Kako naučiti psa da se šeta?

Vanjor

Aktivan član
Poruka
1.745
Nedavno sam počeo da pokušavam da šetam psa blizu je 3 meseca starosti svaki dan ga u isto vreme izvodim naravno ništa dugačko nekih 50ak metara tamo i nazad i vratimo se kući.Međutim do sada od 10 dana koliko ga vodim nijednom nije zglavno išla sedne čim izađemo na ulicu i ukopa se jedino da ga vučem samo mi je to žao, pa uspem nekako na foru da potrčim ili mu bacim nešto pa se onda pomeri metar po metar malo ga vučem i to je "šetnja".Kad se okrenem da se vratimo kući onda suprotno vuče,anjradije bi šprintovala do kuće ali je malo zadržim da ne vuče i ne žuri. Isto i kad joj stavljam povodac grize ga a posle kad se vratimo pa hoću da joj skinem reži i ujeda me za ruku.Na koji način da je nateram da se šeta a ne da se ukopa u mestu i da li je rano uopšte za nju da izlazi u tu kratku šetnjicu?
Jedini napredak koji sam učio posle pete-šeste šetnje je da se ne ukopa odmah u dvorištu nego kad joj stavim povodac sama zna kojim putem idemo na ulicu prvih par puta se bacakala već u dvorištu.
 
Poslednja izmena:
Ako treba ponesi psa u setnju. Svi ti zvuci, kola, ljudi znaju stene da preplase. Idite (da ne kazem ponesi ga) mozda do obliznjeg parka pa tamo sedite i igrajte se - dok se ne oslobodi.
A sto se tice povoca... potrajace to dok nauci. Kao sto je klonirana rekla - pokusaj sa sistemom nagrade - to gotovo uvek pali.
 
Nedavno sam počeo da pokušavam da šetam psa blizu je 3 meseca starosti svaki dan ga u isto vreme izvodim naravno ništa dugačko nekih 50ak metara tamo i nazad i vratimo se kući.Međutim do sada od 10 dana koliko ga vodim nijednom nije zglavno išla sedne čim izađemo na ulicu i ukopa se jedino da ga vučem samo mi je to žao, pa uspem nekako na foru da potrčim ili mu bacim nešto pa se onda pomeri metar po metar malo ga vučem i to je "šetnja".Kad se okrenem da se vratimo kući onda suprotno vuče,anjradije bi šprintovala do kuće ali je malo zadržim da ne vuče i ne žuri. Isto i kad joj stavljam povodac grize ga a posle kad se vratimo pa hoću da joj skinem reži i ujeda me za ruku.Na koji način da je nateram da se šeta a ne da se ukopa u mestu i da li je rano uopšte za nju da izlazi u tu kratku šetnjicu?
Jedini napredak koji sam učio posle pete-šeste šetnje je da se ne ukopa odmah u dvorištu nego kad joj stavim povodac sama zna kojim putem idemo na ulicu prvih par puta se bacakala već u dvorištu.

Vidiš da imaš rešenje !
Samo ti izronilo.
Uvek započni šetnju sa 5 - 6 pozicije.
I neće da se ukopa....
 
Prohodala je malo sad jer par puta sam nosio hranu ispred nje pa svakih 5 metara sam joj dao,.A sad kad stane povučem pa nastavi da hoda.Veći problem mi je sad što kad vidi da uzimam ogrlicu beži po dvorištu i reži i grize kad hoću da joj stavim/skinem,Ajde sad još nije problem dok je manja nije tako bolno ali kad poraste otkinuće mi šaku :D
 
Mali psi su kao mala deca- bojažljivi,potrebna im je ljubav, pažnja i sigurnost. Neki se brzo uče a neki su lenji(zavisi od pasme).Dresura se zasniva na pohvali i nagradi(kolačići) Svaki pas(kučić) mora da zna ko mu je pravi vlasnik(to se uči od rođenja),Mlečne zube menjaju u periodu od trećega do petoga meseca starosti , tada im je potrebno da stalno nešto glođu(grizu).Ja sam im uvek pravio drvenu igračku, od leskove grane, koja je u obliku kosti.Postoje u trgovinama igračke slične ali ne iz drveta.U tom periodu je dobro kupiti posušene svinjske uši , koje može kučić stalno da grize... Bez strpljenja i truda nema napredka(uspeha)... Svaka škola je teška ... Pravilno uzgajanje isključuje mogućnost da ti otkine šaku kada odraste( pas dobro zna koliko ljubavi mu se poklanja)!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top