Ode JAT - Leti "Er Srbija"

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Bogme, Vucko menja drzavu iz temelja, vojska, namenska, sad i "vecni" JAT :D

Ode jos jedno od vekovni srpski znamenja... Pa to je bre bilo prepoznatljivo ime u svetu??? Dokle bre, bagro!

ma kapiram sve, ali napokon nam skide neko sa grbace ono "jugoslovenski". ebte, ta zemlja je mrtva vec godinama, a mi jos imamo jat. samo srbija, samo srbija i samo srbija. nek pobrisu sve sto je jos ostalo.
 
Prvo su trebali da preimenuju Jugoslovensko Narodno Pozoriste, ali i ovo je dobra vest.
Ne zato sto mi smeta JAT kao ime, vec se radi o kompaniji koja treba da predstavlja postojecu a ne nepostojecu drzavu.

p.s. Etihad je jedna od vodecih svetskih kompanija i treba pozdraviti partnerstvo sa liderom u industriji.
 
Spajanje kraljevskog i komunistickog :roll:

Novo ime ce da bude lako prepoznatljivo. Novim generacijama je tesko obasniti da se (drzavna) kompanija zove po nekoj drugoj drzavi.

I starim generacijama...ni na nebu ni na zemlji

- - - - - - - - - -

Prvo su trebali da preimenuju Jugoslovensko Narodno Pozoriste, ali i ovo je dobra vest.
Ne zato sto mi smeta JAT kao ime, vec se radi o kompaniji koja treba da predstavlja postojecu a ne nepostojecu drzavu.

p.s. Etihad je jedna od vodecih svetskih kompanija i treba pozdraviti partnerstvo sa liderom u industriji.

:worth:
 
Prvo su trebali da preimenuju Jugoslovensko Narodno Pozoriste, ali i ovo je dobra vest.
Ne zato sto mi smeta JAT kao ime, vec se radi o kompaniji koja treba da predstavlja postojecu a ne nepostojecu drzavu.

p.s. Etihad je jedna od vodecih svetskih kompanija i treba pozdraviti partnerstvo sa liderom u industriji.

JAT je odavno ukinuo značenje te skraćenice, tako da ona već duži niz godina ne predstavlja "jugoslovenski aerotransport". kad se menjalo ime ostavili su to JAT zbog prepoznatljivosti, a novo ime kopmanije je JAT Airways. etihad bi mogao da nas obraduje novom flotom ai dizajnom, pošto je postojaći katastrofa.
 
JAT je odavno ukinuo značenje te skraćenice, tako da ona već duži niz godina ne predstavlja "jugoslovenski aerotransport". kad se menjalo ime ostavili su to JAT zbog prepoznatljivosti, a novo ime kopmanije je JAT Airways. etihad bi mogao da nas obraduje novom flotom ai dizajnom, pošto je postojaći katastrofa.

Mogli su oni da ukinu znacenje te skracenice za neke nove generacije, ali ona i dalje znaci isto svakome ko se rodio pre "Airways-a".
Sto se tice prepoznatljivosti, to stoji za avio krugove, a 99,9999% svetske populacije ne zna ni sta je JAT ni odakle je, a to je veoma glupo s'obzirom da se radi o drzavnom brendu koji bi trebao da predstavlja drzavu u Svetu bez mnogo objasnjavanja.
Nije JAT Lufthansa, a mnogo vece kompanije se zovu po svojim drzavama (Air France, Air Canada, British Airways, itd.) a za manje je to jos bitnije.

Sto se tice dizajna i flote, tu se slazem, nadam se da ce obnoviti flotu i da ce doci do promena kako u dizajnu (izgledu), tako i u domenu usluge.
 
Pa svejedno je kako se zove pitanje je dal cu Arapi da je modernizuju.

I po onome sta sam citao to je samo partnerstvo tako nece biti para, ali bez para niti dizajn niti avione ne mozes modernizovati.

Inace JAT je slika i prilika drzavnih preduzeca 7 aviona hiljadu radnika.
 
to što nekima JAT i dalje zvuči kao jugoslovenski aerotransport to je drugo, ime je promenjeno u JAT Airways. nije bitna svetska populacija, JAT je imao svoje tržište i bio je prepoznatljiv na tom tržištu. drugo, npr. KLM je svetski poznata kompanija. meni je Air Serbia bzvz, al' ajd...
 
Pa svejedno je kako se zove pitanje je dal cu Arapi da je modernizuju.

I po onome sta sam citao to je samo partnerstvo tako nece biti para, ali bez para niti dizajn niti avione ne mozes modernizovati.

Inace JAT je slika i prilika drzavnih preduzeca 7 aviona hiljadu radnika.

Bice uvek jada dok se ne proda nekoj od vodecih zapadnih kompanija.
Inace, promena imena u aerotransportu se NE RADI iz vise razloga, a 1 od njih je neprepoznatljivost i gubljenje trzista.

Ali, bez obzira na ime, ko hoce bezbednost i kvalitet prevoza, sigurno nece birati JAT ili buduce Air Kamile.
 
Bice uvek jada dok se ne proda nekoj od vodecih zapadnih kompanija.
Inace, promena imena u aerotransportu se NE RADI iz vise razloga, a 1 od njih je neprepoznatljivost i gubljenje trzista.

Ali, bez obzira na ime, ko hoce bezbednost i kvalitet prevoza, sigurno nece birati JAT ili buduce Air Kamile.

Odakle ti to danasnje najbolje avio kompanije tu ti na istoku (Emirates Airlajnes, Singapure Airlines cak i Turkish Airlines) po testovima dobijaju najbolje ocene.
 
to što nekima JAT i dalje zvuči kao jugoslovenski aerotransport to je drugo, ime je promenjeno u JAT Airways. nije bitna svetska populacija, JAT je imao svoje tržište i bio je prepoznatljiv na tom tržištu. drugo, npr. KLM je svetski poznata kompanija. meni je Air Serbia bzvz, al' ajd...

Toliko im je JAT bilo prepoznatljivo i bitno da su ga zamenili sa onim retardiranim tackama.
Jeste, KLM i Lufthansa su svetski poznate kompanije koje ne sadrze ime drzave u svom imenu, ali porediti JAT sa njima je komicno.
Ne postoji ni jedan aerodrom na planeti gde nisu culi za KLM ili Lufthansu, a sto se tice JATa za koji vecina ne zna ni odakle je valjda je logicno da kompanija reklamira drzavu.

p.s. Air Serbia ti je bzvz zato sto je Serbia u fazi raspada na svim nivoima, a na Swiss Air se svrsava upravo zbog suprotnih cinjenica.

- - - - - - - - - -

Bice uvek jada dok se ne proda nekoj od vodecih zapadnih kompanija.
Inace, promena imena u aerotransportu se NE RADI iz vise razloga, a 1 od njih je neprepoznatljivost i gubljenje trzista.

Ali, bez obzira na ime, ko hoce bezbednost i kvalitet prevoza, sigurno nece birati JAT ili buduce Air Kamile.

Da da, a trziste van Srbije je k'o ludo bez JATa, bas ce da se uspanice jedan dan kad budu krenuli da putuju a vide da nema JATa na trzistu. ;)
 

Back
Top