jednopartijski sistem

Mi smo jedno nestabilno društvo sa prilično nepismenim stanovništvom čija se očekivanja jamačno neosnovana i koje tako luta od jedne do druge političke stranke privučeno obećanjima koja su samo to tj.obećanja iza kojih stoji ništa,prazne reči.Ne bih isključio ni mogućnost da SRS vaskrsne i da na nekim od narednih izbora dobije 40 i više % glasova a da se ovi napredni bore za cenzus kao što je sad slučaj sa DS ili DSS.
 
ono kao ds definitvno puca, ovi ostali popucali odavno, jel nam se smesi 100% sns, za duzi period?:think:

Ništa na Balkanu nije na duži period a ponajmanje politička partija ( osim KPJ koja se od svog naroda pola veka branila "narodnom" milicijom i UDBOM).

SNS verovatno neće dobiti ni drugi mandat a počeće opasno da se klima već sledeće godine a možda i pre ako se ranije dokaže da je njihovo evropejstvo - zapravo rasprodaja Srbije a borba protiv korupcije - isto što i afera "DžaCi".
 
Шта ће ти демократија, да нећеш можда на леба да је мажеш :D

U demokratiji obicno, i kad bi mogao da je mazes, nema na sta. Rusi diktatura - privredni rast 12%. U Kini komunizam - privredni rast 20%. U Evropi i Americi blagostanje i demokratija - kriza hipotekarnih kredita, kolaps svih berza, lopovisanje na sve strane u tom haosu, itd. I onda kreteni kazu - demokratija je najmanje los sistem. Razmislite jos jednom, ali ovoga puta koristite tacne podatke, a ne ideoloske para-podatka i para-ubedjenja.
 
Kao sto sam ja vec odavno uveren - mi placemo za diktaturom. Mi se otvorene konkurencije bojimo vise nego promaje (koja je inace "zvanicno priznata" za najsmrtonosniju stvar u Srbiji).
Komunizam je ostavio teske posledice. Mi danas umemo da se ponasamo samo po onoj "gde svi Turci tu i mali Mujo". Ljudi... takvim ponasanjem postajete samo (politicke) ovce, nista vise. Imajte i neku svoju ideju, nije to tako tesko kao sto u prvi mah izgleda.

- - - - - - - - - -

U demokratiji obicno, i kad bi mogao da je mazes, nema na sta. Rusi diktatura - privredni rast 12%. U Kini komunizam - privredni rast 20%. U Evropi i Americi blagostanje i demokratija - kriza hipotekarnih kredita, kolaps svih berza, lopovisanje na sve strane u tom haosu, itd. I onda kreteni kazu - demokratija je najmanje los sistem. Razmislite jos jednom, ali ovoga puta koristite tacne podatke, a ne ideoloske para-podatka i para-ubedjenja.

Nivo razvijenosti jednih i drugih nije uporediv. Kina tek sad gradi puteve, mostove, pruge, fabrike - dok na zapadu sve to postoji 200 godina.
 
Zgodno mesto za podsetiti se na sve naprednjacke prevare

tomislav-nikolic-strajk-gladju-foto-beta-01_f.jpg


vucic.jpg


280639_vucic-nikolic01rasfoto-goran-srdanov_ff.jpg


images


http://www.pressonline.rs/info/politika/178545/nikolic-obecao-100-milijardi-.html

nastavite sami...
 

Prilozi

  • tomislav-nikolic-strajk-gladju-foto-beta-01_f.jpg
    tomislav-nikolic-strajk-gladju-foto-beta-01_f.jpg
    16,9 KB · Pregleda: 1
Kao sto sam ja vec odavno uveren - mi placemo za diktaturom. Mi se otvorene konkurencije bojimo vise nego promaje (koja je inace "zvanicno priznata" za najsmrtonosniju stvar u Srbiji).
Komunizam je ostavio teske posledice. Mi danas umemo da se ponasamo samo po onoj "gde svi Turci tu i mali Mujo". Ljudi... takvim ponasanjem postajete samo (politicke) ovce, nista vise. Imajte i neku svoju ideju, nije to tako tesko kao sto u prvi mah izgleda.

- - - - - - - - - -



Nivo razvijenosti jednih i drugih nije uporediv. Kina tek sad gradi puteve, mostove, pruge, fabrike - dok na zapadu sve to postoji 200 godina.

Jedine "teske" posledice komunizma jesu one koje je zapad ostavio nad njim jer ga je urnisao na svakom koraku. Tako da ta prica o stetnosti komunizma samom po sebi, ne pije vodu onima koju se malo strucnije razumeju u te stvari. Jedno je kad komunizam napravi stetu unutar svog politicko-strukturnog sistema, a drugo kada toboznji borci protiv komunizma napravlja njesra i onda kazu - evo to je zbog komunizma. To je svaljivanje krivice - psiholosko patoloski termin, koji je sveprisutan u toj "preslobodnoj" konkurenciji, u kojoj vladaju spijunaza, tajne sluzbe, skeniranje interneta i tome slicno. U komunizmu se bar zna reda i ko sta radi, ne mora mnogo, al' malo i da se zna. Kapitalizam je lov u mutnom, kako da tudju muku i znoj prelijes sebi u dzep. U pocetnoj verziji sigurno da je zamisljen naprednim i opstekorisnim kao i svaki, ali u to se pretvorio. 1% bogatih drzi 80% celokupnog svetskog bogatstva. I ako pogledas te forbsove i morbsove (kakve sve ne) liste najbogatijih, videces da tu nema ni Rus, ni Kinez, sve go zapadnjak, ako i ima neki istocnjak, onda je to neki koji radi i drzi lovu na tom zapadu.
 
Kao sto sam ja vec odavno uveren - mi placemo za diktaturom. Mi se otvorene konkurencije bojimo vise nego promaje (koja je inace "zvanicno priznata" za najsmrtonosniju stvar u Srbiji).
Komunizam je ostavio teske posledice. Mi danas umemo da se ponasamo samo po onoj "gde svi Turci tu i mali Mujo". Ljudi... takvim ponasanjem postajete samo (politicke) ovce, nista vise. Imajte i neku svoju ideju, nije to tako tesko kao sto u prvi mah izgleda.

- - - - - - - - - -



Nivo razvijenosti jednih i drugih nije uporediv. Kina tek sad gradi puteve, mostove, pruge, fabrike - dok na zapadu sve to postoji 200 godina.

A sto se tice puteva, mostova, fabrika, pa lako je kada imas kolonije i robove koji ti ih grade. Kinezi su ipak imali toliko morala da ne porobljavaju ljude i prave od njih zivotinjsku radnu snagu. A tih 200 godina, pa taj prevodnik zapadnog globalnog poretka ne postoji toliko dugo, za razliku od Kine koja ima tradiciju hiljadama godina. Ovi nikli ispod bukve i misle da su popili svu pamet ovog sveta, ali obice im se sve to o glavu, pre ili posle.
 

Back
Top