,i ulicom Car Lazar.Mi gradjani,pisali smo peticije,svim mogucim faktorima,da bse taj park uredi,ali bez ikakvog uspeha.

Obracali smo se opstini Stari Grad (na njenoj teritoriji se park nalazi) Gradskom zelenilu,Gradskom Sekretarijatu za ekologiju,ali bez ikakvog uspeha.Medjutim,gle cuda.Danas treceg Jula tg.grupa devojcica i decaka(po godinama,tinejdzeri) dosla je rano pre podne,u park (park se zove "Prolece") sve klupe su prethodno dobro ismirglali,a potom ih ofarbali masnom lak bojom!!! Klupe su ofarbane:crvenom,plavom zutom i zelenom bojom.Naravno,svaku razlicito.Proci sada,tim parkom,prava je radost.Decaci i devojcice,sve su ovo uradili potpuno besplatno.Mi,koji smo danas,prolazili tim parkom,bili smo duboko emotivno raznezeni,kada smo se uverili,da i takva deca,da i takvi,buduci odrasli ljudi,zive u ovom nasem gradu!!Ime:  slike 328.jpg
Pregleda: 14
Veličina:  24,1 KB