MORALNA KATASTROFA U ZEMLJI GDE I NEMA MORALNE VERTIKALE

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
41.734
"Naime, mislio sam da sudbina Srbije zavisi od građana Srbije. No, očito da sam pogrešno mislio, vrućine su ovih dana žestoke. Za mnoge. Jer, neki su naši lideri moralno bankrotirali, finansijski su svakako i dalje solventni, ali, negde duboko unutra, njihove duše su se pretvorile u žabokrečinu, ustajalu zadimljenost i nešto prašine. Jedino što je još mrtvije od toga jeste osećaj zgroženosti javnosti. Političko-ekonomsko-prosvetno-sportsko-crkveno-medijski skandal do skandala, afera do afere, iz slike u odrazu u nas netremice zuri mrsko čudovište. Moralna katastrofa u zemlji gde i nema moralne vertikale. Zamrznuta slika u ledenoj indiferentnosti društva u kojem prolaze lažovi, prevaranti i lopovi tranzicione predatorske ekonomije. I androidi u Briselu koji nam obećavaju svetla na semaforu. A šta ako nestane struje, ili ako žuto svetlo bude stalno treptalo? Jesmo li dotakli dno i konačno krenuli uzlaznom putanjom? Ili najgore tek predstoji?"

http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/Danke-na-srpski-nacin.lt.html

Sve je receno, a ujedno su postavljena i pitanja za temu.

...licno mislim da je drzava odavno dotakla dno, a narod, kao sto neko jednom napisa ovde, podseca me na film - IDIOCRACY...
 
Miroslav-Lazanski:
"Moralna katastrofa u zemlji gde i nema moralne vertikale. Zamrznuta slika u ledenoj indiferentnosti društva u kojem prolaze lažovi, prevaranti i lopovi tranzicione predatorske ekonomije. I androidi u Briselu koji nam obećavaju svetla na semaforu."

Drzava je samo odraz indolentnosti nebeskog naroda, koji se nakon TITIne smrti opredelio za liniju najlakseg otpora, koja se, najblaze receno, moze opisati sa: "cekajuci i posle TiteTitu"... I svaki harizmaticni lider koji se pojavio na obzorju (Zloba, Djindjolina violina) je bio slavljen u nebesa, ne zbog njega samog i njegovih "vestina", nego zbog punopravnih ocekivanja tipa: lezi 'lebe da te yedem". :whistling:

Ni na Zapadu nije nesto bolje, jedino sto je izgradjen sistem koji ti garantuje da si slobodan Pretorijanac, pa ces u zavisnosti kako baratash sa macem, nozem, stitom i kopljem, zavisno da radis za gospodare koji ce te placati najvise. Ta Sloboda je najvece dostizenje Demokratije Kapitalizma (da mozes sam da biras svog Kapitalistu, ili da budes slobodan strelac), docim u Srbiji vlada nista drugo do Feudalizam, prosaran Robovlasnistvom.

...licno mislim da je drzava odavno dotakla dno, a narod, kao sto neko jednom napisa ovde, podseca me na film - IDIOCRACY...

Dno je jos daleko, tamo jos dalje... Tamo gde je jako daleko, tamo gde je Najdalje! :mrgreen:

_nobody_
 
Drzava je samo odraz indolentnosti nebeskog naroda, koji se nakon TITIne smrti opredelio za liniju najlakseg otpora, koja se, najblaze receno, moze opisati sa: "cekajuci i posle TiteTitu"... I svaki harizmaticni lider koji se pojavio na obzorju (Zloba, Djindjolina violina) je bio slavljen u nebesa, ne zbog njega samog i njegovih "vestina", nego zbog punopravnih ocekivanja tipa: lezi 'lebe da te yedem". :whistling:

Другим речима, највећа је одговорност на вама, старијим генерацијама, који сте на погрешан начин усмеравали и васпитавали своје потомке.
 
Mi u Srbiji smo se pretvorili u ribe "muljase"! To je ona riba sto zivi u mulju. Nama je dno postao dom. Volimo ga i lepo nam je u njemu. To me podseca na onaj vic Duska Radovica, kad otac crv i sin crv razgovaraju u kanalizaciji. Pita ga sin "tata, a zasto mi kao i ostali crvi ne zivimo u vocu ili u mesu, nego zivimo u govvnima" a otac mu kaze "zato sto je to NASA OTADZBINA SINE"!
 
"Naime, mislio sam da sudbina Srbije zavisi od građana Srbije. No, očito da sam pogrešno mislio, vrućine su ovih dana žestoke. Za mnoge. Jer, neki su naši lideri moralno bankrotirali, finansijski su svakako i dalje solventni, ali, negde duboko unutra, njihove duše su se pretvorile u žabokrečinu, ustajalu zadimljenost i nešto prašine. Jedino što je još mrtvije od toga jeste osećaj zgroženosti javnosti. Političko-ekonomsko-prosvetno-sportsko-crkveno-medijski skandal do skandala, afera do afere, iz slike u odrazu u nas netremice zuri mrsko čudovište. Moralna katastrofa u zemlji gde i nema moralne vertikale. Zamrznuta slika u ledenoj indiferentnosti društva u kojem prolaze lažovi, prevaranti i lopovi tranzicione predatorske ekonomije. I androidi u Briselu koji nam obećavaju svetla na semaforu. A šta ako nestane struje, ili ako žuto svetlo bude stalno treptalo? Jesmo li dotakli dno i konačno krenuli uzlaznom putanjom? Ili najgore tek predstoji?"

http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/Danke-na-srpski-nacin.lt.html

Sve je receno, a ujedno su postavljena i pitanja za temu.

...licno mislim da je drzava odavno dotakla dno, a narod, kao sto neko jednom napisa ovde, podseca me na film - IDIOCRACY...
Ajde dosta kukanja nego motike u ruke.

A ti ako već nećeš da se vratiš u Srbiju da motikariš, šalji devize. :mrgreen:
 
Ucinilo mi se prvo "salji vizu" pa pomislio, vidi sunce ti, covek radnik, hoce da dodje da radi i zaradi, kad on' ne moram ni da dolazim, samo cash da posaljem. :mrgreen:
:hahaha:

Nema potrebe slati vizu kad i ovde može lepo da se radi i zaradi, a biće i još bolje ako ne bude nekog velikog belaja (ovde se to nikad ne zna).


Nego žao mi toliko zemlje u parlogu, a neradnika i kakavaca koliko voliš.

A keš šalji da možemo da isplatimo ove komunističke činovničke pemzije. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Мирослав Лазански говори оно што многи виде и не смеју да кажу.
Да, истина је, ствара се нама пред очима велика Албанија, а и север земље иде ка независности. Ми то немо гледамо, посматрамо, и претимо да ћемо се жалити Бриселу и Вашингтону?!
 
Englezi su oduvek i preuzimali kormilo istorije u prelomnim trenucima na ovim prostorima, jako me čudi kada gospodin Marković Palma javno vapi da „sudbina Srbije sada zavisi od Nemačke“. „Danke Dojčland“ na srpski način?
Znači mafijaš palma sada peva danke Dojčland kao nekad Hrvati...sada je palma merkelovac..nije više palma betoven..sad će mu merkelova pevarti na uvce neće više betoven..
 

Back
Top