V R A N J E

Ма, дај, бре, Проко, то је неко зезање или стварно :eek:

Али, кад мало боље размислиш, много је добра реклама :zcepanje:
 
29104334_10213386643371931_3309287982493597696_n.jpg


- - - - - - - - - -

ВРАЊЕ, 1917. године (колорисана фотографија)

Сточни депо немачке 11.армије у коме, по запису на фото-разгледници, тројица немаца са још толико срба чувају 270 грла стоке на непознатој локацији у Врању.
 
Нисам ни знала да је у Врању било Немаца, само Бугара.

И то каквих Бугара, још се памте њихова зверства.

Морам мало да се распитам...
 
Bosilegrad, mi pripadamo Vranju. Ja sam ovde udata i ima nas i Srba, nisu sve Bugari ovamo! Da se zna! Inace rodjena sam i zivela u Uzicu.

Шта си хтела овим да кажеш, нисам баш разумела?

Босилеград не припада Врању, само је део Пчињског округа, као и осталих 5 општина.

Срба има тамо, да, али у траговима.

- - - - - - - - - -

Проко, ово је вероватно нешто приватно, негде изнад Врања.

- - - - - - - - - -

А где су оне претходне фотографије са стране?

А и на претходним странама фале...
 
Poslednja izmena:
Шта си хтела овим да кажеш, нисам баш разумела?

Босилеград не припада Врању, само је део Пчињског округа, као и осталих 5 општина.

Срба има тамо, да, али у траговима.

- - - - - - - - - -

Проко, ово је вероватно нешто приватно, негде изнад Врања.

- - - - - - - - - -

А где су оне претходне фотографије са стране?

А и на претходним странама фале...

Dobro, recimo da si u pravu. Samo sam drugacije rekla otprilike isto sto i ti.
 
Iskoči mi tama Vranje pa da napišem svoje iskustvo. Naime, sa autoputa skrenusmo u Vranje da sipamo gorivo na OMVu. To je sve prošlo ok, ali kad smo hteli da se vratmo na autoput za MK nije bilo šanse. Nikako obeleženo. Vrteli smo se tamo vamo i na kraju završili na starom putu za Bujanovac. Tako nas je uputio pumpadžija.
On nam reće samo terajte tuda i ukrštate se sa novim putem. Mi ga poslušali ali crvc, ukrštamo se ali tako što pravimo prekršaj i prelazimo punu liniju. Sreća pa nije bilo pandura.

Taj priključak na novi autoput mora malo bolje da se obeleži. Inače u toj našoj vožnji smo primetili da je Vranje lep grad.
 
Poslednja izmena:
Iskoči mi tama Vranje pa da napišem svoje iskustvo. Naime, sa autoputa skrenusmo u Vranje da sipamo gorivo na OMVu. To je sve prošlo ok, ali kad smo hteli da se vratmo na autoput za MK nije bilo šanse. Nikako obeleženo. Vrteli smo se tamo vamo i na kraju završili na starom putu za Bujanovac. Tako nas je uputio pumpadžija.
On nam reće samo terajte tuda i ukrštate se sa novim putem. Mi ga poslušali ali crvc, ukrštamo se ali tako što pravimo prekršaj i prelazimo punu liniju. Sreća pa nije bilo pandura.

Taj priključak na novi autoput mora malo bolje da se obeleži. Inače u toj našoj vožnji smo primetili da je Vranje lep grad.

Хвала, драга, јесте леп :heart:

Ако ће ти бити лакше, и ми још увек лутамо :zcepanje:

Јаки стручњаци праве пут, а обележавају још јачи...
 
Ионако немамо пара да изађемо на аутопут, Шиптари пуни к'о брод, њима треба...
 
Tužna su sporenja oko "Borine nedelje"

Да, тужно је кад један човек присвоји манифестацију коју је започео и све време плаћао град.

Али, на суду све пије воду и папир трпи свашта.
 
Decenijama vlasti nisu Boru zarezivale za "ič", a kada su neki pojedinci, "skulate", napravili "Borinu nedelju", vlasti saznadoše da Bora sa blesavi mustaći nije svirao zurle u bendu Koštane, da je nešto i piskarao.
 

Back
Top