Ne razumiju latinicu !

ja pisem ...

  • cirilicom .

  • latinicom .


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ravana2

Domaćin
Banovan
Poruka
4.865
ZAMJENIK tužitelja Osnovnog tužiteljstva grada Zaječara u Srbiji Dejan Stojanović odbio je novnarki B92 Sonji Kamenković odgovoriti na postavljeno pitanje jer je ono bilo napisano na latinici.

Kako danas prenosi beogradska agencija Beta, Kamenković je potvrdila da je od Sojanovića proteklih dana pismeno zatražila odgovor na pitanje do kuda je stigla istraga u slučaju nedavne pucnjave u jednom zaječarskom kafiću, no od zamjenika tužitelja dobila je odgovor da on "ne razumije latinicu", te je od nje zatražio da mu upit pošalje ponovno, ali ovoga puta na ćirilici, "pismu koje razumije".

A što se događa sa kaznenim prijavama pisanim na latinici?

"Bila sam zbunjena kada mi je rekao da ne razumije pismo kojim sam pisala. Kada sam ga upitala kojim sam jezikom pisala, rekao je da ne zna, jer je napisano latinicom" rekla je Kamenković, koja naglašava kako joj je ovo prvi slučaj u dugogodišnjoj novinarskoj praksi.

Kamenković je dodala da je zamjeniku tužitelja naknadno poslala novi zahtjev sa pitanjima, u kojem je zatražila odgovor na pitanje što se događa sa kaznenim prijavama koje su pisane latinicom, ali da odgovor nije dobila.

Sam zamjenik tužitelja Stojanović odbio je prokomentirati slučaj, a Republičko tužiteljstvo Srbije cijeli je slučaj proglasilo "nesporazumom", naglasivši da tužitelji primaju upite, zahtjeve i prijave na oba pisma i na jezicima svih manjina.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...icu-posaljite-mi-upit-na-cirilici/508031.aspx
 
:roll: Laz koja dolazi od ogura ciji sunarodnici protestuju protiv uvodjenja table sa cirilicom ....
Ne samo da ima i latinica kao pismo , nego u upotrebi su i strani jezici poput madjarskog .

Pročitaj svoj Ustav, pa mi onda reci što tamo piše pod službeno pismo.

- - - - - - - - - -

Како то мислиш бесмислено. А да ли је бесмислено што је у хрватскиј једино званично писмо латиница.

Besmisleno je zato jer sam uvjeren da u Srbiji ne postoji osoba koja zna ćirilicu a da ne zna latinicu.

U Hrvatskoj nije tako.
 
Službeno pismo u Hrvatskoj nije ćirilica, i većina mladih ljudi je ne zna ni čitati ni pisati jer to nisu nikada učili.

Држaве немaју службенa писмa, писмо се односи нa језик.
A и дa знaју дa је користе, нико нормaлaн не би прихвaтио писaње свог језикa мимо норме.

У Русији или Кини сви знaју лaтиницу, пa опет не можеш држaвним оргaнимa тaмо дa пишеш домицилни језик лaтиницом..
 
Formalno je zamenik tužioca bahato činovničko krme. Ako ne razume latinicu kako je uopšte znao da je pismo napisano latinicom.

Ako nije ispoštovana procedura mogao je lepo da zamoli da se pitanja dostave na ćirilici.


Дa, зaмисли бaхaтости, усудио се дa у овој бедној Србији трaжи дa се поштују Устaв и зaкони...
 
Formalno je zamenik tužioca bahato činovničko krme. Ako ne razume latinicu kako je uopšte znao da je pismo napisano latinicom.

Ako nije ispoštovana procedura mogao je lepo da zamoli da se pitanja dostave na ćirilici.

Верујем да је у питању инат и ништа друго. Не заборави да је у питању Б92, ОВК-усташко гласило које оперише у Србији.
 
ОИћеш да кажеш да су хрвати необразованији?

Ne, hoću da kažem da se u Hrvatskoj ne koristi ćirilica i ne uči u školi, kao što se ne uči ni glagoljica.

To nema veze s razinom obrazovanja.

- - - - - - - - - -

Дa, зaмисли бaхaтости, усудио се дa у овој бедној Србији трaжи дa се поштују Устaв и зaкони...

Da je tražio da se poštuje Ustav i zakon, zamolio bi da se dopis napiše na ćirilici.
Ali nije to napravio, nego je bahato i lažno ustvrdio da on latinicu ne razume.
Zato je krme.
 

Back
Top