Misteriozna slika

gost 287336

Iskusan
Banovan
Poruka
6.075
dragi korisnici,
pretpostavljam da ste do sada na netu nailazili na gomile i gomile fotografija koje prikazuju misteriozne objekte, simbole, osobe i da su te fotografije ostavile neki utisak na vas. mozda i sami u vasoj kolekciji posedujete neke.
ova tema za cilj ima da takve fotografije podelite sa nama, da mozemo zajedno da ih komentarisemo, ocenimo, proverimo njihovu verodostojnost mozda, nesto naucimo i dobro se zabavimo. :cool:
necu da obecavam, ali mogli bi negde na kraju meseca da izaberemo najbolju fotku i eventualno je nagradimo, skromno naravno :lol:
uzivajte :)
 
100340image008.jpg


oblaci koji izgledaju skoro nestvarno, da li su produkt haarp-a ili sasvim prirodna pojava?
 
Где је ово усликано?
Ја бих сумњао у фотошоп, некако ми делује да овакво нешто не постоји, стварно је прелепо.
sisoliki oblaci, čudni iako ne rijetki atmosferski fenomen. Prije neki dan u Podgorici nešto slično. Sunce je na zaklasku obasjalo donju stranu oblaka iz koje su se počele javljati te sisolike strukture, izmešu ove dvije fotografuije je proteklo možda dva minuta.


 
Poslednja izmena:
Venezuela's Mysterious Catatumbo Lightning Phenomenon Vanishes for Months, Then Reappears

ht_catatumbo_river_lightning_nt_110721_wg.jpg


A mysterious symphony of rapid fire lightning bolts used to create the greatest light show on Earth over the Catatumbo River in Venezuela, until suddenly they stopped and no one knew why. (Alan Highton Photography)
More than 40,000 bolts ripped across the night sky as many as 300 nights a year for nine hours at a time. It occurred so frequently that the phenomenon became known as "Relampago de Catatumbo," or "Catatumbo Lightning."

ht_catatumbo_river_purple_nt_110721_wn.jpg


Catatumbo lightning in 2010.
credit: Alan Highton Photography


For centuries, the indigenous people of Northwestern Venezuela called the phenomenon "rib a-ba" or "river of fire in the sky." Ancient mariners supposedly used the lightning for navigation.

"I saw my first lightning when I was 8 years old," said Erik Quiroga, a native of the area. "I thought it was a smile from the night sky."
 
cula sam neku legendu za auroru borealis, nesto u smislu ako je jednom vidis, pozelis da ostanes na tom mestu da bi je ponovo gledao... ili neka me neko ispravi ako gresim :)

Nije legenda.
Istina je, doduše bio sam tad još mnogo mlad, morali su silom da me odvuku sa terase, posle sat vremena na minus ko zna koliko, kao da se ne razbolim.
Nikad nisam zaboravio to iskustvo.
 

Back
Top