Meduze - Lična iskustva

NaVrDabrBavrDamr

Početnik
Poruka
10
Imali smo već loša iskustva sa tim malim providnim gadurama.
Kakva je situacija ove godine?
Guglanje ne pomaže mnogo. Domaćini, naravno tvrde da je sve u najboljem redu a gosti preteruju.
Ako je neko već bio na moru interesovao bi me objektivan izveštaj sa lica mesta.
Za Azurnu obalu sam već čuo da je zagađena. Znači - standardne destinacije (Turska, Grčka, Kipar, Ostrva, eventualno Hrvatska)
Unapred zahvalan.
 
Nešto sam ipak izguglao. Pojava i broj meduza se dovodi u vezu sa porastom temperature vode i zagađenošću iste.
Bili smo pre dve godine na Azurnoj obali. Za dve nedelje smo dvaput ušli u more. Rezultat : meni su leđa bila u krastama a žena nije mogla da hoda tri dana. Nju su zakačile po stopalima.
Provod ipo za te (ne male) pare. Hvala i nikad više. Kažu da je ove godine situacija tamo još gora.
Izgleda da je za sada Egejsko more pošteđeno.
Zato me interesuje da li je neko već bio tamo (ove godine) i da li je video užasnute kupače koji uz vrisak istrčavaju iz vode sa karakterističnim "opekotinama" od meduza.
 
Nešto sam ipak izguglao. Pojava i broj meduza se dovodi u vezu sa porastom temperature vode i zagađenošću iste.
Bili smo pre dve godine na Azurnoj obali. Za dve nedelje smo dvaput ušli u more. Rezultat : meni su leđa bila u krastama a žena nije mogla da hoda tri dana. Nju su zakačile po stopalima.
Provod ipo za te (ne male) pare. Hvala i nikad više. Kažu da je ove godine situacija tamo još gora.
Izgleda da je za sada Egejsko more pošteđeno.
Zato me interesuje da li je neko već bio tamo (ove godine) i da li je video užasnute kupače koji uz vrisak istrčavaju iz vode sa karakterističnim "opekotinama" od meduza.

Око Јонских острва их нема, знам да их у Црној Гори има на тоне, кад сам била пре више година (више никад!) нисам могла да пливам од њих:mrgreen:
 
Nešto sam ipak izguglao. Pojava i broj meduza se dovodi u vezu sa porastom temperature vode i zagađenošću iste.
Bili smo pre dve godine na Azurnoj obali. Za dve nedelje smo dvaput ušli u more. Rezultat : meni su leđa bila u krastama a žena nije mogla da hoda tri dana. Nju su zakačile po stopalima.
Provod ipo za te (ne male) pare. Hvala i nikad više. Kažu da je ove godine situacija tamo još gora.
Izgleda da je za sada Egejsko more pošteđeno.
Zato me interesuje da li je neko već bio tamo (ove godine) i da li je video užasnute kupače koji uz vrisak istrčavaju iz vode sa karakterističnim "opekotinama" od meduza.


Jedne godine smo letovali u Kitenu,u Bugarskoj.
Jednog dana smo iznajmili pedalinu (onu sa toboganom) jer nam je dete obozavalo da se spusta niz isti :lol:
Odvezli smo se stotinak metara od obale i imali sta i da vidimo...bilo ih je svih velicina i boja...od belih,preko nekih svetlo,svetlo plavih do ljubicastih.
Srecom,pa smo pogledali pre nego sto smo ga pustili da se spusta...ne znam sta bi bilo da nismo.:aha:
Nikad ih nismo videli u plicaku,ali na stotinak metara od obale...da biras :lol:
 

Back
Top