Prebacivanje sa subotičkog VTŠ-a na FTN - E1!
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Prebacivanje sa subotičkog VTŠ-a na FTN - E1!

Početnik
    Učlanjen
    02.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Prebacivanje sa subotičkog VTŠ-a na FTN - E1!

Pozdrav svima, javljam se u vezi jednog pitanja, student sam druge godine Visoke tehničke škole strukovnih studija iz Subotice, smer elektronika sa telekomunikacijama, tokom školovanja gledao sam da od izbornih predmeta ne biram bespotrebne, i meni ne stručne predmete, već uvek korisne i strukom vezane, u nadi da će mi taj odabir pomoći oko razlike predmeta koju ću morati polagati na FTN-u ukoliko budem želeo da se prebacim tamo i nastavim dalje školovanje na njemu, zna li neko kako ide to nastavljanje takoreći prebacivanje sa VTŠ-a na E1 (katedru za telekomunikacije i obradu signala - KTIOS), kakva je to procedura, koji su koraci, šta bi trebalo da se odradi, kakva su iskustva, i otprilike kolika bi bila razlika predmeta i da li mi je pametno što to planiram da uradim, ili imate neki pametniji savet? Hvala na odgovoru!

Obećava
    Učlanjen
    26.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: Prebacivanje sa subotičkog VTŠ-a na FTN - E1!

Ja sam zavrsio VTS davne 2005 godine smer elektronika sa telekomunikacijama. Bio sam prva generacija studenata po bolonjskom sistemu, hteo sam nakon zavrsetka da se prebacim na FTN u Novom Sadu, ali je problem sto jako malo ispita priznaju sa VTS zbog razloga sto je tamo sve PUNO TEZE nego na VTS. Recimo morao bi ponovo polagati Diskretnu i matematicku analizu iz prve godine. Priznaju OET, racunarske mreze, elektricna merenja, engleski, fiziku, osnove elektronike i sisteme automatskog upravljanja. Ne vredi ti ici na FTN
    Poslednji put ažurirao/la vlaovicg : 04.07.2013. u 14:19

Zainteresovan član Visociji (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Ja sada završavam VTŠ u Novom Sadu smer elektroenergetika i dali su mi pre nekog vremena spisak predmeta koji se moraju položiti da bi bio diplomirani inženjer. Pa pošalji mi mejl u inboks da ti pošaljem.

Učlanjen
    31.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Ne mora da se polaže diskretna matematika, ima 22 ispita koja se moraju položiti.

Obećava
    Učlanjen
    26.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Da, ali nije sigurno isti plan i program na VTS u Subotici i VTS u Novom Sadu.

Učlanjen
    31.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Nema veze, na papiru piše da isto moramo polagati svi VTŠ iz Subotice, NS i Beograda, upisuju nas na treću godinu.

Početnik
    Učlanjen
    02.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Visociji Pogledaj poruku
    Ja sada završavam VTŠ u Novom Sadu smer elektroenergetika i dali su mi pre nekog vremena spisak predmeta koji se moraju položiti da bi bio diplomirani inženjer. Pa pošalji mi mejl u inboks da ti pošaljem.
    E druze posalji mi na laza92so@gmail.com

Učlanjen
    31.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Poslato. Pozdrav.

Citat Original postavio Laza Urosevic Pogledaj poruku
    E druze posalji mi na laza92so@gmail.com

Početnik
    Učlanjen
    02.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zvao sam studentsku sluzbu FTN-a, raspitao se, Visociji je u pravu, svi mi sa VTS-a nebitno Subotica, Novi Sad, Beograd polazemo istu razliku predmeta koja je 22 predmeta, s tim da pored svega ovoga, nije moguce biti na budzetu vec samo na samofinansiranju koje kosta sa sve prebacivanjem 1100 jura...

Učlanjen
    31.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Prvu godine ne možeš na budzet, ali drugu može ako položiš sve predmete koje si prijavio. Školarina se može platiti na 4-5 rata, može i na više ali treba da se piše molba, pa ako odobre. E sad mi nešto nije jasno, u ovoj vesti http://www.ftn.uns.ac.rs/index.php?m...oa-obrazovanja piše: Studije na studijskim programima koje organizuje Fakultet mogu upisati i lica sa prethodno završenim studijama različitih nivoa obrazovanja (osnovne akademske, master akademske, osnovne strukovne, specijalističke strukovne studije), kao i lica koja su započela studije na drugoj visokoškolskoj ustanovi a žele da ih nastave na Fakultetu tehničkih nauka. Šta se može upisati posle specijalističkih strukovnih studija???

Učlanjen
    31.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Citat Original postavio Laza Urosevic Pogledaj poruku
    Pozdrav svima, javljam se u vezi jednog pitanja, student sam druge godine Visoke tehničke škole strukovnih studija iz Subotice, smer elektronika sa telekomunikacijama, tokom školovanja gledao sam da od izbornih predmeta ne biram bespotrebne, i meni ne stručne predmete, već uvek korisne i strukom vezane, u nadi da će mi taj odabir pomoći oko razlike predmeta koju ću morati polagati na FTN-u ukoliko budem želeo da se prebacim tamo i nastavim dalje školovanje na njemu, zna li neko kako ide to nastavljanje takoreći prebacivanje sa VTŠ-a na E1 (katedru za telekomunikacije i obradu signala - KTIOS), kakva je to procedura, koji su koraci, šta bi trebalo da se odradi, kakva su iskustva, i otprilike kolika bi bila razlika predmeta i da li mi je pametno što to planiram da uradim, ili imate neki pametniji savet? Hvala na odgovoru!

Tek sam sada video da bi se ti prebacio na telekomunikacije onda ne moraš da polažeš one predmete što sam ti poslao, već neke druge

Početnik
    Učlanjen
    18.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li bih mogao da dobijem spisak predmeta koji bi trebalo položiti kao razliku , pri prebacivanju sa VTŠ Novi Sad na FTN.
    Takođe sam treća godina smer Elektroenergetika.
    Ako je neko ljubazan da pošalje može na email : nemanjajovanov1@gmail.com

Slične teme

1. Sta nam je kog vraga?!
    Autor LUDICA u forumu Žene
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.01.2017., 21:38
  2. Prebacivanje sa VTSNS na FTN
    Autor johnnycash u forumu Fakulteti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.07.2013., 19:36
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.11.2003., 19:46