Ja sam bezgraničan

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Ja sam shvatio svoju prirodu: ona je uvek živa, ali ne tako kako svi misle. Ja ne želim da živim pomoću znanja subjektivnog sveta, ili iskustva subjektivnog sveta. Ljudi mi govore da moram da živim, ali ja neću da živim tako. Ja sam živ zbog svoje sopstvene prirode: ona je tu, ja sam tu samo zbog postojanja. Moje pravo stanje, koje je potpuno i nepodeljeno, je izvan rođenja i smrti. Mene telo i um nikada ne ogranicavaju. Ja sam bezgraničan.
 
Ja sam shvatio svoju prirodu: ona je uvek živa, ali ne tako kako svi misle. Ja ne želim da živim pomoću znanja subjektivnog sveta, ili iskustva subjektivnog sveta. Ljudi mi govore da moram da živim, ali ja neću da živim tako. Ja sam živ zbog svoje sopstvene prirode: ona je tu, ja sam tu samo zbog postojanja. Moje pravo stanje, koje je potpuno i nepodeljeno, je izvan rođenja i smrti. Mene telo i um nikada ne ogranicavaju. Ja sam bezgraničan.

E, tako te volim !
Optimističnog.
Da zračiš....
I da se ne stidiš sebe.
El' to što nemaš razloga i ne grešiš ?
Ili si neke druge veroispovesti i državljanstva.
Srbin, kako vidim, nisi.
Jer, pošto sugerišeš da Srbi i Srbija treba da se stide,
koje su tvoje zasluge da bi bio izuzet ?

Iš'o bi ti meni na brifing
da popraviš lifting !
 

Je li to u čast Amona Ra? Ili?...

- - - - - - - - - -

E, tako te volim !
Optimističnog.
Da zračiš....
I da se ne stidiš sebe.
El' to što nemaš razloga i ne grešiš ?
Ili si neke druge veroispovesti i državljanstva.
Srbin, kako vidim, nisi.
Jer, pošto sugerišeš da Srbi i Srbija treba da se stide,
koje su tvoje zasluge da bi bio izuzet ?

Iš'o bi ti meni na brifing
da popraviš lifting !

Ne razumem o čemu govoriš. A s obzirom na to da se dereš (uzvičnici) - valjda se dereš zato što nisi u pravu, jer da jesi - ne bi galamio. Promašio si temu.
 
Je li to u čast Amona Ra? Ili?...

- - - - - - - - - -



Ne razumem o čemu govoriš. A s obzirom na to da se dereš (uzvičnici) - valjda se dereš zato što nisi u pravu, jer da jesi - ne bi galamio. Promašio si temu.

Da,derem se kad nisam u pravu.
Uvek.
Meni uzvičnici imaju ulogu bedževa.
Moćniji sam kad se okitim !
'Di si učio logiku ?
Ako si, uopšte, učio....!?
Meni se "javlja" da si strugav'o sa časova....
:hahaha:
 
Da,derem se kad nisam u pravu.
Uvek.
Meni uzvičnici imaju ulogu bedževa.
Moćniji sam kad se okitim !
'Di si učio logiku ?
Ako si, uopšte, učio....!?
Meni se "javlja" da si strugav'o sa časova....
:hahaha:

Logiku ne možeš naučiti. Logika je dio mehanizma kroz koji učiš. Ono što možeš naučiti jeste kako da koristiš taj mehanizam. A i onda kada to naučiš (ako te 'drugi' nauče)... koristiš je kako njima odgovara, ali tad to vjerovatno i ne shvataš. :)
 
Безграничан и вечан.

Подсети ме то на један видео Анонимуса у коме, након 17оминутне елаборације разних тема, каже:
WE ARE ETERNAL .

Ето, није баш да нико не зна да је вечан и безграничан.
 
Logiku ne možeš naučiti. Logika je dio mehanizma kroz koji učiš. Ono što možeš naučiti jeste kako da koristiš taj mehanizam. A i onda kada to naučiš (ako te 'drugi' nauče)... koristiš je kako njima odgovara, ali tad to vjerovatno i ne shvataš. :)

Logika je poput refleksa.
Ili inteligencije.
Urođena.
A, tokom života tek se izoštrava i brusi....!
OK, ne oponiram.
 
Ljudi mi govore da moram da živim, ali ja neću da živim tako. Ja sam živ zbog svoje sopstvene prirode: ona je tu, ja sam tu samo zbog postojanja.

brate opalilo te sunce u tintaru totalno..:hahaha:..jedino sto je bezgranicno ovde je tvoja glupost......ja necu da zivim ja sam tu zbog postojanja ja sam ziv zbog moje sopstvene prirode....kazi posteno el si zavario neku dzoru na suncu onako da ne vidi ra?:lol:
 
Poslednja izmena:
Na vašu žalost,moram da vas obavestim da čak ni bogovi nisu večni...

A za tvoju informaciju (samo da obavijestim tvoj izvor obavještenja): ne postoje nikakvi bogovi. Postoji samo JEDAN Bog, ovdje i sada. A svaki onaj koji smatra da postoji 'drugi' Bog (izvan JEDNOG-koji-jesmo) je već u zabludi, pa makar imao i moć da kreira 'Nebo i Zemlju'.


Postoje sada ili nikada...:mrgreen:

SVE JE U SADA...pa i NIKADA.
 
Ja sam shvatio svoju prirodu: ona je uvek živa, ali ne tako kako svi misle. Ja ne želim da živim pomoću znanja subjektivnog sveta, ili iskustva subjektivnog sveta. Ljudi mi govore da moram da živim, ali ja neću da živim tako. Ja sam živ zbog svoje sopstvene prirode: ona je tu, ja sam tu samo zbog postojanja. Moje pravo stanje, koje je potpuno i nepodeljeno, je izvan rođenja i smrti. Mene telo i um nikada ne ogranicavaju. Ja sam bezgraničan.


To ti je što ti je, zanosiš se bezveze. Negiranje ovog bitka na bilo koji način, posredno ili neposredno, običan je kukavičluk. Izađi na terasu, udahni duboko, oseti vazduh koji ti ispunjava pluća, oseti krv koja ti struji kroz telo, pogledaj svoje ruke i reci "ovo sam JA". I budi jedan jedini neponovljivi poseban samostalan u svom biću TI kao što treba da budeš mesto da odbacuješ ono što ti je dato zarad nekih praznih priča.

Da, ima ti život lepši od ovog,
Al' mrakom je zavit, magle ga kriju.
Svom zaista dušom grlimo ovaj,
Na zemlji što ovdje blijeskom nam bliješti,
Jer drugog života onog ne znamo,
Nit potvrde ima za ono pod zemljom,
već priče nas puste zanose 'nako.

Euripid, Hipolit.
 
Ja sam shvatio svoju prirodu: ona je uvek živa, ali ne tako kako svi misle. Ja ne želim da živim pomoću znanja subjektivnog sveta, ili iskustva subjektivnog sveta. Ljudi mi govore da moram da živim, ali ja neću da živim tako. Ja sam živ zbog svoje sopstvene prirode: ona je tu, ja sam tu samo zbog postojanja. Moje pravo stanje, koje je potpuno i nepodeljeno, je izvan rođenja i smrti. Mene telo i um nikada ne ogranicavaju. Ja sam bezgraničan.
drago mi je zbog tebe
 
... ili prepunile solarne ćelije...

Ne,ne...Demijurgovo iskustvo mu dolazi iz insolirane epifize koja tako pobuđena
emituje pojačano melatonin koji kao neurotransmiter deluje blaženo na moždane
funkcije...Naravno-i pobuđuje i serotonin...
LJUDSKA DUŠA, je u tim prostorima i to dejstvuje na nju i otud taj njegov osećaj blaženosti
i večnosti...Ipak,to je OSEĆAJ iz amigdale mozga! ! ! Duša nema osećaje! ! ! Tako da
nam govori o moždanom iskustvu,a ne o duhovnom!
Nema ničeg lošeg u komšijinom izlaganju sunčanom dejstvu,ali bi valjalo da ne preteruje...
Par minuta skoro svakog jutra je više nego dovoljno...Meni je par puta mesečno sasvim dovoljno
za pobuđivanje epifize...Kao uzimanje dodatnih vitamina...
S narkomanijom ovo nema veze,mada je veselo ponekad dunuti koji dimčić...:lol:
 
A ti bijaše Bog, a? :mrgreen: Zsšto si tako neskroman? Moš samo nagađati a ne tako ktegorički tvrditi da znaš. Ne zna se skoro ništa.

Jasna "apriorna"računica opadajućeg sleda po progresiji gde je entropijska konstanta (pa i nije
konstanta jer se pojačava s umanjenjem...)faktor umanjenja...
Uopšteno-ne znam-to je sve komparacija-u pravu si ako okvirno posmatraš...:(
 

Back
Top