Pomoc pri kupovini tableta

Mihajlo Peric

Početnik
Poruka
48
Pozdrav. Kupio bih neki tablet do recimo 20 000 din. Moze i koju hiljadu preko, ali vise od toga ne bih izdvajao za takav uredjaj. Jedini uslov je da ima ekran dijagonale bar 8 inca ili veci, sedam mi je nekako premalo za udobno surfovanje. Koje su vase preporuke? Hvala na odgovorima.
 
Mislim da se na par mesta moze naci Samsung Galaxy Tab 7.0 2 za te pare, ako ne i za manje, naravno bez SIM kartice. U toj kategoriji po mom misljenju daleko najbolji model :)
Ne znam koliko je Google Nexus, tu negde je valjda i on, ali nema microSD slot (sto je licno ogromni problem za mene) i kamere, ali ima bolji hardware 4-core CPU i 8-core GPU ako se ne varam.
 
Recimo ovaj GOCLEVER TAB R106, 10,1" dijagonala, ima u Gigatronu, prosvrljaj malo po forumima da vidis koliko ga hvale, definitivno Best Buy sto kazu!!
Zanemari sto nije "marka", trenutno je najbolje sto ima za te pare, ekran je skoro 26cm sto je odlicno i za citanje i za video, Mali graficka je vrh trenutne ponude, kvalitet izrade je dobar, obicno daju neki poklon uz njega, zavisi od modela ima sa eksternom tastaturom, zvucnjakom...
A ako hoces 8" imas ACER Iconia Tab A1-810 za iste pare, to ti je vec poznata marka, konfiguracija je dosta dobra, izrada verovatno jos bolja...
Ili neka zlatna sredina samo malo neobicne razmere strana imas PRESTIGIO MultiPad 5097C PRO, ovo 97 na kraju je za 9,7" dijagonalu!!
 
Ma upste mi nije bitna marka, ne treba mi za poziranje nego za koriscenje...:D Cuo sam i ja za te prestigio tablete, bas mi je drugar pre neki dan napomenuo da imaju fine karakteristike za razumnu cenu. Sta mislis o ovom tabletu http://www.gigatronshop.com/tablet_...ultra_duo_16gb_black_-_pmp5597d_bf_duo-16929? Ima za nijansu displej slabije rezolucije i nema bluetooth, ali ima vecu memoriju i bolju prednju kameru u odnosu na ovaj goclever. Sve ostalo je potpuno isto, s tim da je ovaj prestigio i jeftiniji za nekih 1000 din. Ovaj drugar sto mi rece za te prestigo tablete je njega uzeo i kaze dobio je uz njega i neku elegantnu futrolu za nosenje. Svakako nije nesto sto bi presudilo pri kupovini, ali svakako lep gest proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Ja licno nikad ne bih manju rezoluciju ekrana i nemanje BT-a stavio iza pikselaze prednje kamere na tabletu, dok memorija djene-djene, ne znam koliko je bitna interna memorija kad ima 32GB kapacitet za memorijsku, vidi sam sta ti je bolje, manja rezolucija ekrana=kao da je manji ekran a bice nesto krupnija slova!!
 
Поздрав свима,ево да се укључим у тему са пар питања која ме интересују.
Да напоменем да у разним продавницама различити "продавци-стручњаци" имају различите одговоре.
Дакле: хтео бих таблет од 7 инча који може успешно да ради као навигациони уређај ,значи не у "кругу куће" него свуда.
Шта то треба да има ? ГПС или ГЛОНАС ? Да ли је довољан само ОС андроид и који ? Колико би то био поуздан навигатор?Не треба ми да има слот за СИМ картицу.
Наравно мора да има и приступ интернету ,бежични наравно,није ми битна камера превише,а остало мислим да је већ подразумевано(јутјуб,сурфовање...)и наравно цена:
што нижа то боље али да има ово тражено...Ако је разлика у цени мала,изабраћу скупље ако је "јака машина"
Има ли неко препоруке...?
Хвала !
П.С знам да је ово форум моб.телефонија али овде сам поставио да не отварам посебно...
 
Поздрав свима,ево да се укључим у тему са пар питања која ме интересују.
Да напоменем да у разним продавницама различити "продавци-стручњаци" имају различите одговоре.
Дакле: хтео бих таблет од 7 инча који може успешно да ради као навигациони уређај ,значи не у "кругу куће" него свуда.
Шта то треба да има ? ГПС или ГЛОНАС ? Да ли је довољан само ОС андроид и који ? Колико би то био поуздан навигатор?Не треба ми да има слот за СИМ картицу.
Наравно мора да има и приступ интернету ,бежични наравно,није ми битна камера превише,а остало мислим да је већ подразумевано(јутјуб,сурфовање...)и наравно цена:
што нижа то боље али да има ово тражено...Ако је разлика у цени мала,изабраћу скупље ако је "јака машина"
Има ли неко препоруке...?
Хвала !
П.С знам да је ово форум моб.телефонија али овде сам поставио да не отварам посебно...

Treba da ima GPS, ali pravi a ne A-GPS jer je to Assisted GPS sto znaci da svo lociranje ide triangulacijom preko mreze, za sve se koristi GPRS/EDGE i na kraju izadje PAPRENO skupo!!!! Dovoljan je Android ili Windows, mislim da onaj Asus koji dolazi uz njihov telefon kod MTS-a i valjda VIP-a, ima Windows, ali ne drzi me za rec...
Ako hoces sto nizu cenu, definitivno gledaj Prestigio i GoClever, po oglasima najpovoljnije ali mozda mozes nesto da uzmes i na rate preko Handy shop-a, znam sigurno da Prestigio furaju!
 

Back
Top