Лепота

doteruju se ljudi i na forumu, pisanje boje smajlijima

да чему то. шта прикривамо
зашто вапимо да будемо примећени, лепи споља а не изнутра?

зашто мушкарац прилази увек лепшој девојци?

да ли је та глазура ипак најбитнији фактор у животу?

да ли лепи људи боље тј лакше пролазе кроз живот?
 
зашто мушкарац прилази увек лепшој девојци?
Prema mojim opservacijama, i autoopservacijama, muskarac ne prilazi uvjek djevojci koja mu je najljepsa. To je cak i rijetkost.

да ли лепи људи боље тј лакше пролазе кроз живот?
Zbog ovoga sto napisah iznad, i zbog toga sto znam da neki rijetko-lijepi muskarci i zene traze jedino isto takve (znaci, one koje je rijetko naci), a i zbog toga sto znam da neke rijetko-lijepe zene ne bi nikad prisle (vec cekaju da im se pridje), ...
 
ljudi teže lepim ljudima da bi se puvali u društvu, da bi pozirali, a kad su sami u 4 zida i nemaju šta da pričaju sa takvima, e onda nastaje problem....

takođe, veliki je debilizam da je lepota u oku posmatrača. to je iluzija kontrole. ne može od mene da zavisi da li si ti lep ili nisi. sviđanje je nešto sasvim drugo...
 
Mene je relativno briga za doterivanje, osim ako ne idem na intervju za posao ili nesto od cega mi zivot zavisi. Ne zelim da skrecem paznju svojim "lepom spoljasnoscu" jer mislim da prave kvalitete imam unutra.
 
meni se desavalo da nisam svesna kako izgledam bas i npr ako sam debela kao i da nisam
onda to nestane i onda vidim sebe vise kako je
valjda kad si bolje manje si opterecen vizuelnim ili vise se doterujes iz uzivanja mada to nije bilo
 
да чему то. шта прикривамо
зашто вапимо да будемо примећени, лепи споља а не изнутра?

kod mene se ne radi o potrebi za pažnjom, ne vide tuđe oči bolje od mojih, ne treba mi blejanje po ulici ili dobacivanje da bi znala kako izgledam.
lepše se osećam kada se sredim, ima dana kada se lepo osećam i bez šminke ima dana kada se osećam loše sa debelim slojem šminke... zavisi od mnogo toga.

зашто мушкарац прилази увек лепшој девојци?

ovo nije tačno, možda želi lepšu, ali joj često iz straha ne prilazi.

да ли је та глазура ипак најбитнији фактор у животу?

ovo ti je pitanje glupo.

да ли лепи људи боље тј лакше пролазе кроз живот?

u nekim situacijama, da.
 
Ne bih rekla da je doterivanje glazura. Ne bih ni nipodaštavala lep fizikus. Lepota je dar, a ne mana. Smo mi svi više od fizikusa, tako da uzimam u obzir celokupnu ličnost čoveka, kao i svi uostalom...
 
Lepota je jedno, a doterivanje drugo. Sad ću o vođenju brige o izgledu, jer mi se čini da je postavljač akcenat stavio na to.

Danas je sređenost i održavanje dobrog izgleda imperativ.Sa svakom godinom se ta granica pomera pa je tako nekada bilo normalno da se ide dlakavih nogu, krezavih zuba i nesređene kose,a danas bi se takva osoba smatrala nekulturnom i u samom startu bi izgubila mogućnost da dobije posao ili nešto slično.Neko će reći ..da to je nekad bilo i to se danas podrazumeva kao lična higijena, ali tvrdim vam da se danas mnogo što šta podvodi pod kulturu izgleda. Sticajem okolnosti znam koliko običnih žena..lekara, pravnica i sl. primenjuju hijaluronske i mezoterapijske vitaminske injekcije koje daju svežinu licu. To je odavno prestalo da bude tabu tema, a tretmani nisu skupi.

Nije retkost da su zapuštene osobe u stvari depresivne, bolesne.. Jer kako je u glavi -tako je i na izgledu. Ne mora da bude lepota, ali briga o svom telu( nedopustivo je usvinjavanje u debljinu i zanemarivanje sebe ) - to mnogo govori o nekom.
 
pa preterano je
sa tim injekcijama i debljinom
mada kad ti gori pod nogama onda je sve super sta kazu
onda pazite i na net, sigurno da procesljaju sta pisete hehehe :neutral:
ok to nije tema
 
Poslednja izmena:
значи она изрека одело не чини човека не важи?
чини ми се да су то измислили ружни људи зарад утехе
ипак битан фактор је да нам спољашност лепо изгледа.

за невесту
данас не знам да ли неко има страх углавном у моје момачко време увек сам гледао да прилазим лепшој девојци (пре 20 год)

сада већ са годинама, да би био са неком не бих стављао акценат на лепоту, али би ипак волео да "пристојно изгледа" што ће рећи да ма колико ружна била џаба јој сва доброта јер би рецимо требало то и љубити:D

лепи људи су самоуверенији и то сам приметио.

спољашња лепота није стање духа или обратно, једноставно је неко леп неко онако а неко ружан

да будемо искрени, нема потребе за флоскулама није битно како изгледа, итекако је битно

за цуре питање
седнете у кафић, шацујете ружног или лепог момка/човека?:D
 
Postoji lepota koja fascinira. Postoji, to sam primetila, za vas ne znam, izvesna lepota koja tako zablista i zrači 5-10 godina, a onda se naglo ugasi. To su retki primeri i pomalo čudni. Kao da sudbina takve osobe nagradi, uzdigne, a onda ih kazni. Svako se teško oprašta od svoje lepote i onaj ko nema ništa osim lepote, propao je potpuno, konačno i krajnje tragično. Svi volimo da vidimo lepe ljude. Zato Holivud fabrikuje lepotu. Silne dolare je zaradila filmska industrija trgujući lepotom. Svaki lep glumac, glumica, u obavezi je da izuvrši neki hirurški zahvat na licu i telu, to i da ne žele, diktiraju im producenti, režiseri i ostali maheri ove "grane industrije". O manekenima da ne pričamo.
 
Postoji lepota koja fascinira. Postoji, to sam primetila, za vas ne znam, izvesna lepota koja tako zablista i zrači 5-10 godina, a onda se naglo ugasi. To su retki primeri i pomalo čudni. Kao da sudbina takve osobe nagradi, uzdigne, a onda ih kazni. Svako se teško oprašta od svoje lepote i onaj ko nema ništa osim lepote, propao je potpuno, konačno i krajnje tragično. Svi volimo da vidimo lepe ljude. Zato Holivud fabrikuje lepotu. Silne dolare je zaradila filmska industrija trgujući lepotom. Svaki lep glumac, glumica, u obavezi je da izuvrši neki hirurški zahvat na licu i telu, to i da ne žele, diktiraju im producenti, režiseri i ostali maheri ove "grane industrije". O manekenima da ne pričamo.

слажем се, али остави са стране холивуд и фабриковање и пођи од себе
шта ти мислиш, искрено, да ли је спољашна лепота битан фактор уопште за живот?
 
слажем се, али остави са стране холивуд и фабриковање и пођи од себе
шта ти мислиш, искрено, да ли је спољашна лепота битан фактор уопште за живот?

Bitan je faktor, ali ne presudan. Bitna mi je i sopstvena lepota kao i tuđa. (Nisam mnogo lepa, znaš)
Sad je pitanje za šta da li je lepota bitna, za posao, uspeh, ljubavnu vezu, brak...
Koliko je lepih ljudi, a nesrećnih, koliko je ružnih, a srećnih i uspešnih.
 
Bitan je faktor, ali ne presudan. Bitna mi je i sopstvena lepota kao i tuđa. (Nisam mnogo lepa, znaš)
Sad je pitanje za šta da li je lepota bitna, za posao, uspeh, ljubavnu vezu, brak...
Koliko je lepih ljudi, a nesrećnih, koliko je ružnih, a srećnih i uspešnih.

уопштено, дакле за све

па некако мислим да има више ружних несрећних јер су искомплексирани својим изгледом
лепи не морају бити нарочито паметни и увек ће боље пролазити кроз живот.

ти и ја рецимо конкуришемо за посао имамо исту квалификацију али ја сам искуснији у тој сфери, међутим толико сам ружан да ни бицикло не би наслонила на мене, а ти си лепа, згодна плавуша, шта мислиш ко има веће шансе за посао:D
 
pa kako zive ti ruzni i nesrecni, to su oni iznad u stvari nedoterani, kako prezive? neko ih izdrzava. znaci mislim da se tu gleda da covek zraci nekako zdravo
izumiru poslovi gde mozes biti bas dronjav, to su neki nizi, ili eventualno ako si neki vrhunski strucnjak pa ti se moze

pa zavisi gde trazis taj posao, negde nece proci plavusa
a zgodni mogu i da pate jer sredina je vise prosecna i nekad nece takve da prihvati iz zavisti, moraju nekako da malo paze
znaci gledajte ako ocete da budete dronjavi sad da krenete da budete neki strucnjak ; )
 
Poslednja izmena:
pa kako zive ti ruzni i nesrecni, to su oni iznad u stvari nedoterani, kako prezive? neko ih izdrzava. znaci mislim da se tu gleda da covek zraci nekako zdravo
izumiru poslovi gde mozes biti bas dronjav, to su neki nizi, ili eventualno ako si neki vrhunski strucnjak pa ti se moze

pa zavisi gde trazis taj posao, negde nece proci plavusa
a zgodni mogu i da pate jer sredina je vise prosecna i nekad nece takve da prihvati iz zavisti, moraju nekako da malo paze
znaci gledajte ako ocete da budete dronjavi sad da krenete da budete neki strucnjak ; )

моја теорија је да генерално лепи људи боље пролазе кроз живот (наравно увек има изузетака)
њима су врата више отворена него ружнима (не мислим на дроњаве)
 

Back
Top