Problem sa ugradnjom graficke kartice u stari racunar

robertr

Početnik
Poruka
10
Zdravo svima imam problem uzeo sam jacu graficku karticu za stari racunar ubacio u isti i nece monitor da se ukljuci.Sumnjam u jacinu napajanja koje je (termal master atx 350w)a graficka je (gforce 6600 256mb 128bit).Samo bipne jednom malo poduze i to je to.Kad vratim staru (mx440 128mb 128bit)graficku onda sve radi normalno.Dali je napajanje slabo ili graficka ima problem???

Znam da je to stari racunar koji je zreo za penziju ali idalje radi.Redovno ga cistim od prasine svaka dva meseca.Napominjem napajanje je staro oko 5 godina.Ima dva prigusivaca napona (trafa) i bogami tesko napajanje ima barem oko 3kg.Molim ovde forumase da me savetuju kako da resim ovaj problem.
 
Xpert-Vision-GeForce-6600-256MB-AGP-DVI-VGA-TV-Out
Xpert-Vision-GeForce-6600-256MB-AGP-DVI-VGA-TV-Out_slika_O_8610549.jpg
Xpert-Vision-GeForce-6600-256MB-AGP-DVI-VGA-TV-Out_slika_O_8610569.jpg
 
U prodavnici sam ga kupio.Bila rasprodaja posto ce da zatvor prodavnicu.Bila je jeftina 800 din.sa obzirom da nije nova serija.Bio sam kupio i sata hdd 320 giga.ona radi super ne greje se,i nju sam platio 1000 din.Nemogu probati graficku kod drugog jel koga god pitam svi kazu ne jer se boje da nebi njima nesto crklo.Zato mi treba malo pomoci oko ovog problema.
 
U prodavnici sam ga kupio.Bila rasprodaja posto ce da zatvor prodavnicu.Bila je jeftina 800 din.sa obzirom da nije nova serija.Bio sam kupio i sata hdd 320 giga.ona radi super ne greje se,i nju sam platio 1000 din.Nemogu probati graficku kod drugog jel koga god pitam svi kazu ne jer se boje da nebi njima nesto crklo.Zato mi treba malo pomoci oko ovog problema.

To ti je korak ka resenju da isprobas na drugom racuanri i da vidis kako se ponasa. Ako radi na drugom lako cemo dalje, a ako ne radi jos lakse :)
A ovako od koje pretpostavke sad krenuti, graficka je ispravna ali kod tebe prijavljuje da nije, ili graficka nije ispravna i zato ne radi :) Moguce su obe pretpostavke, mada druga je malo logicnija od prve :)

EDIT: Da postavim i ja neko glupo pitanje. Jesi dobro ubacio graficku? Jel je zasrafis kada isprobavas? Da slucajno ne nalegne kako treba, ili se pomeri ako ne koristis saraf?
I tako ces da potrosis vreme na gomilu odgovora na slicna pitanja, ako ne uspes da isprobas graficku na nekom drugom racunaru! Mada prilicno je jasno jedna ne radi druga radi. A sto se tice napajanja nije neki potrosac.
 
Poslednja izmena:

Back
Top