Zasto srpski EUfili nece da zive sa Siptarima u Srbiji a hoce sa njima da zive u EU?

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.928
Gledam neki ovde srpski evrotalibani sa naseg foruma formulisu nekakav stav da je po Srbiju dobro otcepljenje Kosova jer Albanci prave malji deca koja bi koliko sutra preplavili Srbiju ako se mi od njih ne odvojimo.

Na stranu cinjenica da je taj stav totalno nerealan, sada bih hteo da postavimo i zapitamo nesto drugo.

Pa mi pade na pamet sledece pitanje:

Posto se evrotalibani toliko zarko zalazu za ulazak u EU , interesuje me kako u okviru EU planiraju sutra te iste Albance da sprece da dodju i nasele se recimo u Beogradska naselja kao sto su Marinkova Bara, Brace Jerkovica, Kotez i ostala sela i zaseoke grada Beograda, obzirom da u EU su svi gradjani isti , i nema diskriminacije na nacionalnoj i verskoj osnovi.

Obzirom da svi znamo da je Beograd najrazvijeniji grad Srbije, logicno je za pretpostaviti da bi ulaskom Srbije , Kosova, Albanije i EU u Beograd stigla i gomila tj stotine hiljada Siptara u potrazi za boljim zivotom i standardom....

A mozda ih na kraju krajeva i ne bi interesovao bolji zivot vec cisto bi zeleli da zaposednu i osvoje nekada srpski zivotni prostor ? Kako vi to nameravate da sprecite ako podrzavate ulazak Srbije u EU?

Kako to da srpska evrotalibanija ne zeli da zivi sa siptarima u Srbiji - a zeli da zivi sa njima u jednoj mnogo vecoj drzavi koja se zove EU, tj Evropska Unija?



Kako to da evrotalibani zele Evropu bez granica, a prave najtvrdju mogucu granicu u Evropi izmedju Srbije i Kosova i Metohije?
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne razumem to nikako

Navodno , preziru podelu ljudi na nacije, na vere, smatraju se gradjanima sveta, zele da zive u "velikoj porodici naroda" tj EU, a nece da zive sa svojom bracom i komsijama siptarima?

Pa i Siptari ce da budu deo EU , Albanija je na putu evrointegracija ispred Srbije.

To nikako ne razumem.

To je kao kad neko kaze , ja nisam rasista samo mrzim cigane i crnce....
 
....ne moze se izbrisati cinjenica da siptari postoje...cak i u srbiji zive kao vecina u velikom delu kosova i metohije...sta sad, hocemo li da ih istrabimo...ne razumem svrhu postavljanja teme...ovo je hronicna paranoja sns-om najtezeg oblika...


Niko im ne brani da postoje. Ali ako postoje nek žive u Albaniji. To im je postojbina i tu će im biti kraj.

- - - - - - - - - -

Zato sto Albancima ne pada na pamet da se naseljavaju u neki Beograd u kojem se zivi malo lepse nego u Albaniji, kad mogu da idu u Belgiju, Nemacku, Italiju (njim tri najpopularnije destinacije sa ogromnom dijasporom).

Plus, u EU, moguce je kontrolisati koga ces da primis za stalno u drzavu.

Baš me interesuje zašto ih iz EU sada masovno vraćaju kući ?
Šta ti misliš ?
 
....ne moze se izbrisati cinjenica da siptari postoje...cak i u srbiji zive kao vecina u velikom delu kosova i metohije...sta sad, hocemo li da ih istrabimo...ne razumem svrhu postavljanja teme...ovo je hronicna paranoja sns-om najtezeg oblika...

ne. Vi SNS-ovci propagirate da mi Srbi treba da se ogradimo od siptara jednim zidom i priznamo nezavisnost Kosova.

A istovremeno zelite u EU da zivite sa svim tim istim Siptarima.

Sizofrenija? :dontunderstand:
 

Back
Top