Dokle ćemo se stideti sami sebe?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Juče uveče, a i danas opet, kod novosadske „Trčike“, u centru grada, na onom panou gde se svašta kači, istina sa malim zakašnjenjem, video sam nešto što me je zgrozilo. Radi se o nekakvoj sportskoj manifestaciji na Dunavu, koja je završena 30. juna, a na kojoj su učestvovale ekipe iz cele Evrope. O čemu se tačno radi ne znam, niti me zanima. Ono što mi je privuklo pažnju jeste mapa Evrope, na kojoj je svaka država prikazana u bojama svoje zastave; svaka država, osim, pogađate, Srbije. Srbija je prikazana sa jugoslovenskom trobojkom. Da, sa jugoslovenskom trobojkom, na polovini 2013. godine. Znači, sve države u Evropi imaju pravo na svoju zastavu, samo je Srbija nema. Zašto? I dokle tako? Čak i da su pomenutu mapu i plakat radili stranci - bez pardona - morali bi znati kako izgleda zastava svake države učesnice, a ova naša država bi morala zahtevati izvinjenje ili čak zamenu plakata. Osim, naravno, ako ga nije radio neko odavde, iz inata ovoj državi. Zanima me dokle ćemo se kao narod i država stideti sami sebe, svog identiteta, svojih korena, svoje tradicije, svojih simbola... i svega ostalog... Novosađani, ko ne veruje, brzo u Ulicu Kralja Aleksandra, iza Trčike, ka katedrali... možda će plakate skinuti danas ili sutra. Pih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top